Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Jak zdrowo i bezpiecznie wzmocnić ciało przed planowaną ciążą?

kolagen do picia dla kobiet w ciąży

Każda z nas chciałaby jak najlepiej przygotować się na okres ciąży, porodu i wychowywania swoich nowo narodzonych dzieci – to marzenia przyszłej mamy. Planując zajście w ciążę, warto poświęcić więcej uwagi naszemu stylowi życia i wprowadzić kilka dobrych zmian, aby cieszyć się zdrowiem i bezpiecznie przejść przez okres macierzyństwa. Czy można wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha w trakcie ciąży? Czy umiarkowana aktywność fizyczna będzie wskazana? Co to znaczy ćwiczyć mięśnie dna miednicy, mięśnie kegla? Odpowiadamy, jak wzmocnić bezpiecznie ciało przed ciążą i w trakcie! Warto też przygotować skórę oraz stawy na dodatkowe obciążenie z pomocą kolagenu Collibre dla kobiet w ciąży.

Zbilansowana dieta i regularność spożywania posiłków oraz picie wody to podstawa.

Ciężko nam zadbać o to w codziennym biegu, ale warto pamiętać, że dbając o siebie, dbamy też o nasze przyszłe dziecko. W dobie łatwości dostępu do przetworzonej żywności i siedzącemu trybowi pracy nie trudno o nadmiar kalorii, które odkładają się w ciele w postaci krągłości. Akurat odchudzanie przed zajściem w ciążę nie jest najlepszym pomysłem, ale zrewidowanie jakości pożywienia będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji diety, możesz skorzystać z konsultacji specjalisty dietetyka lub bezpłatnego portalu NFZ diety, gdzie znajdziesz gotowe propozycje posiłków i sposoby liczenia kalorii. Dowiesz się też, czy warto spożywać nienasycone kwasy tłuszczowe oraz poznasz inne wskazówki dietetyczne.

Rekomendacje dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych

Aktualne wytyczne Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji dla kobiet okresie planowania ciąży i będących w ciąży wskazują niezbędne składniki i witaminy, które należy uzupełniać, jeśli nie ma ich w wystarczającej ilości w naszej diecie.  W zaleceniach do stosowania są kwas foliowy, kwasy DHA, żelazo, jod oraz witamina D. Stosowanie tego typu suplementów nie wyklucza używania innych, w tym hydrolizowanego kolagenu Collibre, który wzmacnia skórę, włosy, paznokcie czy stawy. Kolagen to naturalny budulec ciała – białko, którego po 25. roku życia ubywa z naszego organizmu. Nie ma przeciwwskazań do suplementacji kolagenem planując ciążę i będąc w ciąży, jednak każdą dodatkową dawkę witamin lub składników mineralnych należy skonsultować z lekarzem lub położną. Warto więc rozważyć suplementację kwasu foliowego i kolagenu.

 

Ruch i aktywność fizyczna przyszłych mam przed poczęciem dziecka i po

Jeśli jesteś osoba aktywną i korzystasz ze zorganizowanych zajęć ruchowych lub ćwiczysz samodzielnie, ciąża nie jest przeciwwskazaniem do zawieszania aktywności. Jeśli nie ma wyraźnych zaleceń lekarskich, możesz kontynuować dostosowując intensywność treningu do swojego stanu. Przygotowując się do ciąży, warto zadbać o swoją kondycję, wzmacniając mięśnie nie tylko dna miednicy. Ruch pozwala odświeżyć ciało i umysł, rozładować napięcie, a przy okazji spalić nadmiar kalorii dostarczanych wraz z pożywieniem. 

Ćwicząc, wzmacniasz swój układ krwionośny, poprawiasz perystaltykę jelit i podnosisz odporność organizmu. Zadbaj o minimum 30 minut zorganizowanego ruchu dziennie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W regeneracji po treningu pomocny będzie kolagen Collibre, który przyspiesza naprawę mikrouszkodzeń i pomaga utrzymać sprawne ciało i stawy. Nie lubisz intensywnych treningów? Spróbuj spokojniejszych form takich jak stretching czy pilates. Warto też ćwiczyć mięśnie dna miednicy po konsultacji ze specjalistą. Sprawdź, jak sprawny jest twój organizm i małymi krokami poprawiaj swoje możliwości, przygotowując ciało na okres ciąży i porodu. Jak wspomnieliśmy, ćwiczenia mięśni dna miednicy warto skonsultować ze specjalistą. 

Sen i równowaga emocjonalna

Stosowanie ograniczonej aktywności fizycznej i zdrowy sen w czasie ciąży to istotny element dbałości o zdrowie fizyczne i równowagę emocjonalną. Ma on wpływ na kondycję procesów całego organizmu, zapewnia regenerację i prawidłowe funkcjonowanie wielu układów, wpływa na gospodarkę hormonalną i energetyczną. Badania dowodzą, że sen trwający w 1,5 godzinnych interwałach pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. Dlatego śpij 6, 7, 5 lub 9 godzin. Pierwszą i ostatnią godzinę dnia spędzaj bez smartfonu. To zdecydowanie poprawi Twoje samopoczucie. Warto też sięgnąć po medytację lub relaksacje. W sieci jest dostępnych wiele krótkich i efektywnych seansów pozwalających zajrzeć w głąb siebie. Warto praktykować te techniki, nawet jeśli masz wrażenie, że to nie dla Ciebie, lub nie możesz się skupić w trakcie. Praktyka czyni mistrza, a badania wskazują, że nawet niekompletna sesja relaksacji dobrze wpływa na układ nerwowy i zagęszczenie połączeń neuronowych w płacie czołowym mózgu. Medytacja wzmacnia również naszą silną wolę i obniża ciśnienie krwi co pomoże Ci zasnąć i zregenerować twój organizm. Pamiętaj też, że ważne są badania, w tym podstawowe badania krwi oraz na choroby tarczycy w przebiegu ciąży, warto pamiętać też, jaką rolę odgrywa kontrola masy ciała.


Więcej o tym jaką rolę odgrywa kolagen w ciele i czy kobiety w okresie ciąży mogą spożywać suplementy z kolagenem przeczytasz na naszym blogu. Na blogu przedstawiamy też wskazówki odnośnie do suplementacji po urodzeniu dziecka.

 

Polecane wpisy na blogu:

 

Data publikacji:

5 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife