• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen rybi, a kolagen wołowy — jaka jest różnica?

22 października 2022

kolagen rybi, a wołowy

Kolagen to niezwykle ważne białko, które występuje w ludzkim organizmie i jest budulcem tkanki łącznej oraz wspiera wygląd skóry. Bez odpowiedniego poziomu kolagenu, ciało człowieka nie miałoby szans na funkcjonowanie. Istotne jest więc, aby dbać o optymalny poziom kolagenu, kiedy sam organizm nieco zwalnia z jego produkcją. Sprzyjają temu rozmaite suplementy, w tym suplementowanie kolagenu bydlęcego. Który jednak wybrać? Jaka jest różnica między kolagenem rybim a wołowym? A może kolagen hydrolizowany? Jaki jest dobry kolagen rybi? Podpowiadamy!

Spis treści

Kolagen — jakie pełni funkcje w organizmie?

Kolagen — co się dzieje, gdy mamy niedobór?

Dlaczego tak ważna jest suplementacja kolagenu?

Charakterystyka kolagenu rybiego

Jak działa kolagen morski?

Gdzie znajdziemy kolagen rybi?

Hydrolizat kolagenu rybiego — co to? Czym jest hydrolizat kolagenu w proszku?

Kolagen wołowy — czym się charakteryzuje?

Jaka jest różnica między kolagenem wołowym a morskim?

Kwas hialuronowy — czy znajdziemy go w suplementach kolagenowych?

Podsumowanie

Kolagen — jakie pełni funkcje w organizmie?

Ludzki organizm nie może działać bez kolagenu. Białko kolagenowe pełni niezwykle ważne funkcje w ciele człowieka, a przede wszystkim jest elementem tkanki łącznej. Wchodzi w skład budowy skóry, kości, stawów czy rogówki oka. Nazywany jest białkiem młodości, ponieważ zapewnia elastyczność skóry, elastyczność naczyń krwionośnych oraz dba o włosy i paznokcie. W przypadku niedoborów kolagenu warto natychmiast wprowadzić suplementację.

Kolagen — co się dzieje, gdy mamy niedobór?

Naturalny kolagen to nieoceniony produkt naszego organizmu. Niestety, z wiekiem w organizmie człowieka dochodzi do zmniejszonej produkcji kolagenu. Jest to naturalne. Zalecana jest więc suplementacja kolagenem. Dlaczego? Wyraźny niedobór kolagenu może prowadzić do wielu skutków ubocznych. Przyspieszają procesy starzenia, skóra narażona jest na powstawanie zmarszczek. Stawy, kości oraz jędrność skóry również wyraźnie odczuwa niedobór tego białka. Zdrowy tryb życia nie wystarczy, koniecznością jest wprowadzenie kolagenu w suplementach diety, aby dostarczyć czyste białka kolagenu.

Dlaczego tak ważna jest suplementacja kolagenu?

Suplement diety z kolagenem jest w stanie zniwelować jego niedobory. Korzystnie wpływa na kondycję skóry, wspiera wygląd włosów, paznokci, ale również wpływa na te aspekty, które nie są widoczne gołym okiem. Odpowiednia ilość kolagenu w organizmie człowieka sprzyja odpowiedniej kondycji stawów i kości. Wpływa na jędrność skóry oraz niweluje zmarszczki. Wspieranie się włóknami kolagenowymi w formie tabletek czy zamkniętych w shotach jest odpowiedzialnym wyjściem. Jaki jednak kolagen wybrać? Kolagen rybi, a może kolagen wołowy w proszku?

Charakterystyka kolagenu rybiego

Kolagen rybi na przykład kolagen w proszku jest bardzo dobrym składnikiem dostępnych suplementów. Kolagen rybi pozyskiwany jest ze skór ryb. Rybi kolagen to automatycznie kolagen naturalny, ponieważ nie znajdziemy w nim konserwantów czy parabenów. Ludzki organizm jest otwarty na hydrolizowany kolagen rybi, ponieważ ma mniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu adsorpcja jest lepsza. Rybi kolagen to również wysoki poziom rozpuszczalności. Wiązania chemiczne między włóknami są w tym przypadku nieco rzadsze niż w kolagenie wołowym. Warto postawić na dobry kolagen rybi.

Jak działa kolagen morski?

Stosowanie kolagenu rybiego to strzał w dziesiątkę dla wielu osób. Kolagen rybi wpływa pozytywnie na łączenie komórek ze sobą. Rybi kolagen w tabletkach jest elementem budulcowym zębów, kości, chrząstek oraz naczyń krwionośnych. Naturalny kolagen z rybich skór w tabletach gwarantuje również lepsze wchłanianie pozostałych składników mineralnych. W przypadku kolagenu i jego regularnego stosowania możemy mówić o wsparciu układu immunologicznego. Czysty kolagen wpływa pozytywnie również na paznokcie i włosy.

Gdzie znajdziemy kolagen rybi?

Dobry kolagen pozyskiwany z ryb, w tym kolagen hydrolizowany, powstaje ze skór ryb morskich. Jest łatwo przyswajalny i nie naraża człowieka na alergie. Suplementy diety z kolagenem rybim to głównie proszek do rozpuszczania, jak i kolagen w tabletkach. Hydrolizowany kolagen rybi idealnie nadaje się do produkcji suplementów. Nie ma właściwości alergizujących. Można go zakupić zarówno z witaminą C, jak i bez. Witamina C znacznie polepsza jego wchłanianie. Zalecana dzienna porcja kolagenu rybiego dla każdego człowieka będzie różna. Warto jednak zadbać o to, aby organizmie znalazły się wszystkie najcenniejsze aminokwasy.

Hydrolizat kolagenu rybiego — co to?

Wyróżnia się dwa typy produkcji kolagenu. Liofilizację oraz hydrolizację. Jeśli chodzi o kolagen typu rybiego oraz dobór suplementów z kolagenem, najlepiej sprawdza się hydrolizat. Jest to białko poddane procesowi hydrolizy, który spowodował rozbicie cząsteczek na mniejsze. Ten sposób produkcji zapewnia lepsze wchłanianie kolagenu w jelitach człowieka. Rodzaj kolagenu nie ma tutaj za bardzo znaczenia, ponieważ i kolagen ze skór ryb morskich, i kolagen ze skór bydlęcych może być w ten sposób produkowany.

Kolagen wołowy — czym się charakteryzuje?

Kolagen wołowy zbliżony do kolagenu ludzkiego do niedawna stosowany był w medycynie estetycznej, a obecnie często stosowany jest w ramach suplementacji. Właściwości kolagenu wołowego są bardzo podobne do właściwości kolagenu rybiego. Kolagen typu II i III pozyskiwany ze skór bydlęcych to świetna opcja dla osób, które dużo trenują i zależy im na szybkiej regeneracji mięśni oraz wsparciu więzadeł. Stawy również będą wspierane przez właściwości kolagenu wołowego i zawarte w nim aminokwasy.

 

 

Jaka jest różnica między kolagenem wołowym a morskim?

Kolagen wołowy jest dobrze przyswajalny, wiele osób wybiera właśnie ten suplement przez wzgląd na zbliżoną budowę do ludzkiego kolagenu oraz fakt, że występuje w bardzo wygodnej formie. Na rynku znajdziemy do picia kolagen w postaci shotów, które należy przyjmować codziennie, jak najbardziej regularnie, aby szybko zauważyć pozytywne działanie. Takie shoty często wzbogacone są o witaminę C czy też witaminę A i E. Brak witaminy C może przyczynić się do gorszej syntezy kolagenu. Dlatego przyjmowanie kolagenu wołowego z odpowiednimi witaminami jest najbardziej rozsądnym wyborem.

Kwas hialuronowy — czy znajdziemy go w suplementach kolagenowych?

Bardzo często w preparatach z kolagenem znajdziemy dodatek kwasu hialuronowego – jego regularna suplementacja również wspiera organizm. Jego obecność działa pozytywnie na skórę, jak i na włosy. Niezależnie od tego, czy sięgasz po tabletki musujące, tabletki do przełykania, proszek do rozpuszczania bądź shoty — zainwestuj w preparaty z kwasem hialuronowym. Kolagen naturalny i kwas to połączenie, które zniweluje powstałe zmarszczki i zapobiegnie nowym. Stawy również ucieszą się z takiego połączenia. Zadbaj o odpowiednią kondycję organizmu i wybierz najlepszy kolagen dla siebie!

Podsumowanie

Kolagen rybi czy wołowy? Kolagen naturalny rybi różni się nieco od kolagenu wołowego. Z tego powodu każdy, kto chce świadomie korzystać z suplementów, powinien zobaczyć, na czym ta różnica polega oraz jakie są właściwości preparatów kolagenowych tego typu. Kolagen wołowy jest jednak znacznie lepszy, aniżeli kolagen wieprzowy, który również może występować w postaci suplementów. Dbając o swój organizm, nie warto rezygnować z witaminy C, która nie tylko wpływa na odporność, ale również jest niezastąpiona podczas wchłaniania wielu witamin i minerałów, w tym kolagenu bydlęcego.Wspieraj produkcję kolagenu, stosując dobre preparaty – postaw na kolagen bydlęcy!

 

Polecane na blogu: