• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 300 zł Darmowa dostawa już od 300 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Czy kobiety w ciąży powinny pić kolagen?

15 lutego 2022

bezpieczny kolagen Collibre dla kobiet w ciąży

Ciało kobiety w czasie ciąży podlega licznym zmianom hormonalnym i wizualnym. Przybieramy na wadze, zmienia się ułożenie narządów wewnętrznych. Przeżywamy zmiany nastroju i dolegliwości ze strony układu pokarmowego, moczowego, krwionośnego czy ruchu. Aby wzmocnić swój organizm w tym czasie, dbamy o dietę i suplementację, aktywność, spokój i odpoczynek. Pomocny w tym okresie okazuje się być kolagen. Dlaczego tak się dzieje?

Wpływ kolagenu na ciało kobiety

Kolagen to produkowane przez organizmy kręgowców białko odpowiadające za napięcie i sprężystość tkanek, narządów i układów. Kolagen też istotnie wpływa na stan i jakość naszej skóry, włosów i paznokci. Z wiekiem organizm traci naturalną zdolność do wytwarzania kolagenu w ciele, dlatego rekomendowana jest jego suplementacja. Jego braki objawiają się w zmianie wyglądu naszej skóry, utracie sprawności i ruchomości stawów, sile więzadeł czy kości. Utrata kolagenu nie jest jedynym winowajcą tego stanu. Brak urozmaiconego żywienia, brak ruchu i aktywności, środowisko oraz stres, a przede wszystkim wiek, również odgrywają w tym swoją rolę.

 

 

Wpływ ciąży na ciało kobiety

Ciało człowieka jest wielowymiarową fabryką, w której procesy życiowe są regulowane przez mikro impulsy elektryczne. Dochodzą do tego wyrzuty lub braki hormonów, działania z zewnątrz dostarczane przez dostępne zmysły i potrzeby. Jako że okres prenatalny to czas wyjątkowy pod względem przemian hormonalnych i zmian kobiecego organizmu, warto zabezpieczyć się przed najczęstszymi problemami. Rozstępy, cellulit i przebarwienia występujące na skórze mogą być mniej dolegliwe, kiedy zaopiekuje się skórą, od zewnątrz stosując balsamy i od wewnątrz uzupełniając dietę w suplementy z kolagenem. Sam kolagen nie tylko wpłynie na elastyczność skóry, ale odżywi również stawy, wzmocni kości czy naczynia krwionośne wpływając na sprężystość ich ścian.

Kolagen w ciąży od Collibre

Bezpieczny kolagen w ciąży

Naturalny, odzwierzęcy kolagen to najbardziej zbliżone do ludzkiego białko budulcowe ciała. Składnik odżywczy, dzięki któremu możemy uzupełnić ubytek kolagenu ze struktur, tkanek i narządów. Jako że kolagen Collibre jest hydrolizatem tego białka, czyli rozbiciem go na drobne części, jego poziom wchłaniania w jelicie cienkim jest bardzo wysoki i stanowi 95%. Dzienne spożycie białka z diety kobiet ciężarnych powinno wynosić średnio 54-90 g/dobę. Uzależnia się to od wieku, masy ciała i aktywności fizycznej. W jednym drinku kolagenowym Collibre znajduje się 10 g hydrolizowanego kolagenu wraz z witaminami A, C i E oraz krzemem. Ważne, aby każdą suplementację konsultować z lekarzem. 

Suplementacja w ciąży

Dostępne są najnowsze rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Według nich stosowanie preparatów wielowitaminowych w populacji kobiet ciężarnych nie jest przeciwwskazane. Szczególnie jeżeli są do tego określone wskazania medyczne. Dlatego zaleca się skonsultowanie stanu zdrowia, ciąży, oraz każdej suplementacji z lekarzem ginekologiem lub położną. Poznaj skład kolagenu Collibre, aby przygotować się na spotkaniem z lekarzem.

Przeczytaj również Kolagen do picia – czy warto?

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.