• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen do picia

Kolagen do picia

Kolagen jest białkiem, które występuje w organizmie w największej ilości. Składa się on z aminokwasowych łańcuchów, ma włóknistą strukturę, a ta natomiast jest budulcem tkanki łącznej. Kolagen wpływa również na budowanie kości, mięśni, skóry, chrząstek, ścięgien, ale również na narządy wewnętrzne w ciele człowieka. Jedną z jego głównych zadań jest wzmocnienie tkanek oraz uczynienie je sprężystymi i wytrzymałymi w chwili ich rozciągania. Kolagen wpływa również na proces krzepnięcia krwi, jak i podczas gojenia się ran. Co więcej, dba on również o układ nerwowy i jego odpowiednią ochronę. Organizm samodzielnie syntezuje odpowiednią ilość kolagenu, nie mniej jednak z upływem lat proces ten ulega zmianie i jego produkcja znacznie spada, co przyczynia się do pierwszych oznak starzenia się. To, co w dużej mierze przyczynia się do szybkiej utraty kolagenu, to głównie nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, podatności genetyczne, jak i nieodpowiednia ilość snu i zbyt niska aktywność fizyczna.

Produkcja naturalnego kolagenu spada już od 25 roku życia, zatem aby zachować doskonałe zdrowie, jak i nienaganny wygląd naszej skóry, należy jego ilość uzupełniać. Zbyt niski poziom kolagenu objawia się w pierwszej kolejności utratą jędrności i elastyczności skóry. Jeśli zauważamy pierwsze oznaki w postaci zmiany jakości skóry, to bez wątpienia doskonały moment, aby rozpocząć kurację kolagenową i wpłynąć na jakość swojego zdrowia i wyglądu. Poza tym niedobory kolagenu w organizmie mogą finalnie prowadzić do wielu zmian w ciele takich jak na przykład: opóźnienie gojenia się ran, zmarszczki, utrata jędrności skóry na całym ciele, sztywnienie ścięgien i więzadeł (pogorszenie sprawności ruchowej), zmniejszenie masy mięśniowej, matowienie włosów, bóle stawów i choroba zwyrodnieniowa spowodowana zużywaniem się chrząstek stawowych, problemy z trawieniem czy też ogólne osłabienie organizmu. Warto wiedzieć, że kolagen to naturalnie występujące białko we wszystkich organizmach żywych. Jak dotąd odkryto 28 typów kolagenu, nie mniej jednak te najbardziej znane to typ I, II, III, IV, jak i V, które znajdują się w ludzkim ciele, a każdy z typów służy w nim do innych celów. Typ kolagenu I i III znajdują się w ludzkich organach oraz w skórze, natomiast typ kolagenu II mieści się w chrząstkach i stawach.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznocki, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen naturalny do picia

Kolagen do picia to produkt, który zyskał na sławie i stał się jednym z najczęściej wybieranych form jego suplementacji. Peptydy kolagenowe znajdujące się w pitnej formie kolagenu zdecydowanie lepiej absorbują się w jelitach niż te umieszczone w kapsułkach. Co więcej, z jelit trafiają one bezpośrednio do krwiobiegu już w czasie kilkudziesięciu minut po spożyciu kolagenu w płynie, a następnie pochłaniają je komórki skóry, gdzie w sposób naturalny wspomagają one produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu uzyskujemy efekty, które są porównywalne do naturalnej formy produkcji kolagenu przez organizm. Hydrolizat kolagenu, choć jest on oczywiście dobrze przyswajalny, nie posiada w sobie peptydów sygnałowych, a to właśnie one sprawiają, że w bardzo szybkim tempie niosą ze sobą efekty zatrzymania się starzenia skóry. Hamują one również proces wypadania włosów oraz doskonale wzmacniają kondycję paznokci.

Kolagen jest najbardziej rozpowszechnionym białkiem strukturalnym w ciele człowieka i stanowi on składnik różnych jego komórek. Dlatego też uzupełnianie go w najlepszej, dostępnej formie jak tak niezmiernie ważne dla odpowiedniego funkcjonowania naszych organizmów. Kolagen, oprócz skóry, kości, zębów czy ścięgien, występuje również w rogówce oka. Jego niski poziom wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego, co przyczynia się do powstawania różnego rodzaju nieprzyjemnych schorzeń. Włókna kolagenowe w skórze człowieka stanowią struktury biochemiczne, które natomiast zbudowane są z aminokwasów, a wyróżnia je bardzo wysoka wytrzymałość, jak i duża elastyczność. Co więcej, kolagen posiada specyficzną budowę, jak i bardzo wiele swoich właściwości. Jego struktura jest wysoce złożona, nie stanowi on bowiem pojedynczego białka o określonej strukturze. Składa się ona z aż trzech różnego rodzaju łańcuchów, a każdy z ich posiada w sobie sekwencję aminokwasową poliproliny, która jest również znana jako helisa polipropyliny typu II.

