Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Kolagen do picia czy maść dla sportowców – co lepsze na ból stawów?

kolagen czy maść dla sportowców co lepsze

Różnego rodzaju problemy ze stawami, mięśniami i nie tylko to w wielu przypadkach domena sportowców. Należy mieć na uwadze jednak to, że bóle mogą pojawić się również w momencie, gdy nie uprawiasz sportu na co dzień. Przyczyn może być wiele i może to być zarówno konsekwencja wypadku jak i również po prostu zaawansowany wiek. Warto wiedzieć, jaki preparat sprawdzi się najlepiej w przypadku konkretnego urazu lub gdy nastąpi ból stawów!

Spis treści

Kontuzje w sporcie

Preparaty dla sportowców

Bóle mięśniowe

Jak poprawić regenerację mięśni?

Bóle stawów

Co na bóle stawów?

Jak działa maść przeciwbólowa?

Maść rozgrzewająca

Kolagen wieprzowo-wołowy

Maści przeciwzapalne

Powszechne problemy z kolanami

Czym leczyć ból kolan?

Naderwane ścięgna

Leczenie i regeneracja ścięgien

Co na stłuczenia?

Gojenie siniaków

Obrzęki – jak sobie z nimi poradzić?

Sposoby na opuchliznę

Bóle kręgosłupa

Zapobieganie kontuzjom

Podsumowanie

Spis treści

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Kontuzje w sporcie[/su_heading]

Aktywny tryb życia czy ćwiczenia siłowe są bez wątpienia czymś, co w pewnym stopniu jest niezbędne w życiu każdego człowieka. Może ona jednak powodować urazy, szczególnie jeśli do ćwiczeń przystąpi się będąc nierozgrzanym. Niekiedy dolegliwości bólowe mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie. Warto wiedzieć wówczas w jaki sposób pozbyć się dyskomfortu. Co wspiera regenerację stawów? Oczywiście suplement diety czy preparaty takie jak siarczan glukozaminy, kwas hialuronowy i kolagen wzmacniające zdrowie stawów i procesy regeneracyjne, o których opowiemy więcej w tym wpisie. Pozwoli to skutecznie wzmocnić stawy.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Preparaty dla sportowców[/su_heading]

W przypadku pojawienia się urazu i stanów zapalnych warto postawić na środki o działaniu przeciwbólowym. Jest to też sytuacja, której nie powinno się bagatelizować, ponieważ stan zapalny może rozwijać się dosyć szybko i z czasem powodować większy ból. Sprawdzone leki zawierające substancje czynne przyspieszają regenerację tkanek i uśmierzają ból.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Bóle mięśniowe[/su_heading]

Przyczyn bólu mięśni może być wiele. W większości przypadków są to po prostu zwykłe zakwasy, ale niekiedy bóle mięśniowe przybierają znacznie poważniejszą formę. Naciągnięcia mięśni czy też nawet ich zerwanie to często spory ból. Dla wielu problemem jest też sztywności mięśni, która powoduje, że mięśnie ograniczają swobodny ruch.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Jak poprawić regenerację mięśni?[/su_heading]

Mięśnie wymagają przede wszystkim odpowiedniej regeneracji. Stosując różnego rodzaju suplement diety można znacząco wpłynąć na to, jak mięśnie będą się regenerować. Znacząco zmniejszy to ryzyko kontuzji. Dlatego właśnie warto korzystać z zalet suplementów diety. Istotne jest również odpowiednie odżywianie się oraz rozgrzewka przed każdym wysiłkiem fizycznym, co przygotuje mięśnie do większego wysiłku.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Bóle stawów[/su_heading]

Dbanie o swoje stawy jest niezwykle ważne – nie tylko w przypadku osób starszych ale również nastolatków. W ich przypadku problem polega na tym, że niekiedy często jest zlokalizować źródło bólu, mimo że objawy są jasno wyczuwalne. Dobry preparat na ból stawów jest jednak w stanie przynieść dosyć szybką ulgę.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Co na bóle stawów?[/su_heading]

Na bóle mięśni i stawów dobrym rozwiązaniem są maści końskie, które mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne czy też różnego rodzaju żele. Warto stosować również kolagen wieprzowo-wołowy do picia, który działa również profilaktycznie i zapobiega pojawianiu się bólu.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Jak działa maść przeciwbólowa?[/su_heading]

Bóle stawów to częsty problem. Maść przeciwko bólowi to wyrób medyczny, który zawiera w swoim składzie różnego rodzaju substancje takie jak salicylan metylu, diklofenak, ibuprofen, mentol czy też naproksen. Produkt przeważnie dostępny jest w aptece bez recepty i służy do stosowania miejscowego na dolegliwości mięśni i stawów. Działanie przeciwbólowe przynosi ulgę i ogranicza stan zapalny. Maść przeciwbólowa dla sportowców nie może być zamiennikiem dobrej suplementacji organizmu.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Maść rozgrzewająca[/su_heading]

Maść rozgrzewająca doskonale nadaje się dla sportowców, ale może być również stosowana profilaktycznie w przypadku dopiero co wyleczonych kontuzji. Maści rozgrzewające są powszechnie stosowane w sportach, gdzie liczy się duża intensywność. Kosmetyk zawierający wyciąg z kasztanowca świetnie sprawdzi się na obrzęki. Dostępne są też maści chłodzące, zawierające m. in. kamforę, które również mają zastosowanie przeciwbólowe.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Kolagen wieprzowo-wołowy[/su_heading]

Kolagen z witaminą c jest głównym elementem, który ma bezpośredni wpływ zarówno na funkcjonowanie stawów jak i kości oraz łagodzi ból. Z tego właśnie powodu warto go regularnie przyjmować – np. w postaci suplementów. Działa on przeciwzapalnie i jest produktem, który zaczyna przynosić rezultaty w krótkim czasie. Przyspiesza również powrót do pełni zdrowia po urazie lub kontuzji oraz sprzyja regeneracji stawów i wspiera ruchomość stawów. Kolagen w maści to jeden z najlepszych sposobów dostarczania aminokwasów punktowo (np. w kolano lub kostkę). Bezpieczną syntezę kolagenu zapewniają też dobre preparaty na przykład w formie pitnej.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Maści przeciwzapalne[/su_heading]

Preparaty i maści działające przeciwzapalnie stosuje się zarówno profilaktycznie jak i w momencie, gdy ma się do czynienia z już występującymi bólami. Różnego rodzaju urazy mogą powodować pogarszające się stany zapalne, które należy jak najszybciej wyeliminować. Wysokiej jakości produkty takie jak maści i żele sprawdzą się przy tym doskonale. Arnika górska jest substancją, która często występuje w maściach – działa ochronne na naczynia krwionośne, zmniejszając przepuszczalność ścian naczyń włosowatych.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Powszechne problemy z kolanami[/su_heading]

W dzisiejszych czasach sporo osób ma problemy z bólem kolan i ma słabą elastyczność tkanek. Występują one u osób w różnym wieku i w wielu przypadkach niezbędne są odpowiednie leki, by móc pozbyć się bólu. Stłuczenia również mogą być czymś, co w przyszłości będzie powodowało tego typu problemy. Żel, maści oraz leki na stłuczenia warto wówczas stosować regularnie.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Czym leczyć ból kolan?[/su_heading]

Odpowiedni wyrób medyczny jest kluczowy do tego, by móc zwalczyć ból kolan. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju maści, żele oraz leki o właściwościach przeciwzapalnych. Smarując chorobowo zmienione miejsce można przynieść sobie sporą ulgę. Należy pamiętać też o tym, by takiego bólu nie bagatelizować.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Naderwane ścięgna[/su_heading]

