• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

O Nas

Idea powstania

Collibre powstało dzięki pasji, determinacji, wiedzy oraz współpracy fantastycznego zespołu ludzi, chcących tworzyć produkty najwyższej jakości. Na każdym etapie projektu potrzebne było skupienie i konsekwencja w dążeniu do stworzenia produktu doskonałego, który będzie niósł realne korzyści dla naszych klientów. Nasza droga do obecnej, co raz prężniej rozwijającej się firmy, dostarczającej najwyższej jakości drinki kolagenowe do dynamicznie rosnącej grupy odbiorców, wyglądała następująco.

Początki

Mój obecny Teść, znakomity technolog żywności na początku 2000 roku z powodu bólu kolan musiał zawiesić swoją życiową pasję do biegania i jazdy na rowerze, co czynił często i na długie dystanse. Firma Teścia produkuje naturalne stabilizatory do produktów spożywczych – przede wszystkim do mleczarstwa. Pewnego razu na spotkaniu ze swoim zaufanym i wieloletnim dostawcą surowców ze Szwajcarii wspomniał o problemie z kolanami. Pan Roland ze Szwajcarii od razu zalecił mu picie kolagenu. Już wtedy produkował i sprzedawał kolagen w proszku. Zalecenia Pana Rolanda obejmowały suplementacje przez minimum 3 miesiące po 10 gramów dziennie.

Józef suplementował kolagen przez 6 miesięcy i po tym czasie wsiadł znowu na rower. Od tamtej pory robi to stale po dziś dzień. Dzisiaj Józef z zamiłowaniem biega i pokonuje 40 km dystanse rowerem wokół jeziora, przy którym mieszka. Jeździ też na wycieczki, podczas których przez tydzień pokonuje blisko 800 km na rowerze. 10 lat temu, kiedy Józef odwiedził mnie (przyszłego męża swojej córki) u nas w domu, przywiózł ze sobą puszkę z kolagenem. Znając moje zamiłowanie do tenisa, squasha i piłki nożnej, zalecił suplementację, nawet tylko profilaktycznie. Jestem mu za to wdzięczny do dziś.

Jego wspaniałomyślność była obarczona problematycznym obowiązkiem. Denerwowało mnie, że należy pamiętać, aby codziennie przygotować i wypić te 10 gramów kolagenu. Smak przygotowanego roztworu nie był najlepszy, a dodatkowo odmierzanie 300 ml płynu i mieszanie było uciążliwe. Tym bardziej że do tej pory niczego regularnie nie suplementowałem. Wtedy wpadłem na pomysł, że powinno się zrobić shota z dzienną dawką już gotową do picia. Bez odmierzania, mieszania, który będzie pod ręką zawsze wtedy, kiedy będę go potrzebował.

Rozwój Collibre

Przygotowałem wizualizację całej linii produktów z pitnym kolagenem i przedstawiłem przyszłemu teściowi mój pomysł. Był to lipiec 2014 roku. Józef już wcześniej miał plany, aby stworzyć jakiś produkt z kolagenem. To bardzo ułatwiło mi przekonanie go do rozpoczęcia prac nad zaprezentowanym pomysłem. Józef posiadał własne laboratorium i wraz z zespołem ekspertów powoli zaczęli pracować nad recepturą. Wspólnie testowaliśmy smaki, gęstość, słodkość, kwasowość, różne pojemności, aż w końcu powstała obecnie stosowana i opatentowana receptura. Mieliśmy gotowy produkt kolagenu w płynie przebadany w warunkach laboratoryjnych.

Musieliśmy znaleźć miejsce produkcji, spełniające określone normy i nasze oczekiwania. Po adaptacji linii produkcyjnej, stworzeniu formy butelki i dopasowaniu procesu produkcji mieliśmy na przełomie 2016/2017 roku produkt przygotowany do ostatecznej produkcji i dalszej dystrybucji. Mając na uwadze bardzo wysoką jakość produktu stworzyliśmy obecne projekty wizualne oraz branding firmy . Ten proces okazał się dłuższym, niż zakładaliśmy, ale ważne było, aby do tak wspaniałego produktu stworzyć odpowiednią szatę graficzną, dzięki czemu produkt będzie rozpoznawalny i utożsamiany z jakością oraz bezpieczeństwem, które przyświeca nam niezmiennie do dzisiaj.

W 2018 roku do naszego zespołu dołączył Łukasz Chomański, który wniósł doświadczenie zdobyte w wielu innych projektach i wspólnie od 2019 roku udoskonalamy każdy element projektu Collibre w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów dla naszych klientów. Od 2019 roku nasze produkty sprzedajemy również poza granice naszego kraju i widząc co raz większą świadomość klientów oraz chęć i potrzebę suplementowania Collibre Collagen Shotów jesteśmy gotowi podbijać rynek krajowy oraz rynki zagraniczne.

Polecam na zdrowie,
Przemek Sowiński