Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Aktywność fizyczna jesienią

   Aktywność fizyczna jesienią

   Aktywność fizyczna jesienią

   Lato to czas, który chętnie spędzamy na świeżym powietrzu – pogoda wręcz zachęca do aktywności fizycznej pod chmurką. Jesienią nie musisz jednak rezygnować z treningu -sport i związana z nim dbałość o zdrowie powinna towarzyszyć ci przez cały rok.

   Sprawdź razem z nami, jakie korzyści niesie ze sobą jesienny trening i jakie zajęcia warto wybrać o tej porze roku.

   Jesień i trening na świeżym powietrzu – zalety

   Jesień – krótkie dni, mniej słońca, powiewy chłodniejszego wiatru. Pogoda może nie rozpieszczać – mimo tego nie należy się poddawać i zapominać o związku aktywności fizycznej ze stanem naszego zdrowia. Sport nie musi od razu oznaczać uprawiania dyscyplin olimpijskich lub zawodowego biegania maratonów. Liczy się nawet najmniejsza aktywność fizyczna. Wybierz siłownię, basen lub ćwiczenia w domowym zaciszu – na co tylko masz ochotę.

   Aktywność fizyczna, regularny ruch oraz właściwy dobór ćwiczeń: każdy z tych elementów poprawia ogólną sprawność organizmu i tak zwaną kondycję ruchową. Uprawianie sportu to prosta droga do dobrego samopoczucia. Dzięki niemu unikniemy gromadzeniu się dodatkowych kilogramów oraz przyczynimy się do odpowiedniej odporności organizmu. Ćwiczenia są również świetnym sposobem na walkę z jesienną chandrą – po treningu organizm wytwarza bowiem endorfiny, potocznie nazywane hormonami szczęścia.

   Osoby stawiające pierwsze kroki na swojej sportowej drodze jesienią mogą zacząć od prostszych aktywności o umiarkowanej intensywności, takich jak spacery lub nordic walking. Te sporty szczególnie polecane dla osób, które są w różnym wieku i chcą zadbać o swoją koordynację ruchową. Jesienne dni stworzą wymarzoną, kolorową scenerię, dzięki której te formy aktywności będą prawdziwą przyjemnością.

   Formy intensywnej aktywności fizycznej

   Jesień bywa kapryśna – chłodne dni czy deszczowa pogoda mogą zniechęcić nawet najwytrwalszych amatorów uprawiania sportu. Jeśli jednak mniej sprzyjająca aura nie brzmi dla ciebie groźnie możesz poświęcić trochę czasu na… bieganie lub jazdę na rowerze. Bieganie pozwala na zadbanie o układ krążenia, a jazda na rowerze z kolei rozwiąże przy okazji problemy komunikacyjne, takie jak stanie w korkach.

   Decydując się na taką aktywność na świeżym powietrzu pamiętaj o ciepłym ubraniu. Jesień potrafi nie rozpieszczać – przy niskiej temperaturze istotna jest dobrze dobrana odzież sportowa, która nie pozwoli ci zmarznąć podczas zajęć sportowych. Co więcej, specjalistyczne ubrania dedykowane sportowcom świetnie odprowadzają pot, co jest szczególnie ważne dla jakości treningu.

   Pamiętaj też, że aktywność fizyczna jesienią nie zawsze musi być uprawiania na świeżym powietrzu. Część osób rezygnuje z tego rodzaju wysiłku na korzyść ćwiczeń uprawianych w domowym zaciszu. Latem łatwiej zmotywować się nam do wyjścia na dwór. Jeśli jednak jesteś domatorem, a nie brak ci zapału do regularnych ćwiczeń w salonie – nic straconego. Spędzając jesień we własnych czterech ścianach również możesz zadbać o własne zdrowie. W przypadku, w którym samodzielne ćwiczenia nie są dla ciebie, mamy dobre wieści – w arsenale sportowych możliwości pozostaje wyjście na siłownię. W jednym miejscu znajdziesz tam nie tylko wszystkie niezbędne do ćwiczeń sprzęty, lecz również możesz umówić się z trenerem personalnym, który pomoże ci ułożyć trening odpowiadający twoim indywidualnym potrzebom. Właściwie dobrane ćwiczenia pomogą ci spokojnie wyjść z części problemów, takich jak np. ból kręgosłupa spowodowany długotrwałą pracą siedzącą. Część placówek oferuje również zajęcia grupowe – jak chociażby spinning lub zajęcia taneczne. Kluby fitness klasy premium często też mają na miejscu basen, gdzie prowadzone są zajęcia takie jak aqua aerobik, który nie tylko wzmocni mięśnie i pozwoli na stopniowe zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz także jest polecany dla osób borykających się z bólami stawów – trening w wodzie pozwoli na ich odciążenie. Jeśli chcesz je dodatkowo wzmocnić, pamiętaj o właściwej suplementacji – jesień to świetna pora by zadbać o kondycję swoich stawów. Kolagen Collibre, dostępny w płynnej formie, pozwoli na ich prędką odbudowę – według badań to właśnie forma hydrolizowana działa najszybciej, a nasz kolagen ma 2000 DA, co oznacza, że jego wchłanialność jest na poziomie 95%.

   Dzięki podjęciu aktywności na siłowni jesienią pogoda nie będzie ci straszna – ćwiczenia możesz wykonywać niezależnie od jej kaprysów. Nie musisz też poświęcać na nie dużo czasu – w ofercie wielu siłowni zaczęły się pojawiać także nieco skrócone treningi, trwające po ok. 30 min.

   Zadbaj o aktywność fizyczną jesienią

   Zadbaj o aktywność fizyczną (nie tylko) jesienią. Niezależnie od tego, czy wybierzesz nordic walking, czy intensywniejszy ruch, a może nawet sporty drużynowe – zrób coś dla swojego zdrowia. Krótszy dzień czy słabsze samopoczucie nie zwalniają nas z odpowiedzialności za dbanie o siebie. Każda pora jest dobra na to, by uprawiać sport – czy na siłowni, czy w ramach podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli to możliwe, zmień kompleksowo swój tryb życia – warto rezygnować z niezdrowego jedzenia, wybrać bieganie lub inne ulubione ćwiczenia, a po treningu należy wzmocnić organizm preparatem zawierającym kolagen, który wpływa na regenerację całego organizmu po wysiłku. Aktywność fizyczną należy uprawiać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla osób preferujących wysiłek fizyczny o mniejszym natężeniu – jeśli twoje zdrowie nie pozwala ci na spędzanie zbyt wielu godzin na siłowni, odczuwasz bóle stawów, a organizm odmawia posłuszeństwa, poza konsultacją z lekarzem i właściwą suplementacją możesz mimo wszystko spędzić czas jesienią aktywnie – i zamiast zacząć od biegania zacznij od krótkich spacerów, które poprawią twoje samopoczucie. Warto pomyśleć o swoich potrzebach i możliwościach, w końcu nikt poza tobą samym nie ponosi odpowiedzialności za twój stan zdrowia – zainwestuj więc w suplementy, odzież sportową, karnet na siłownię i zacznij treningi już dziś.