Naderwane ścięgna to poważny problem, który najczęściej powstaje podczas intensywnych aktywności sportowych czy też gier zespołowych. Mogą one prowadzić do miejscowych obrzęków oraz siniaków.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Leczenie i regeneracja ścięgien[/su_heading]

Leczenie naderwanego ścięgna może niekiedy trwać dosyć długo. Tkanki muszą się odbudować i wzmocnić i aby mogło odbyć się to w odpowiedni sposób, konieczny będzie właściwy lek lub preparat, który przyspieszy regenerację. Warto pamiętać również o tym, by ograniczyć wysiłek fizyczny.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Co na stłuczenia?[/su_heading]

Na stłuczenia najlepiej stosować sprawdzoną maść oraz żele, zawierające wyciąg z arniki lub też kasztanowca.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Gojenie siniaków[/su_heading]

Odpowiedni preparat na siniaki pozwoli przyspieszyć regenerację skóry i uśmierzy ból. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku sprawdzony krem, który w dodatku zadziała przeciwobrzękowo.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Obrzęki – jak sobie z nimi poradzić?[/su_heading]

Żele, kremy i działające przeciwobrzękowo pozwolą zwalczyć obrzęk w dosyć krótkim czasie. Dodatkowym atutem będzie również to, iż pozwolą ograniczyć ból, który może być też wynikiem stłuczenia. Na obrzęki dobrze sprawdza się również maść dla sportowców o działaniu chłodzącym. Pozwoli ona uśmierzyć ból i zmniejszyć opuchliznę.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Sposoby na opuchliznę[/su_heading]

Na opuchliznę sprawdzą się natomiast okłady chłodzące, które mają pozytywny wpływ na stan zapalny. Warto wziąć też pod uwagę lek czy też preparat taki jak maść, który powstrzyma dalszą opuchliznę. Apteka internetowa jest w tym przypadku miejscem, w którym można znaleźć produkt wysokiej jakości.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Bóle kręgosłupa[/su_heading]

Bóle kręgosłupa są bez wątpienia czymś, czego nie powinno się bagatelizować. Również i w ich przypadku warto mieć pod ręką maść lub też lek, który pozwoli pozbyć się bólu. Jest to jednak przypadłość, którą zawsze warto skonsultować z lekarzem.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Zapobieganie kontuzjom[/su_heading]

Aby zapobiegać urazom w sporcie i problemom, takim jak reumatoidalne zapalenie stawów, należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Dobrze odżywiony organizm również o wiele lepiej radzi sobie z wszelkimi mikrouszkodzeniami, więc warto korzystać z zestawów witamin, które dostarczą organizmowi wszystkiego co niezbędne. Nie można zapominać oczywiście o zbilansowanej diecie dla zdrowia stawów, która również ma kolosalne znaczenie w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu.

[su_heading size=”29″ class=”custom-heading”]Podsumowanie[/su_heading]

Leczenie pojawiających się bólów związanych zarówno ze stawami jak i mięśniami może być niekiedy naprawdę problematyczne. Na szczęście sprawdzona apteka internetowa oferuje obecnie wiele produktów, dzięki którym można poradzić sobie z tego typu problemami. Produkt w postaci leku czy suplementy na stawy lub maści rozgrzewające dają odprężenie stawom i pozwalają wrócić do pełni sprawności. Maść dodatkowo zadziała profilaktycznie, dzięki czemu uprawianie sportu stanie się o wiele bezpieczniejsze, a ryzyko kontuzji znacząco się zmniejszy.

Suplementacja kwasu hialuronowego czy kolagenu to również nieocenione wsparcie i to nie tylko po intensywnym wysiłku fizycznym. Te preparaty apewniają wzmocnienie stawów – do wyboru jest na przykład hydrolizat kolagenu. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, co stanie się cenne dla aktywności fizycznej i zachowania sprawności w obrębie stawu. Dobry preparat wesprze regenerację tkanek i układ kostny, produkcję mazi stawowej i zredukuje stan zapalny!

Data publikacji:

10 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife