• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
 • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen do picia

Kolagen do picia sklep online Collibre.eu

Kolagen jest białkiem, które występuje w organizmie w największej ilości. Składa się on z łancuchów aminokwasowych i ma włóknistą strukturę, która jest budulcem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe wpływają optymalną budowę kości, mięśni, skóry, chrząstek, ścięgien, ale również na narządy wewnętrzne w ciele człowieka. Jednym z jego głównych zadań jest wzmocnienie tkanek oraz uczynienie ich sprężystymi i wytrzymałymi podczas rozciągania. Kolagen odgrywa także ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi, jak i gojenia się ran. Ponadto dba o układ nerwowy i jego odpowiednią ochronę.

Organizm samodzielnie syntezuje odpowiednią ilość kolagenu, niemniej jednak wraz z wiekiem proces ten ulega zmianie i jego produkcja znacznie spada, co przyczynia się do pierwszych oznak starzenia się. To co w dużej mierze przyczynia się do szybkiej utraty kolagenu, to głównie nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, podatności genetyczne, jak i nieodpowiednia ilość snu i zbyt niska aktywność fizyczna.

Produkcja naturalnego kolagenu spada już od 25 roku życia, zatem aby zachować dobre zdrowie, jak i nienaganny wygląd naszej skóry, należy uzupełniać jego niedobory. Zbyt niski poziom kolagenu objawia się w pierwszej kolejności utratą jędrności i elastyczności skóry. Jeśli zauważamy pierwsze oznaki w postaci zmiany jakości skóry, będzie to bez wątpienia idealny moment, aby rozpocząć kurację kolagenową i wpłynąć na poprawę swojego zdrowia i wyglądu. Poza tym niedobory kolagenu w organizmie mogą finalnie prowadzić do wielu zmian w ciele, takich jak na przykład:

 • opóźnienie gojenia się ran,
 • peptydy kolagenowe poprawiają syntezę kwasu hialuronowego oraz naturalnego kolagenu występującego w organizmie,
 • pojawienie się zmarszczek,
 • utrata jędrności skóry na całym ciele,
 • sztywnienie ścięgien i więzadeł (pogorszenie sprawności ruchowej),
 • zmniejszenie masy mięśniowej,
 • zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
 • matowienie włosów,
 • bóle stawów i choroba zwyrodnieniowa spowodowana zużywaniem się chrząstek stawowych,
 • problemy z trawieniem,
 • ogólne osłabienie organizmu.

Warto wiedzieć, że kolagen to naturalnie występujące białko we wszystkich organizmach żywych. Jak dotąd odkryto 28 typów kolagenu – te najbardziej znane to typ I, II, III, IV, jak i V, które znajdują się w ludzkim ciele, a każdy z typów służy w nim do innych celów. Typ kolagenu I i III znajdują się w ludzkich organach oraz w skórze, natomiast kolagen typu II II mieści się w chrząstkach i stawach.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznokci, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen naturalny do picia

Kolagen do picia w płynie to produkt, który zyskał na sławie i stał się jednym z najczęściej wybieranych form jego suplementacji. Peptydy kolagenowe znajdujące się w pitnej formie kolagenu (zawiera je m.in. hydrolizowany kolagen wołowy czy hydrolizowany kolagen rybi) zdecydowanie lepiej przyswajają się w jelitach niż te umieszczone w kapsułkach. Co więcej, z jelit trafiają one bezpośrednio do krwiobiegu już w czasie kilkudziesięciu minut po spożyciu kolagenu w płynie. Następnie pochłaniane są przez komórki skóry, gdzie w sposób naturalny wspomagają one produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu uzyskujemy efekty, które są porównywalne do naturalnej formy produkcji kolagenu przez organizm. Hydrolizat kolagenu, choć jest oczywiście dobrze przyswajalny, nie zawiera peptydów sygnałowych, a to właśnie one przeciwdziałają starzeniu się skóry. Hamują także proces wypadania włosów oraz skutecznie wzmacniają kondycję paznokci.

Kolagen stanowi mniej więcej jedną trzecią (ok. 30%) wszystkich białek organizmu ludzkiego. Jest najbardziej rozpowszechnionym białkiem strukturalnym w ciele człowieka i stanowi on składnik różnych jego komórek. Dlatego też uzupełnianie go w najlepszej dostępnej formie jak tak ważne dla odpowiedniego funkcjonowania naszych naszego organizmu. Kolagen, oprócz skóry, kości, zębów czy ścięgien, występuje także w rogówce oka. Jego niski poziom wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego, co przyczynia się do powstawania różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości.

Kolagenowe włókna w skórze człowieka stanowią struktury biochemiczne, które zbudowane są z aminokwasów, a wyróżnia je niezwykła wytrzymałość i duża elastyczność. Co więcej, kolagen posiada specyficzną budowę, jak i bardzo wiele swoich właściwości. Jego struktura jest wysoce złożona, nie stanowi on bowiem pojedynczego białka o określonej strukturze. Składa się ona z aż trzech różnego rodzaju łańcuchów, a każdy z ich posiada w sobie sekwencję aminokwasową poliproliny, która jest również znana jako helisa polipropyliny typu II.

Kolagen, kolagen do picia, suplement diety z kolagenem

Jakie funkcje pełni kolagen?

Właściwości tego drogocennego białka organizmu są dla nas zbawienne. Jednym z najważniejszych zadań kolagenu jest utrzymanie odpowiedniej struktury białek, jak i narządów wewnątrznych, które budują cały ludzki organizm. Białka kolagenowe wypełniają sobą przestrzenie, które znajdują się pomiędzy różnymi komórkami, a ponadto zapewniają one mechaniczną wytrzymałość tkanek. Kolagen nadaje tkankom odpowiednią twardość, sztywność, sprężystość i elastyczność. Wpływa również na proces optymalnego krzepnięcia krwi, co odgrywa bardzo ważną rolę w momencie gojenia się wszelkiego rodzaju ran.

Kolagen ma również olbrzymi wpływ na jakość i nawilżenie skóry. Uczestniczy on w komórkowej odnowie skóry oraz zapewnia jej odpowiednią gładkość, elastyczność i dobre napięcie. Podczas stosowania kolagenu do picia skóra staje się świeższa, bardziej odżywiona, promienna i można na niej zauważyć widoczne oznaki młodnienia. Poza tym kolagen posiada również właściwości, które wpływają na efektywność wchłaniania się składników mineralnych, przez co poprawia on również kondycję nie tylko skóry, ale i wszystkich stawów.

Płynny kolagen do picia + kwas hialuronowy

Jedną z głównych zalet kolagenu do picia jest ochrona narządów wewnętrznych, do których zalicza się między innymi wątrobę, nerki, czy żołądek. Działanie tego ważnego białka ma również kolosalne znaczenie dla układu immunologicznego, ponieważ zapewnia ono wsparcie ochronne dla organizmu, broniąc go przed różnego rodzaju patogenami chorobotwórczymi. Kolagen rybi i wołowy wpływa również zbawiennie na ochronę przed toksynami, które są niebezpieczne dla zdrowia. Co więcej, kolagen oddziałuje doskonale na układ krwionośny – jest niezbędny dla zachowania elastyczności naczyń krwionośnych i ich optymalnego funkcjonowania. Poprawia też pracę układu trawiennego, wspiera procesy metaboliczne i spowalnia rozwój komórek nowotworowych. Wybierając kolagen, zapewniasz sobie ochronę także przed trądzikiem i cellulitem.

Niedobory kolageny w organizmie – jakie są tego konsekwencje?

Kiedy w organizmie pojawia się niedobór kolagenu, zaczyna on dawać nam o tym sygnały. Możemy odczuwać wtedy nadmierne zmęczenie, zauważyć na twarzy zapadające się policzki, nasze stawy stają się bardziej sztywne i bolesne, a rany goją się o wiele dłużej. Poza tym do objawów niedoboru kolagenu można również zaliczyć bóle podczas poruszania się czy znaczne pogorszenie mobilności. Do tego dochodzi zauważalnie słabsza kondycja włosów i paznokci, które stają się łamliwe i matowe. Ponadto niedobory kolagenu prowadzą również do rozwoju chorób takich jak np.osteoporoza, czy też problemy z krążeniem, trudności z koncentracją, a przede wszystkim pogorszenie kondycji skóry – w tym również jej suchość i powstawanie zmarszczek.

Jaki suplement diety z kolagenem wybrać, by zagwarantować sobie doskonałe zdrowie i promienny wygląd? Najlepiej stosować kolagen w formie sprawdzonego, przetestowanego produktu najwyższej jakości. Najważniejsze jest to, by kolagen do picia był po prostu skuteczny w swoim działaniu. Efekty picia kolagenu można zauważyć bardzo szybko, często przychodzą one już po kilkunastu dniach jego stosowania. Niemniej jednak to, w jakim tempie kolagen zadziała na organizm, zależy głównie od jego kondycji, wieku, a nawet stosowanej diety. Dobrej jakości kolagen do picia pozwoli w bardzo krótkim czasie poprawić nie tylko wygląd skóry, ale również stan włosów i paznokci. Poza tym zadziała on również przyspieszająco na regenerację stawów oraz usprawni on cały układ ruchowy.

Rewolucyjny suplement diety – kolagen do picia

Dlaczego warto stosować kolagen rybi lub wołowy? Powodów do suplementacji tego białka jest bardzo wiele. Przede wszystkim pomaga on nawilżyć, jak i ujędrnić skórę. Kolagen wpływa również na spłycenie zmarszczek i zmniejszenie ich widoczności, co cenią sobie zwłaszcza panie. Kolejną zaletą picia kolagenu jest spowolnienie procesów starzenia się nie tylko skóry, ale również całego organizmu. Wygładza on również istniejący cellulit i zmniejsza widoczność rozstępów, jeśli takie występują. Dzięki kolagenowi możemy również uzyskać lśniące i mocne włosy i ochronić je przed nadmiernym wypadaniem. Kolagen działa również zbawiennie na łamliwe paznokcie, które po jego stosowaniu stają się mocne i twarde. Dzięki niemu poprawia się również nasze ogólne samopoczucie jak i zwiększa się odporność organizmu.

 

kolagen czy warto pić, kiedy pić kolagen

Kolagen do picia sklep online

W sklepie internetowym Collibre kupisz najwyższej jakości kolagen do picia, który zawiera w sobie szwajcarski kolagen wołowy typu I i II. Jest to produkt, który kompleksowo zadba o wygląd i samopoczucie każdego, kto zdecyduje się na jego suplementację. Innowacyjna receptura i niezwykle skuteczne działanie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych kolagenów na rynku – ma bardzo wysoką wchłanialność na poziomie aż 95 procent. To sprawia, że efekty stosowania oferowanego przez nas kolagenu są bardzo szybkie i wyraźnie odczuwalne zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu.

Dzięki możliwości skutecznego uzupełnienia kolagenu możemy cieszyć się piękną, jędrną skórą. Osoby zmagające się z bólami stawowymi odczują wielką ulgę, a te, którym doskwierają wypadające włosy czy łamliwe paznokcie, zauważą znaczną poprawę ich jakości i wytrzymałości. Kolagen do picia, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym został rozlany do poręcznych buteleczek. Jedna butelka to porcja dziennego zapotrzebowania na to drogocenne dla organizmu białko. Co więcej, specyfik ten nie zawiera żadnych konserwantów!

Na rynku dostępny jest szeroki wybór suplementów diety zawierających kolagen – mogą to być preparaty jednoskładnikowe lub produkty zawierające w składzie szereg prozdrowotnych substancji, takich jak kwas hialuronowy, witamina C, witamina B12, kwas foliowy, siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, miedź czy koenzym Q10. Pamiętaj, by przed wybraniem konkretnego suplementu diety dokładnie zweryfikować jego skład.

Ile kosztuje suplementacja kolagenem?

Cena kolagenu do picia uzależniona jest od kilku czynników. Ma na nią wpływ nie tylko jakość danego produktu, ale również rodzaj kolagenu czy też jego składniki dodatkowe, takie jak witamina C, witaminy z grupy B czy kwas hialuronowy. Można zdecydować się na zakup kolagenu w abonamencie, jako zakup jednorazowy zawierający miesięczną kurację, bądź zakupić zapasy na trzy miesiące z góry. To propozycje, które nie tylko są bardzi opłacalne i wygodne, ale pozwalają również wypróbować produkt i zaobserwować skuteczne działanie na własnej skórze.