Właściwości tego drogocennego białka organizmu są bardzo szerokie. Jednym z najważniejszych zadań kolagenu jest utrzymanie odpowiedniej struktury białek, jak i narządów, które budują cały ludzki organizm. Białka kolagenowe wypełniają sobą przestrzenie, które znajdują się pomiędzy różnymi komórkami, a ponadto zapewniają one mechaniczną wytrzymałość tkanek. Co więcej, kolagen nadaje tkankom odpowiednią twardość, sztywność, sprężystość i elastyczność. Kolagen wpływa również na proces odpowiedniego krzepnięcia krwi, co odgrywa bardzo ważną rolę w momencie gojenia się wszelkiego rodzaju ran. Kolagen ma również doskonały wpływ na jakość naszej skóry. Uczestniczy on w komórkowej odnowie skóry jak i zapewnia jej odpowiednią gładkość, elastyczność czy też jej dobre napięcie. Podczas stosowania kolagenu do picia skóra staje się świeższa, bardziej odżywiona, promienna i można na niej zauważyć bardzo widoczne oznaki młodnienia. Poza tym kolagen posiada również właściwości polegające na lepszym wchłanianiu się składników mineralnych, przez co poprawia on również kondycję nie tylko skóry, ale i wszystkich stawów.

Płynny kolagen do picia

Jedną z głównych zalet kolagenu do picia jest ochrona narządów wewnętrznych, do których między innymi zalicza się wątrobę, nerki, jak i żołądek. Działanie tego ważnego białka ma również wielkie znaczenie dla układu immunologicznego, ponieważ działa on jako wsparcie ochronne dla organizmu, broniąc go przed różnego rodzaju patogenami chorobotwórczymi. Wpływa on również zbawiennie na ochronę przed toksynami, które są niebezpieczne dla zdrowia. Co więcej, kolagen działa również doskonale na układ krwionośny jak i poprawia samo funkcjonowanie układu trawiennego. Wspiera również procesy metaboliczne i może również spowalniać rozwój komórek nowotworowych, jak i chronić przed trądzikiem i cellulitem.

Kiedy w organizmie występuje zbyt mała ilość kolagenu, zaczyna on dawać nam o tym sygnały. Możemy odczuwać wtedy nadmierne zmęczenie, zauważyć na twarzy zapadające się policzki, nasze stawy stają się bardziej sztywne i bolesne, a rany goją się o wiele dłużej. Poza tym do objawów niedoboru kolagenu można również zaliczyć bóle podczas poruszania się, trudności w wykonywaniu tej czynności, jak i pogorszenie się kondycji paznokci i włosów, które stają się łamliwe i matowe. Ponadto niedobory kolagenu prowadzą również do rozwoju chorób takich jak np.osteoporoza czy też problemy z krążeniem, trudności z koncentracją, a przede wszystkim pogorszenie kondycji skóry-w tym również jej suchość i powstawanie zmarszczek.

Szukając suplementów bogatych w kolagen, najlepiej zdecydować się na produkt sprawdzony, najwyższej jakości. Najważniejsze, aby kolagen do picia był po prostu skuteczny w swoim działaniu. Efekty picia kolagenu można zauważyć bardzo szybko, często przychodzą one już po kilkunastu dniach jego stosowania. Nie mniej jednak to, w jakim tempie kolagen do picia zadziała na organizm zależy głównie od jego kondycji, wieku, a nawet stosowanej diety. Dobrej jakości kolagen do picia pozwoli w bardzo krótkim czasie poprawić nie tylko wygląd skóry, ale również stan włosów i paznokci. Poza tym zadziała on również przyspieszająco na regenerację stawów oraz usprawni on cały układ ruchowy. Powodów do suplementacji kolagenu jest bardzo wiele. Przede wszystkim pomaga on nawilżyć, jak i ujędrnić skórę, sprawiając, że stanie się ona o wiele bardziej elastyczna. Kolagen wpływa również na spłycenie zmarszczek i na zmniejszenie ich widoczności, co cenią sobie zwłaszcza kobiety. Kolejną zaletą picia kolagenu jest spowolnienie procesów starzenia się nie tylko skóry, ale również i całego organizmu. Wygładza on również istniejący cellulit i zmniejsza widoczność rozstępów, jeśli takie występują. Dzięki kolagenowi możemy również uzyskać lśniące i mocne włosy i ochronić je przed nadmiernym wypadaniem. Kolagen działa również zbawiennie na łamliwe paznokcie, które po jego stosowaniu stają się mocne i twarde. Dzięki niemu poprawia się również nasze ogólne samopoczucie jak i zwiększa się odporność organizmu.

Kolagen do picia sklep online

W sklepie internetowym Collibre kupisz wysokiej jakości kolagen do picia, który zawiera w sobie szwajcarski kolagen wołowy typu I i II. Jest to produkt, który doskonale zadba o wygląd i samopoczucie każdego, kto zdecyduje się na jego suplementację. Dzięki jego innowacyjnej recepturze powstał jeden z najlepszych kolagenów na rynku tych właśnie produktów, który ma bardzo wysoką wchłanialność, ponieważ wynosi ona aż 95 procent. To sprawia, że efekty stosowania kolagenu do picia są bardzo szybkie i wyraźnie odczuwalne zarówno na ciele, jak i w ciele. Dzięki możliwości skutecznego uzupełnienia kolagenu możemy cieszyć się piękną, jędrną skórą. Osoby zmagające się z bólami stawowymi odczują wielką ulgę, a te, które zmagają się z wypadaniem włosów czy łamliwymi paznokciami zauważą znaczną poprawę ich jakości. Kolagen do picia, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym został rozlany do poręcznych buteleczek. Jedna butelka to porcja dziennego zapotrzebowania na to drogocenne dla organizmu białko. Co więcej, specyfik ten nie zawiera konserwantów, co jeszcze bardziej podkreśla jego najwyższą jakość.

Cena kolagenu do picia uzależniona jest od kilku czynników. Ma na nią wpływ nie tylko jakość danego produktu, ale również rodzaj kolagenu czy też jego składniki dodatkowe. Można zdecydować się na zakup kolagenu w abonamencie, jako zakup jednorazowy zawierający miesięczną kurację czy też zakup zapasów na trzy miesiące. To propozycje, które nie tylko wychodzą kosztownie bardzo opłacalnie, ale również pozwalają wypróbować produkt i zaobserwować skuteczne działanie na własnej skórze.

Kolagen do picia w płynie

Wiele osób, zastanawiając się nad suplementacją kolagenu myśli o tym, czy aby na pewno jest on bezpieczny dla zdrowia. Oczywiście odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Kolagen do picia jest nie tylko bezpieczny, ale również bardzo pomocny w funkcjonowaniu całego organizmu. Ważne jest to, aby produkt ten był dobrej jakości i posiadał prosty skład. Naturalny kolagen, który polecamy, posiada doskonały skład. Zawiera on w sobie bowiem witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego procesu tworzenia kolagenu w skórze. Pomaga ona w utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Poza tym krzem, który zawiera nasz kolagen wspiera prawidłowe tworzenie kolagenu jak i tkanki łącznej, działając znakomicie na kondycję włosów i paznokci. Witaminy C i E pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Kolagen do picia doskonale sprawdzi się u osób, których organizm nie jest już w naturalny sposób w stanie produkować kolagenu przez proces starzenia się. Poziom tego dobroczynnego białka zaczyna zmniejszać się już od 25 roku życia, a po 60 roku życia synteza tego związku zanika zupełnie. Dzięki suplementacji płynnego kolagenu możemy opóźnić nieuniknione procesy starzenia się, jak i wpłynąć nim na lepszą kondycję naszego ciała. Kolagen do picia to również świetny produkt, który może być z powodzeniem wykorzystywany przez osoby regularnie trenujące czy aktywne fizycznie. Organizm takiej osoby, a dokładniej mówiąc, układ ruchu, jest nieustannie narażony na duży wysiłek, jak i na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Stosowanie kolagenu w płynnej wpłynie w takiej sytuacji nie tylko wspierająco na obciążone stawy, ale również pozwoli zachować wiele energii i siły podczas wysiłku.

Kolagen do picia to produkt bardzo cenny dla ludzkiego organizmu, zwłaszcza kiedy mowa o skórze i jej procesie regeneracji. Dzięki suplementacji kolagenem do picia skóra staje się odpowiednio elastyczna i zwiększa swoją jędrność. Kolagen do picia wchłania się niezmiernie szybko w układzie pokarmowym, co sprawia, że wygrywa on z kolagenem w formie kapsułek. Już po okresie 6 do 12 godzin od wypicia kolagenu, jego poziom w tkankach organizmu ulega wyraźnemu podwyższeniu się. Warto wiedzieć, że kolagen jako białko naturalnie występujące w ludzkim organizmie stanowi aż 30 procent wszystkich białek. Włókna kolagenowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i elastycznością oraz stanowią pewnego rodzaju „rusztowanie” dla organów wewnętrznych. Istnieje kilka typów kolagenu, nie mniej jednak za najważniejsze uważa się trzy jego odmiany: kolagen typu I, który jest tym najbardziej powszechnie występującym w organizmie, a występuje on w ścięgnach i tkance łącznej kości. Kolagen typu II, który mieści się w chrząstkach stawowych i kolagen typu III, który znajduje się w szpiku kostnym i tkance tworzącej się z fibroblastów. Tworzy on włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej. Picie kolagenu działa zbawiennie na ludzkie ciało, ponieważ ma on ogromny wpływ zarówno na jakość skóry na ciele, jak i na włosy, paznokcie, układ immunologiczny czy też na kondycję kości i stawów.

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.