Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Jaki kolagen do picia?

Kolagen do picia Collibre, zalety, cechy

Czysty kolagen jest istotnym elementem budulcowym całego organizmu. To dzięki jego sprężystym i elastycznym właściwościom nasza skóra jest naprężona i jędrna, ścięgna i stawy mają swoją naturalną ruchomość i spełniają swoje funkcje. Z wiekiem proces odnowy i zastępowalności zużytych wiązań kolagenowych spada, niosąc za sobą konsekwencje w postaci widocznych oznak starzenia. Dlatego dobrym pomysłem jest jego suplementacja. Sprawdź jaki kolagen do picia będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego kolagen do picia?

Na rynku są dostępne preparaty z kolagenem w postaci tabletek, proszku do rozpuszczania w wodzie i wygodnych drinków do picia. Do wyboru jest na przykład cenny kolagen typu II. Hydrolizat kolagenu w postaci jego uwodnionego roztworu w procesie obróbki laboratoryjnej – co nie równa się prostemu rozpuszczeniu proszku w wodzie, stanowi najlepiej przyswajalny produkt w przewodzie pokarmowym. Badania dowodzą, że regularna suplementacja kolagenem do picia poprawia funkcjonowanie organizmu, wytwarzanie i wymianę tego białka i z powodzeniem wpływa na elastyczność i gęstość skóry, a co za tym idzie redukcję zmarszczek. Poza tym przekłada się na nawilżenie skóry i całą kondycję skóry, wspiera odbudowę chrząstki stawowej oraz jest budulcem dla naczyń krwionośnych. Ważna jest też długość i regularność suplementacji preparatami z kolagenem, gdyż krótsze niż 2-3 miesiące i nieregularnego jego zażywanie nie przyniesie zakładanych rezultatów.

Kolagen rybi, wieprzowy, bydlęcy czy drobiowy?

Postęp procesów technologii spożywczej i badań laboratoryjnych pozwala na wyprodukowanie tzw. hydrolizatów kolagenu. Uwodniony kolagen do picia jest najlepiej wchłanialnym z przewodu pokarmowego suplementem diety zawierającym te białka. Badania naukowe udowodniły ich wartość prozdrowotną oraz wysoki wskaźnik aktywności biologicznej w ciele, dlatego na rynku dostępnych jest wiele produktów. Kolagen może być rybi, wieprzowy, bydlęcy lub drobiowy. Ze względu  na właściwości hydrolizowanego kolagenu najlepiej wybrać ten w postaci płynnego drinka, ponieważ jest najlepiej wchłaniany i dystrybuowany w organizmie wraz z krwią i pozostałymi składnikami odżywczymi do naszych tkanek, narządów i układów. 

Chociaż najlepszy kolagen rybi z witaminą c jest popularny, to kolagen wołowy (w tym hydrolizat kolagenu wołowego) jest najbardziej zbliżony do ludzkiego. Dobry hydrolizowany kolagen do picia jako suplement diety sprawdzi się u osób w różnym wieku. Kolagen, podobnie jak kwas hialuronowy, działa na cały organizm. Warto wspierać produkcję kolagenu dobrymi suplementami!

 

Nie tylko sam kolagen.

W procesie wchłaniania kolagenu z przewodu pokarmowego istotną rolę odgrywają witaminy i minerały biorące udział w jego syntezie. Ważna jest witamina C – kwas askorbinowy, jako przeciwutleniacz wspiera procesy odpornościowe organizmu, a dodatkowo pobudza produkcję i poprawia przyswajalność kolagenu oraz jego rozdystrybuowanie. Witamina C jest również odpowiedzialna za wytwarzanie elastyny, która jest odpowiedzialna za elastyczność i napięcie skóry. Ważna w całym procesie jest również witamina E, jako główny przeciwutleniacz w komórkach zapobiega efektom starzenia, uczestniczy w procesach wchłaniania kolagenu i zapobiega chorobom układu krążenia. Do tego należy pamiętać również o witaminie A oraz cynku, które wpływają na integrację włókien kolagenowych i ich wytwarzanie. Produkty kolagenu do picia Collibre są wzbogacone powyższymi witaminami i minerałami, dzięki czemu uzupełniają ich niedobory i stosowane regularnie stanowią skuteczną profilaktykę starzenia organizmu człowieka.

Skład kolagenu do picia.

Hydrolizat kolagenu w postaci drinków do picia jest łatwo przyswajalny w przewodzie pokarmowym. Dzięki rozpuszczeniu go w wodzie w jednej porcji można zmieścić więcej białka i składników odżywczych niż w postaci tabletki czy kapsułki. To istotna korzyść na rzecz płynnego kolagenu.

Pakowanie kolagenu odbywa się w atmosferze ochronnej, poprzez wstrzyknięcie neutralnej kropli azotu do każdej z buteleczek, dzięki czemu zachowują one określony na opakowaniu termin świeżości. Niestety, aby móc spożyć dzienną dawkę płynnego kolagenu bez grymasu na twarzy, trzeba dodać do niego substancje słodzące i smakowe. Zachowanie bezpiecznych norm i monitorowanie ilości przyjmowanego cukru w diecie stanowi ważny element dla osób dbających o dietę. Suplementacja płynnym kolagenem do picia wymaga też od nas regularności i co najmniej 2-3 miesięcznej kuracji, aby zobaczyć oczekiwane efekty. Chcąc zadbać o swój organizm, wygląd i stan skóry, włosów i paznokci warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i suplementację kolagenem do picia Collibre – najlepiej sprawdzić to na własnej skórze.

A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym jaki jest najlepszy kolagen? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na ten temat, dzięki czemu dowiesz się, jak przyczyniać się do syntezy kolagenu.

Przeczytaj:

Czy warto pić kolagen?

Na naszym blogu przeczytasz wiele istotnych informacji, takich jak to, czym jest hydrolizat kolagenu rybiego (kolagen morski), jak przyczynić się do produkcji kolagenu, jakie zalety ma kolagen wołowy, gdzie występuje naturalny kolagen, jak uzupełnić niedobór kolagenu oraz jak kolagen wspiera odbudowę chrząstki stawowej.

Data publikacji:

5 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife