Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Kolagen, a zmarszczki i cellulit

   Kolagen na zmarszczki i cellulit

   Kolagen, a zmarszczki i cellulit

   Jaki wpływ na stan naszej skóry ma kolagen, a dokładniej jego niedobór? Z uwagi, że białka kolagenowe stanowią jeden z głównych składników siatki kolagenowej utrzymującej nasze ciało w jędrności i elastyczności, skutki jego niedoboru są widoczne gołym okiem. Jak kolagen wpływa na zmarszczki i cellulit? Sprawdź w naszym artykule. 

   Dlaczego powstają zmarszczki?

   Ciało człowieka jest zaprogramowane na określony cykl życia. Do 25 roku życia procesy zachodzące w naszym organizmie działają na pełnych obrotach, komórki obumierają i są zastępowane nowymi. Wymiana ich prowadzi do utrzymania sprawności i zdrowego wyglądu. Niestety po 25 roku życia zastępowalność starych komórek nowymi zwalnia. Tracimy jędrność i sprężystość skóry, a siatka kolagenowa w jej strukturach staje się słabsza, czego efektem są powstające zmarszczki w miejscach najczęstszych “zagnieceń” skóry. Czoło, kurze łapki, bruzdy nosowo wargowe, podbródek, dekolt. To miejsca, które wystawione na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych najszybciej objawiają braki kolagenu. Wraz z wiekiem początkowo delikatne zmarszczki stają się głębsze, skóra traci na elastyczności i stopniowo zaczyna wiotczeć, ukazując nieuchronne procesy starzenia. Dlatego warto wspomóc swój organizm w walce z czasem wprowadzając suplementację płynnym kolagenem Collibre BEAUTY do swojej codziennej listy aktywności.

   Czy płynny kolagen pomaga na zmarszczki?

   Jeśli skóra składa się z kolagenu, a z wiekiem jego wytworzenie i zastępowalność spada, wprowadzenie suplementacji płynnym kolagenem spowalnia procesy starzenia i pomaga w wygładzaniu i powstawaniu nowych zmarszczek. Należy pamiętać, że suplementacja kolagenem nie jest jedynym czynnikiem mającym wpływ na zahamowanie powstawania zmarszczek. Istotne jest też dbanie o urozmaiconą dietę, bogatą w warzywa, owoce, oraz aktywność fizyczną, dzięki której procesy zachodzące w organizmie pozwalają na wymianę składników budulcowych skóry wraz z krążącą krwią i zmianami hormonalnymi. Dbając o skórę od wewnątrz, nie możemy zapominać o czynnikach zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, stress, a nawet higiena snu. Posiadanie na uwadze powyższych elementów układanki i dodatkowo suplementacja płynnym kolagenem Collibre pozwoli zachować piękną skórę i spowolnić procesy odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek.

   Kolagen na cellulit

   Cellulitem określa się nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej występujące razem z obrzękiem i zmianami włóknistymi tkanki podskórnej. Pojawia się on po okresie dojrzewania, a nasila w trakcie ciąży, w trakcie menopauzy czy zaburzeniach hormonalnych organizmu. Niestety dodatkowo wpływ na jego powstanie ma brak ruchu i niezrównoważona dieta. Ubytek kolagenu w skórze w związku z wiekiem również ma wpływ na powstawanie i przebieg zmian związanych z “pomarańczową skórką”. Luźna i rozciągliwa tkanka łączna w skórze z uwagi na niedobór kolagenu, pozwala na rozrośnięcie się komórek tłuszczowych, przez co zmienia się kształt i struktura skóry w okolicach ud, bioder czy ramion. Dlaczego akurat tam? Bo w ciele kobiety to istotne fragmenty ciała w okresie ciąży i laktacji. Ogromną rolę w całym procesie powstawania cellulitu odgrywają hormony płciowe. Szczególnie estrogen, który przyczynia się do rozbijania struktur kolagenu. Zanikające włókna kolagenu pozostawiają uwolnioną tkankę tłuszczową, która nieograniczona już kolagenem rozprzestrzenia się i mnoży, wskutek czego pojawia się cellulit.

   Czy suplementacja płynnym kolagenem pomaga w walce z cellulitem?

   Ubytek kolagenu w ciele przyczynia się do rozrostu zmian w postaci cellulitu. Dlatego uzupełnienie niedoboru kolagenu ma istotny wpływ na powstawanie nowych połączeń siatki kolagenowej, która trzyma w ryzach komórki tłuszczowe, zapobiegając ich przesadnym rozrostowi. Co zrobić z rozrośniętymi już komórkami tłuszczowymi? Należy je spalić i odchudzić. Wprowadzając zmiany w nawykach żywieniowych, regularną aktywność fizyczną, wspierając się porannymi rytuałami w postaci masażu stref zajętych przez cellulit i suplementując dietę płynnym kolagenem Collibre BEAUTY wytoczymy silną artylerię do walki z szalejącymi komórkami tłuszczowymi. Trzeba mieć też na uwadze, że nie pozbędziemy się cellulitu w ciągu tygodnia. Tak jak jego powstanie było procesem, tak praca nad jego poskromieniem wymaga od nas regularności i samozaparcia. Największą nagrodą będzie obserwowana zmiana skóry, która z każdym dniem będzie stawała się delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Aby uwieńczyć proces powrotem do płaskiego i jednolitego wyglądu. Dodatkowo zadbasz też o stawy, pozostałe układy i narządy w ciele, a także odporność i zdrowie spowalniając widoczne oznaki starzenia.