Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Jaki kolagen kupić? Czym należy się kierować przy wyborze

   Jaki kolagen kupić? Czym należy się kierować przy wyborze

   Zmarszczki powstają wtedy, gdy struktura skóry załamuje się. Mniej kolagenu w ciele powoduje ogólne pogorszenie się wyglądu skóry. Pojawiają się problemy z mniejszą elastycznością i nawilżeniem naskórka. Ubytki kolagenu są także przyczyną pogorszenia się wyglądu włosów i ich kondycji. Jaki zatem kolagen kupić, by uzupełnić jego braki w organizmie? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego dla nas kolagenu? Czy kolagen do picia jest dobrym wyborem?

   Spis treści:

   1. Jaki kolagen wybrać na zmarszczki
   2. Jaki kolagen wybrać na stawy
   3. Jaki kolagen wybrać na skórę
   4. Najlepiej przyswajalny kolagen
   5. Jaki kolagen wybrać

   Z poniższego wpisu dowiesz się, jaki kolagen kupic, czym jest kolagen naturalny, jaki jest najlepszy kolagen w postaci suplementów i który wybrać? Dowiesz się także, jaki wybrać kolagen na stawy, co to jest kolagen typu morskiego i czym się kierować przy doborze odpowiednich dla siebie suplementów diety.

   Jaki kolagen wybrać na zmarszczki

   Wołowo-wieprzowy kolagen naturalny to produkt niezwykle podobny do kolagenu ludzkiego, dlatego też to właśnie on najlepiej poradzi sobie ze zmarszczkami, których przybywa nam z wiekiem. Naturalny wołowo-wieprzowy kolagen pod postacią żelu trój-helisy lub podwójnej helisy zachowuje aktywność biologiczną, jest rozpuszczalny w wodzie i przenika przez naskórek. Co jeszcze należy wiedzieć? Kolagen przede wszystkim działa zbawiennie na Twoją skórę:

   • nawilża ją i ujędrnia
   • zmiękcza naskórek
   • na długi czas wstrzymuje powstawanie nowych zmarszczek
   • optycznie napręża defekty takie jak zmarszczki mimiczne czy też worki pod oczami poprawiając ich wygląd
   • jego systematyczne stosowanie likwiduje praktycznie 99% zmarszczek suchych i oznak starzenia

   Co istotne, kolagen w żelu można aplikować zarówno na całe ciało, jak i na włosy czy paznokcie!

   Jaki kolagen wybrać na stawy

   Kolagen jest obecny tylko i wyłącznie w tkankach łącznych, czyli stawach i kościach zwierząt. Starym i sprawdzonym sposobem na poprawę kondycji stawów jest wywar z gotowanych, kurzych łapek, tę metodę stosowały już nasze babcie. Jednak nie każdy ma ochotę na takie kuchenne rewolucje. Jak w takim razie zadbać o swoje kości i stawy? Jest na to sposób. Suplementy diety w postaci kolagenu!

   Kolagen hydrolizowany jest łatwo wchłaniany przez organizm, ma on dobroczynny wpływ na stawy. Kolagen hydrolizowany wspomaga produkcję kolagenu w organizmie i zmniejsza stany zapalne w stawach, kiedy poziom kolagenu spada.

   Peptyd kolagenowy jest wysoce skuteczny w poprawie kondycji stawów, może on też pomóc w utrzymaniu aktywnego trybu życia niezależnie od wieku danej osoby. Dlatego też ok. 40% nowych suplementów na stawy zawiera peptyd kolagenowy – i takiego właśnie należy szukać, kiedy borykasz się z problemami ze stawami.

   Jest jeszcze jeden sposób na poprawę jakości stawów – zastrzyk kolagenowy. Składa się on z bydlęcego hydrolizowanego kolagenu typu 1, który skutecznie wspomaga leczenie objawowego zapalenia kości i stawów.

   Jaki kolagen wybrać na skórę

   Na rynku można obecnie znaleźć szeroką gamę preparatów z kolagenem – od suplementów diety aż po kremy specjalistyczne. Dostępny mamy kolagen w tabletkach, kolagen w proszku, kwas hialuronowy, kolagen morski, kolagen typu III, kolagen typu II, kolagen do picia, kolagen na stawy, kolagen rybi, kapsułki oraz czysty kolagen.

   Przed zakupem danego produktu musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj kolagenu jaki jest w jego składzie. Najbardziej wartościowy dla skóry jest naturalny kolagen wołowo-wieprzowy. W odróżnieniu od innych, wnika on w głąb skóry, a to dzięki niemalże identycznej zgodności jego składu komórkowego ze składem kolagenu ludzkiego.

   Najlepiej przyswajalny kolagen

   Kolagen wołowo-wieprzowy to najlepiej przyswajalny kolagen, ponieważ jego budowa jest najbardziej zbliżona do kolagenu ludzkiego. Jego cząstki mają najmniejszy rozmiar z wszystkich rodzajów kolagenu, przez co w łatwiejszy sposób przedostają się do krwiobiegu. Kolagen ten jest przyswajany przez człowieka nawet 1,5 raza lepiej niż inne jego rodzaje.

   Gdy mowa o przyswajalności tego specyfiku, należy pamiętać, by wybrać taki kolagen, który jest w postaci hydrolizatu. Hydrolizat to nic innego jak rozczłonkowany kolagen, który jest lepiej przyswajalny przez ludzki organizm niż inne rodzaje kolagenu.

   Jaki kolagen wybrać

   W ludzkim organizmie kolagen występuje w tkankach i różni się budową w zależności od funkcji, którą wykonuje w ciele. Obecnie znanych jest 30 typów tego białka. Szukając najlepszego kolagenu, czy to na stawy, czy na skórę i jej jędrność, należy zwrócić uwagę na jego czystość. Warto zapoznać się z dostępnymi na etykiecie informacjami i wybrać kolagen z klasy A. Przed zakupem sprawdź dokładnie ilość substancji aktywnych oraz innych składników wpływających na zdrowie i wygląd skóry, by preparat, którego zaczniesz używać był najwyższej jakości i spełnił wszystkie Twoje oczekiwania.

   Wystrzegaj się produktów zawierających konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki!

   <meta name=”description” content=”Jaki kolagen wybrać na zmarszczki 􂀛 Jaki kolagen wybrać na stawy? Jaki kolagen wybrać na skórę? Najlepiej przyswajalny kolagen 􂀛 Jaki kolagen kupić? ” />