Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Kolagen, a zmarszczki i cellulit

Kolagen na zmarszczki i cellulit

Jaki wpływ na stan naszej skóry ma naturalny kolagen, a dokładniej jego niedobór? Z uwagi, że białka kolagenowe stanowią jeden z głównych składników siatki kolagenowej utrzymującej nasze ciało w jędrności i elastyczności, skutki jego niedoboru są widoczne gołym okiem. Jak kolagen wpływa na zmarszczki i cellulit? Sprawdź w naszym artykule. 

Dlaczego powstają zmarszczki?

Ciało człowieka jest zaprogramowane na określony cykl życia. Do 25 roku życia procesy zachodzące w naszym organizmie działają na pełnych obrotach, komórki obumierają i są zastępowane nowymi. Wymiana ich prowadzi do utrzymania sprawności i zdrowego wyglądu. Niestety po 25 roku życia zastępowalność starych komórek nowymi zwalnia. Tracimy jędrność i sprężystość skóry, a siatka kolagenowa w jej strukturach staje się słabsza, czego efektem są powstające zmarszczki w miejscach najczęstszych “zagnieceń” skóry. Czoło, kurze łapki, bruzdy nosowo wargowe, podbródek, dekolt. To miejsca, które wystawione na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych najszybciej objawiają braki kolagenu. Wraz z wiekiem początkowo delikatne zmarszczki stają się głębsze, skóra traci na elastyczności i stopniowo zaczyna wiotczeć, ukazując nieuchronne procesy starzenia. Dlatego warto wspomóc swój organizm w walce z czasem wprowadzając suplementację płynnym kolagenem Collibre BEAUTY do swojej codziennej listy aktywności.

Czy płynny kolagen pomaga na zmarszczki?

Jeśli skóra składa się z kolagenu, a z wiekiem jego wytworzenie i zastępowalność spada, wprowadzenie suplementacji płynnym kolagenem spowalnia procesy starzenia i pomaga w wygładzaniu i powstawaniu nowych zmarszczek. Należy pamiętać, że suplementacja kolagenem nie jest jedynym czynnikiem mającym wpływ na zahamowanie powstawania zmarszczek. Istotne jest też dbanie o urozmaiconą dietę, bogatą w warzywa, owoce, oraz aktywność fizyczną, dzięki której procesy zachodzące w organizmie pozwalają na wymianę składników budulcowych skóry wraz z krążącą krwią i zmianami hormonalnymi. Dbając o skórę od wewnątrz, nie możemy zapominać o czynnikach zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, stress, a nawet higiena snu. Posiadanie na uwadze powyższych elementów układanki i dodatkowo suplementacja płynnym kolagenem Collibre pozwoli zachować piękną skórę i spowolnić procesy odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek.

Kolagen na cellulit

Cellulitem określa się nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej występujące razem z obrzękiem i zmianami włóknistymi tkanki podskórnej. Pojawia się on po okresie dojrzewania, a nasila w trakcie ciąży, w trakcie menopauzy czy zaburzeniach hormonalnych organizmu. Niestety dodatkowo wpływ na jego powstanie ma brak ruchu i niezrównoważona dieta. Ubytek kolagenu w skórze w związku z wiekiem również ma wpływ na powstawanie i przebieg zmian związanych z “pomarańczową skórką”. Luźna i rozciągliwa tkanka łączna w skórze z uwagi na niedobór kolagenu, pozwala na rozrośnięcie się komórek tłuszczowych, przez co zmienia się kształt i struktura skóry w okolicach ud, bioder czy ramion. Dlaczego akurat tam? Bo w ciele kobiety to istotne fragmenty ciała w okresie ciąży i laktacji. Ogromną rolę w całym procesie powstawania cellulitu odgrywają hormony płciowe. Szczególnie estrogen, który przyczynia się do rozbijania struktur kolagenu. Zanikające włókna kolagenu pozostawiają uwolnioną tkankę tłuszczową, która nieograniczona już kolagenem rozprzestrzenia się i mnoży, wskutek czego pojawia się cellulit.

 

 

 

Czy suplementacja płynnym kolagenem pomaga w walce z cellulitem?

Ubytek kolagenu w ciele przyczynia się do rozrostu zmian w postaci cellulitu. Dlatego uzupełnienie niedoboru kolagenu ma istotny wpływ na powstawanie nowych połączeń siatki kolagenowej, która trzyma w ryzach komórki tłuszczowe, zapobiegając ich przesadnym rozrostowi. Co zrobić z rozrośniętymi już komórkami tłuszczowymi? Należy je spalić i odchudzić. Wprowadzając zmiany w nawykach żywieniowych, regularną aktywność fizyczną, wspierając się porannymi rytuałami w postaci masażu stref zajętych przez cellulit i suplementując dietę płynnym kolagenem Collibre BEAUTY wytoczymy silną artylerię do walki z szalejącymi komórkami tłuszczowymi. Trzeba mieć też na uwadze, że nie pozbędziemy się cellulitu w ciągu tygodnia. Tak jak jego powstanie było procesem, tak praca nad jego poskromieniem wymaga od nas regularności i samozaparcia. Największą nagrodą będzie obserwowana zmiana skóry, która z każdym dniem będzie stawała się delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Aby uwieńczyć proces powrotem do płaskiego i jednolitego wyglądu. Dodatkowo zadbasz też o stawy, pozostałe układy i narządy w ciele, a także odporność i zdrowie spowalniając widoczne oznaki starzenia.

 

Kolagen na cellulit efekty

Aby zauważyć korzystne działanie kolagenu na cellulit, należy zacząć jego suplementację od dawki zalecanej, zgodnie z deklaracjami producenta. Gdy cellulit jest bardzo rozległy, należy zwiększyć jego dzienne spożycie. Oprócz suplementacji można także wzbogacić swoją dietę w pokarmy zawierające kolagen. Dzięki temu nasze ciało będzie w lepszej kondycji, a zmiana nawyków żywieniowych przyczyni się do szybszych efektów kuracji. Kolagen znacznie przyczynia się do redukcji cellulitu.

W 2015 roku przeprowadzono badanie, w jaki sposób bioaktywne peptydy kolagenowe wpływają na umiarkowany cellulit. Badaniu zostało poddanych 105 kobiet o normalnej wadze oraz nadwadze w wieku od 24 do 50 lat. Kobiety te suplementowały kolagen w dawce 2,5 grama dziennie przez sześć miesięcy. W porównaniu z grupą przyjmującą placebo, kobiety stosujące kolagen zauważyły dużą poprawę wyglądu skóry, a także wzrost integralności kolagenu. Poprawa ta była widoczna zwłaszcza wśród kobiet o wadze normalnej, które doceniły korzyści płynące z suplementacji kolagenem.

Kolagen na cellulit opinie

Jest kilka rzeczy, które należy zrobić, by pozbyć się cellulitu na ciele. Jego występowanie może być zależne od BMI danej osoby, od jej genetyki, ilości posiadanego tłuszczu podskórnego czy też innych, podobnych problemów. Walka z cellulitem nie jest łatwa ani szybka, wymaga systematyczności i czasu, by przynosiła pożądane efekty, dlatego też należy uzbroić się podczas kuracji w cierpliwość. Oprócz stosowania kolagenu, aby polepszyć i przyspieszyć rezultaty, można zastosować kilka prostych czynności. Należą do nich:

  • poprawa przepływu krwi poprzez wykonywanie aktywności fizycznych
  • używanie specjalnych przyrządów do masażu skóry
  • stosowanie różnych praktyk pielęgnacyjnych – szczotkowanie na sucho, masaż oraz szorowanie skóry objętej cellulitem

Kolagen na zmarszczki opinie

Nie ulega wątpliwości, że kolagen przyczynia się do jędrności i elastyczności skóry oraz wpływa na gładkości skóry. Produkcja kolagenu wraz z wiekiem bardzo się zmniejsza, a to może powodować powstawanie zmarszczek i suchość skóry. Już po 25 roku życia rozkład kolagenu staje się intensywniejszy niż jego produkcja, zatem od tego okresu należy rozpocząć proces regeneracji tkanek. Dodatkowe czynniki, które wpływają na obniżenie poziomu kolagenu to palenie papierosów, nadmierne opalanie się, a także dieta uboga w składniki odżywcze, zwłaszcza te o wysokiej zawartości cukrów i skrobi.

Jakich efektów możemy się spodziewać, stosując produkty kolagenowe? Przede wszystkim zaobserwujemy spłycenie się zmarszczek, zwłaszcza tych na twarzy. Proces naprawczy zależy od wieku, głębokości zmarszczek oraz jakości skóry. Kolagen doskonale radzi sobie również z przebarwieniami, sprawiając, że skóra staje się jednolita i promienna. Poprawia on immunologię skóry, pomaga usunąć popękane naczynka, pomaga w leczeniu trądziku różowatego i młodzieńczego, przyspiesza gojenie się ran, usuwa widoczne blizny. Kolagen doskonale radzi sobie także z cellulitem, pomaga usunąć rozstępy na ciele i odbudowuje tkankę łączną i kostną. Ale to nie koniec jego dobroczynnego działania. Kolagen ujędrnia, zwiększa zdolność wiązania wody w ciele, regeneruje i odbudowuje strukturę skóry, łagodzi podrażnienia, działa odbudowująco po oparzeniach, a co więcej, jest doskonałym pomocnikiem przy bólach reumatycznych (osteoporoza, zwyrodnienia, ból kręgosłupa). Kolagen pomaga także w walce z chorobami błon śluzowych oraz przy parodontozie i chorobie jamy ustnej.

Jak widać, wpływ kolagenu na ciało ma bardzo szeroki zakres zdrowotnych działań. Dlatego też wiele osób, zwłaszcza kobiet, ceni sobie jego właściwości i rozpoczyna kurację kolagenową.

Kolagen do picia – efekty

Aby odpowiedzieć na pytanie, jakie efekty niesie za sobą stosowanie kolagenu do picia, najlepiej poprzeć wiedzę na ten temat o badania naukowe związane z tym produktem.

W 2015 roku przeprowadzono testy, które miały pokazać efekty stosowania kolagenu do picia, suplementowanego na osobach testowanych przez okres 8 tygodni. Już po połowie kuracji, czyli 4 tygodniach, zauważono znaczący wzrost nawilżenia skóry u osób badanych. Efekty te zostały widoczne aż do 12 tygodni po przeprowadzonej suplementacji. W podobnych badaniach stwierdzono, że kolagen posiada właściwości wygładzające zmarszczki, poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz zwiększa wydajność procesów naprawczych, takich jak gojenie się ran, niwelowanie stanów zapalnych oraz zmniejszenie ryzyka osteoporozy.

Na rynku suplementów tego typu występuje wiele rodzajów kolagenu do picia, które też wspierają naturalną produkcję kolagenu, jednak to, jaki wybierzemy, nie jest najważniejsze. Może to być gotowy roztwór w buteleczkach lub też saszetki z proszkiem, który należy rozpuścić w wodzie. Ważne jest jednak to, jak będziemy suplementować specyfik. W zależności od posiadanego preparatu, ilość zalecana jako dzienna dawka jest inna dla każdego z produktów, dlatego też ważne jest, by przestrzegać wytycznych producenta. Średnia dawka kolagenu na dzień waha się od 4000 do 5000 mg.

Kolagen po jakim czasie efekty

Suplementacja kolagenu nie przynosi widocznych efektów po kilku dniach jego stosowania. Proces odbudowy uszkodzonych włókien kolagenowych trwa dość długo, zatem rozpoczynając tego typu kurację, należy uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście nie ma żadnej normy, która da nam widoczne rezultaty u każdej kobiety w tym samym czasie. Każda z nas jest inna, ma inny rodzaj cery, mniej lub więcej lat i inny stan skóry. To właśnie od tego zależy przede wszystkim, kiedy zobaczymy efekty działania suplementacji kolagenu do picia. Niemniej jednak, średnio czas po którym zauważymy pierwsze zmiany, to okres około 4 tygodni. Po tym czasie, podczas przeprowadzanych badań na kobietach w różnym wieku, zauważono zmiany w wyglądzie skóry i zmniejszenie się zmarszczek. Cera stała się również bardziej nawilżona i promienna. Po 8 tygodniach stosowania kolagenu zauważalne stało się to, że skóra nabrała gęstości, zwiększyła swoją elastyczność i zyskała młodszy wygląd. Jak zatem widać, to od jakości skóry i wieku osoby suplementującej kolagen oraz od rodzaju jej diety zależy, kiedy pierwsze efekty zażywania suplementu uwidocznią się na ciele, a zwłaszcza na skórze twarzy, powodując wyraźne odmłodzenie skóry.

Producenci oferują różne odmiany kolagenu – hydrolizat kolagenu rybiego czy wołowego to częsty wybór. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kolagen rybi, czy wołowy, koniecznie zamów produkty ze sprawdzonego źródła. Dobrym uzupełnieniem będzie też kwas hialuronowy, który też wpływa na elastyczność skóry i wygląd skóry oraz wspiera krążenie krwi.

 

 

Zapraszamy na naszego bloga, z którego dowiesz się, jak wspierać produkcję naturalną kolagenu, czym jest hydrolizowany kolagen, jak zapobiegać powstawaniu cellulitu, jak uzupełniać naturalny kolagen, czemu warto wzbogacić go w witaminę C oraz jaki suplement diety kolagenowy jest najlepszy!

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu:

Data publikacji:

11 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife