Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Dlaczego ciału potrzebny jest kolagen?

Dlaczego potrzebny jest kolagen?

Kolagen jako najciekawszy ze składników budulcowych organizmu człowieka ma swoje zastosowanie w utrzymywaniu ciała w sprawności – należy jednak pamiętać o aktywności. Samo białko – jakim jest kolagen, nie zagwarantuje nam dobrej kondycji. Musimy też o nią zadbać. Sprawdź, dlaczego kolagen jest potrzebny i na co stosuje się kuracje kolagenowe.

Dlaczego kolagen?

Suplementacja kolagenem w diecie człowieka wraz z wiekiem pozwala spowolnić procesy zachodzące w naszym ciele. Człowiek składa się w blisko 10% z białka, jakim jest kolagen. Jest on rozmieszczony w całym ciele, wspierając stawy, kości, mięśnie, organy i całe układy – jakimi są np. skóra czy naczynia krwionośne. Dlatego jego ubytek w masie ciała – związany z wiekiem, stresem, chorobami przewlekłymi czy wysiłkiem fizycznym oraz umysłowym, można zobaczyć często gołym okiem. A czasem świadczą o tym sygnały bólowe ze stawów, układu ruchu, czy gorsza kondycja. Ubytek kolagenu to proces związany z wiekiem, dlatego procesem jest też uzupełnienie jego niedoboru. 

Czynności dnia codziennego

Niezależnie od miejsca, gdzie pracujemy, spędzamy czas czy odpoczywamy, jesteśmy wystawieni na działanie czynników zewnętrznych. Słońce, deszcz, stress, dieta, to tylko początek elementów które wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego warto w ciągu dnia zadbać o siebie i swój organizm. Zawsze w ruchu – wprowadzając na stałe zajęcia, bądź korzystając już z ćwiczeń regularnie, warto zadbać o swoje stawy i mięśnie. Tu z pomocą przychodzą preparaty z kolagenem. Dbając o skórę, stosujemy balsamy, kremy, masaże. To jest nasza troska i inwestycja w ciało, dobre samopoczucie i wygląd. Dbając o skórę od wewnątrz, zapewniasz sobie dodatkowe wsparcie w uzupełnianiu poziomu kolagenu w ciele.  

Jak objawia się ubytek kolagenu?

Organizm człowieka wraz z wiekiem traci średnio 10% zawartości kolagenu na 25 lat życia. Z wiekiem liczba włókien kolagenowych maleje. Szczególnie po 30 roku życia, kiedy procesy w ciele człowieka nie zachodzą już tak dynamicznie, odnawianie komórek i wymiana ich na nowe zwalnia. Pierwsze oznaki związane są ze zmarszczkami, bruzdami czy brakiem sprężystości ciała. Skóra tracąc kolagen, traci na elastyczności, co z wiekiem można maskować wykorzystując wypełniacze – bazujące również na białku – kolagenie, z uwagi na jego właściwości. Ale nie o medycynie estetycznej tutaj mowa. Oprócz obserwowalnych zmian w wyglądzie skóry, ubytek kolagenu wpływa na elastyczność stawów, więzadeł i mięśni oraz osbłabienia naczyń krwionośnych. Dlatego będąc osobą aktywną, dbając o skórę, zadbamy też o stawy, a nawet włosy czy paznokcie. Z uwagi na fakt, że kolagen stanowi materiał budulcowy całego organizmu człowieka. Warto więc dbać o włókna kolagenowe z upływem czasu.

 

 

 

Uzupełnianie poziomu kolagenu w ciele

Jeśli zastanawiasz się nad suplementacją kolagenu, który jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, skorzystaj z wygodnych i dostępnych form. Na rynku dostępny jest kolagen w tabletkach czy w proszku do rozpuszczenia w wodzie. Z uwagi na sposób wchłaniania białka kolagenowego w przewodzie pokarmowym, najskuteczniejszą formą dostarczania kolagenu jest postać płynna, a najlepsze rezultaty daje hydrolizatu kolagenu. Kuracja kolagenowa stosowana w 2 miesięcznej dawce maksymalnej 10 000 mg, pozwoli zaobserwować efekty już po 6 tygodniach. Sprawdź nasze produkty produkty płynnego kolagenu do picia Collibre i zacznij wspierać swój organizm w dbaniu o lepsze samopoczucie, młody i zdrowy wygląd – przyczyń się do zdrowej produkcji kolagenu! Dlatego tak ważna jest suplementacja kolagenu ze sprawdzonego źródła – Collibre to rozsądny wybór.

Kolagen rybi, kolagen wieprzowy, kolagen wołowy – do wyboru są jego różne odmiany. Dużą zawartość kolagenu mają też produkty pochodzenia zwierzęcego, które wspierają naturalną produkcję kolagenu. Wpływają na elastyczność skóry, stawy oraz cały organizm. Uzupełnieniem suplementacji będzie też kwas hialuronowy.

 

Zapraszamy na nasz blog – dowiesz się, czym jest struktura białka kolagenowego, jak przyczynić się do lepszej produkcji włókien kolagenowych, jak uzupełnić niedobór kolagenu w organizmie człowieka i jak przebiega synteza kolagenu. Przeczytasz też, czy warto suplementować kolagen hydrolizowany!

 

 

 

Data publikacji:

4 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife