• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Jak długo stosować kolagen?

12 lutego 2021

Jak długo stosować kolagen Collibre? czy kolagen mozna przedawkowac czy mozna przedawkowac kolagen

Jeśli będziemy dostarczali organizmowi odpowiednie ilości kolagenu, możemy spowolnić proces starzenia się, choć jest on, jak wiemy – nieunikniony. Zapotrzebowanie na kolagen w ludzkim organizmie wzrasta nie tylko z wiekiem, ale także wówczas, gdy mamy do czynienia z różnego rodzaju złamaniami kości, zwichnięciami i wszelkimi rodzajami podobnych uszkodzeń stawów. Powinniśmy także zwiększyć ilość suplementacji kolagenu w momencie wzmożonej aktywności fizycznej, jak i wtedy, kiedy w naszym organizmie występuje jakikolwiek stan zapalny. Suplementacja kolagenu jest bardzo ważna, natomiast trzeba wiedzieć jak brać kolagen.

Spis treści:

  • Jak stosować kolagen na stawy
  • Jak długo stosować kolagen na stawy
  • Jak stosować kolagen na twarz
  • Jak stosować kolagen na włosy
  • Jak długo można stosować kolagen w tabletkach

Skuteczność terapii kolagenowej nie jest zawsze taka sama. Kluczem do sukcesu i osiągnięcia jak najbardziej zadowalających efektów jest przede wszystkim systematyczność i długi okres stosowania kolagenu. Niekiedy jednak okazuje się, że nawet krótka suplementacja kolagenem potrafi przynieść pierwsze efekty już w bardzo szybkim czasie. Jedno jest pewno – to, w jaki sposób i w jakim tempie działa kolagen na każdego z nas jest sprawą indywidualną i aby ocenić jakość danego produktu należy obserwować swój organizm podczas suplementacji tego dobroczynnego składnika, zauważając zachodzące zmiany.

W poniższym wpisie dowiesz się jak brać kolagen, jak stosować kolagen na stawy, jak długo stosować kolagen na stawy, jak stosować kolagen na twarz, jak stosować kolagen na włosy, kiedy zażywać kolagen oraz jak długo można stosować kolagen w tabletkach.

Jak stosować kolagen na stawy

Kolagen na stawy zaleca się przede wszystkim osobom starszym, jak również tym, które zmagają się z chorobami zwyrodnieniowymi, gdzie struktura białka kolagenowego jest zaburzona. Suplementacja kolagenu łagodzi ograniczenia ruchomości stawów wynikające z reumatoidalnego zapalenia stawów. Co ważne i bardzo istotne, stosowanie kolagenu pozwala także na szybszy powrót do formy po przebytych operacjach. Również osoby aktywne fizycznie powinny zadbać o odpowiedni poziom kolagenu w organizmie. Dzięki niemu przeciążone stawy szybciej się regenerują oraz stają się mocniejsze. Kuracja kolagenowa jest bez wątpienia lepszym sposobem na powrót do zdrowia niż stosowanie nieskutecznych leków na stawy.

Pamiętaj, że kolagen dzieli się na 3 podstawowe typy. Tym, który doskonale oddziałuje na stawy jest kolagen typu II. Jego suplementacja odpowiada za wzmocnienie Twoich stawów, utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstki stawowej i uelastycznienie jej, co spowoduje mniejsze problemy w poruszaniu się.

 

Jak długo stosować kolagen na stawy

Co daje kolagen? Liczne badania wykazują, że regularne stosowanie kolagenu jako suplementu diety (suplement diety) może złagodzić dolegliwości bólowe stawów, w tym tych, które związane są z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz na reumatoidalne zapalenie stawów. Ponadto, kolagen dostarczany do organizmu może kumulować się w chrząstkach i tym samym wzmacniać się naturalna produkcja kolagenu w organizmie, walcząc z procesami starzenia. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, musisz mieć świadomość, że istnieją czynniki, które hamują naturalną produkcję kolagenu w organizmie, zatem jeśli zależy Ci na jego odbudowie, unikaj przede wszystkim:

  • nadmiaru słońca
  • spożywania zbyt dużych ilości cukru
  • palenia papierosów

Pamiętaj także, że kolagen to substancja naturalna i występuje w wielu produktach spożywczych, które zawierają cenne składniki odżywcze. Są to m.in. mięso, żelatyna czy też drobiowa i wieprzowa skóra. Warto uwzględnić te składniki w swojej diecie, chcąc zachować odpowiedni poziom kolagenu w organizmie. Najmocniejszy kolagen do picia to ten, który zawiera kolagen naturalny.

Suplementacja kolagenu, w różne formie, w tym hydrolizat kolagenu – Przyjmuje się, że regeneracja stawów trwa mniej więcej 3 miesiące. Jest to minimalny okres stosowania kolagenu. Wybierając preparat dla siebie, sprawdź dokładnie jego skład oraz to, czy zawiera w sobie dodatkowo witaminy takie jak witamina C, glukozamina czy też chondroityna.

Jak stosować kolagen na twarz

Ile powinna trwać suplementacja kolagenu i jak przyjmować kolagen? Kuracja kolagenem, zwłaszcza ta regularna, przynosi znakomite rezultaty. Należy go przyjmować przez nie mniej niż 4 miesiące. To właśnie taki okres czasu jest potrzebny dla włókien kolagenowych skóry, aby te uległy naturalnej wymianie. Nie oznacza to jednak, że dopiero po upływie tego czasu zobaczysz efekty stosowania tego specyfiku. Będą one widoczne znacznie wcześniej –  skóra staje nawilżona, wygładzona i zyska zdrowy, witalny wygląd, poza tym kolagen znacznie wpływa na ujędrnienia skóry. W jaki sposób prawidłowo aplikować kolagen na twarz? Jeśli chcesz uzyskać imponujące efekty stosowania kolagenu na twarz, musisz trzymać się kilku podstawowych zasad. Jak brać kolagen ? Przede wszystkim pamiętaj, że kolagenu nie nakłada się na samą powierzchnię – skóra musi się nim nasycić do głębi. Należy zaaplikować go na wilgotną skórę zwilżonymi dłońmi. W praktyce, jeśli chodzi o ilość kolagenu, wystarczą do tego jego 3 – 4 pompki z dozownika. Wszystko zależy jednak od wielkości preparatu – te większe aplikują więcej specyfiku. Co należy zrobić po nałożeniu kolagenu na zwilżoną skórę twarzy? Trzeba go wmasować, a następnie delikatnie wklepać. Po całości zabiegu należy ponownie zwilżyć dłonie i czynność te powtórzyć 2 – 3 razy, by preparat mógł wchłonąć w skórę najdokładniej jak to możliwe. Pamiętaj, że nie możesz zaaplikować zbyt wiele specyfiku, ponieważ zacznie się on rolować na Twojej skórze. Dopasuj ilość kolagenu do swojej skóry metodą prób i błędów.

Jak stosować kolagen na włosy

Kolagen (kolagen daltony), w tym kolagen do picia, stosowany na włosy przede wszystkim zwiększy ich nawilżenie, a to bardzo pomocne, kiedy twoje włosy są przesuszone, ciężko je ujarzmić, a także wtedy, kiedy często stosujesz na nich różne koloryzacje. Kolagen na włosy działa na nie także regenerująco. Pamiętaj jednak, że działanie zewnętrzne nie jest tak bogate w efekty stosowania, jak działanie nim na organizm od wewnątrz – a zatem jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty z możliwych, zastosuj obie kuracje jednocześnie. Suplementy diety  zawierające kolagen czy inne specyfiki z kolagenem na włosy występują w formie masek, proszków i szamponów – to najlepsze środki polepszające stan włosów przy udziale kolagenu ludzkiego. Doskonale nadaje się on też do pielęgnacji skóry, a przyjmowanie kolagenu wzmacnia również paznokcie.

Jak długo można stosować kolagen w tabletkach

Stosowanie kolagenu nie podlega żadnemu limitowi w kwestii czasu jego suplementacji. Jest to specyfik bezpieczny dla ciała, co więcej, działa na nie regenerująco i odbudowująco. Nic zatem dziwnego, że rozpoczynając kuracje kolagenem, wiele osób nie ma ochoty jej zaprzestać, widząc efekty, jakie ona przynosi. To, ile kolagenu dziennie chcesz stosować jest wyłącznie Twoją indywidualną kwestią. Suplementy diety zawierające kolagen są różnorodne. Mogą zawierać naturalny kolagen lub kolagen rybi. Ważne jest, aby był to kolagen naturalny. Pamiętaj, że ważna w suplementacji kolagenu jest witamina c.

Teraz już wiesz, czy warto brać kolagen! Nadal zastanawiasz się, czy warto stosować kolagen do picia i czy kuracja kolagenem jest dobra? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na temat tego, jak cenne właściwości niesie za sobą kuracja kolagenowa do picia. Odpowiadamy, jakie są skutki niedoboru kolagenu oraz dlaczego warto suplementować go z witaminą c i poruszamy wiele innych ważnych zagadnień.

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu: kolagen na włosy?

 

 

Polecane wpisy na blogu:

Sprawdź również ofertę: