Newsletter


  Follow us

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Collibre - Kolagen - Swiss Collagen

   Hydrolizowany kolagen Collibre do picia

   Kolagen na stawy

   Zastanawiasz się nad wprowadzeniem suplementacji kolagenem w celu wzmocnienia swoich stawów? To nie głupi pomysł. Jednak sama suplementacja może być niewystarczająca w przypadku bólu stawów spowodowanego wysiłkiem czy zwiększona aktywnością fizyczną. Warto przyjrzeć się tematowi głębiej i podjąć świadome działanie w kierunku wsparcia swojego organizmu. Sprawdź, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy rozpoczęciu suplementacji płynnym kolagenem, który raczej nie zaszkodzi, a może pomóc.

   Bolą cię stawy? Poszukaj przyczyny.

   W pierwszej kolejności zwróć uwagę na kilogramy. Może brutalnie, ale na bolące stawy najlepiej zadziała zmniejszenie wagi ciała. Nadmierne obciążenie stawów wynikające z noszenia dodatkowych kilogramów stanowi pierwszy jak nie główny powód ich przeciążeń. Wprowadzenie zrównoważonej diety, aktywności fizycznej nie obciążając stawów, np. pływanie w basenie, czy jazda na rowerze, picie wody i higiena snu. To pierwsze elementy, na które trzeba postawić w procesie zmiany. Pomocna może być konsultacja z lekarzem medycyny sportowej, ortopedą czy fizjoterapeutą, który połączy Twoje nawyki sportowe, sprawność i doradzi na, na które elementy należy położyć większy nacisk. W wielu przypadkach problemy z bólem stawów są spowodowane osłabionymi czy spiętymi mięśniami. Czasem ich nierówną pracą. Seria zabiegów mobilizacji stawów, masaży czy porządne rozciąganie po treningu mogą okazać się pomocne. Część problemów może być związana ze stanami zapalnymi układu kostno-stawowego. Warto o tym pamiętać. Odwiedzając fizjoterapeutę warto zabrać ze sobą swoje buty do biegania. Już prosty rzut oka na układ nóg i stóp, ich ruch w chodzie/biegu i stan obuwia, może wskazać kierunki dalszego działania.

   Collibre, hydrolizowany kolagen do picia

   Kiedy włączyć kolagen na stawy?

   U sportowców, osób ciężko pracujących fizycznie, z chorobą zwyrodnieniową czy osób starszych. Suplementacja kolagenem do picia Collibre ACTIVE wraz ze zbijaniem wagi u osób otyłych przyniesie oczekiwane korzyści. Są to grupy osób, które mogą mieć potencjalne niedobory kolagenu w organizmie, mając na uwadze procesy starzenia i stałą utratę białek kolagenowych wraz z wiekiem regularna kuracja kolagenowa może być zasadna. Warto w procesie diagnozy odróżnić też stan chorobowy od profilaktycznej suplementacji. Kuracja kolagenem powinna trwać 2-3 miesiące z jednoczesną i umiarkowaną aktywnością fizyczną i jeśli po tym czasie nie widać efektów, warto szukać dalej przyczyny problemu. Dlaczego co najmniej 3 miesiące? Aktywność fizyczna sama w sobie pobudza chrząstkę stawową do regeneracji, a przy jednoczesnym dostarczaniu składników budulcowych, jakim jest kolagen powoduje ich wzmocnienie. Czas potrzebny jest do utrwalenia tego efektu.

   Pitny kolagen na regenerację.

   Prawidłowe poruszanie się organizmu jest możliwe dzięki obecności kolagenu. To on jest odpowiedzialny za ilość mazi w stawach, reguluje elastyczność chrząstek, regenerację po wysiłku. Włókna kolagenowe zaczynają zanikać około 25 roku życia, kiedy procesy starzenia stopniowo zaczynają się nasilać. Powstaniu niedoboru kolagenu sprzyja również proces chorobowy czy intensywny wysiłek fizyczny. Ponieważ kolagen pełni w organizmie bardzo ważne funkcje, należy uzupełniać jego niedobór i wspomagać jego naturalną syntezę. Dzięki dodatkowi witamin A, C i E – wspierającym syntezę kolagenu, w drinku Collibre ACTIVE masz gwarancję kompleksowego wsparcia procesów regeneracji swoich stawów.

   X