 

Suplementacja kolagenem, kolagen do picia

Płynny kolagen do picia uzupełniony o kwas hialuronowy i kompleks niezbędnych witamin

Wiele osób, zastanawiając się nad suplementacją kolagenu myśli o tym, czy na pewno jest on bezpieczny dla zdrowia. Oczywiście odpowiedź brzmi – tak, jak najbardziej. Kolagen do picia jest nie tylko bezpieczny, ale również bardzo pomocny w funkcjonowaniu całego organizmu. Ważne jest to, aby produkt ten był dobrej jakości i posiadał prosty skład. Naturalny kolagen do picia w płynie, który polecamy, posiada doskonały skład. Zawiera on w sobie duże stężenie witaminy C, która przyczynia się do prawidłowego procesu tworzenia kolagenu w skórze.

Naturalny kolagen pomaga w utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry nie tylko na twarzy, ale na całym ciele, a dodatkowo wspiera w prawidłowym funckjonowaniu układu odpornościowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Poza tym krzem, który zawiera nasz kolagen, pomaga w prawidłowym tworzeniu kolagenu oraz tkanki łącznej, działając znakomicie na kondycję włosów i paznokci. Witamina C i E pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Niektóre preparaty dostępne na rynku posiadają także inne substancje, jak np. kwas hialuronowy.

Kiedy warto suplementować kolagen witamina C?

Dobry kolagen do picia doskonale sprawdzi się u osób, których organizm nie jest już w naturalny sposób w stanie produkować kolagenu wskutek naturalnego procesu starzenia się. Poziom tego dobroczynnego białka zaczyna zmniejszać się już od 25 roku życia, a po 60 roku życia synteza tego związku zanika zupełnie. Dzięki suplementacji płynnego kolagenu możemy opóźnić nieuniknione procesy starzenia się, jak i wpłynąć na lepszą kondycję naszego ciała.

Hydrolizowany kolagen pitny to również świetny produkt, który może być z powodzeniem wykorzystywany przez osoby regularnie trenujące i pozostające aktywne fizycznie. Organizm takich osób, a mówiąc konkretnie ich układ ruchu, jest nieustannie narażony na duży wysiłek, jak i na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Stosowanie kolagenu w płynnej w płynie w takiej sytuacji nie tylko działa wspierająco i ochronnie na obciążone stawy, ale również pozwoli zachować wiele energii i siły podczas wysiłku.

Kolagen naturalny do picia to produkt pożądany i cenny dla ludzkiego organizmu, zwłaszcza kiedy mowa o skórze i jej procesie regeneracji. Dzięki suplementacji kolagenem skóra staje się odpowiednio elastyczna i zwiększa swoją jędrność. Czysty kolagen do picia wchłania się niezmiernie szybko w układzie pokarmowym, co sprawia, że wygrywa on z kolagenem w formie kapsułek. Już po okresie 6 do 12 godzin od wypicia kolagenu, jego poziom w tkankach organizmu ulega wyraźnemu podwyższeniu się. Warto wiedzieć, że kolagen jako białko naturalnie występujące w ludzkim organizmie stanowi aż 30 procent wszystkich białek. Włókna kolagenowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i elastycznością oraz stanowią pewnego rodzaju „rusztowanie” dla organów wewnętrznych.

Kolagen typu I i typu II – gwarancja świetnych rezultatów

Istnieje kilka typów kolagenu, nie mniej jednak za najważniejsze uważa się trzy jego odmiany: kolagen typu I, który jest tym najbardziej powszechnie występującym w organizmie, a występuje on w ścięgnach i tkance łącznej kości; kolagen typu II, który mieści się w chrząstkach stawowych i typu III, który znajduje się w szpiku kostnym i tkance zbudowanej z fibroblastów. Tworzy on włókna tkanki łącznej, a dokładnie siateczkowej. Picie kolagenu działa zbawiennie na ludzkie ciało, ponieważ ma on ogromny wpływ zarówno na jakość skóry na ciele, jak i na włosy, paznokcie, układ immunologiczny (pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego), czy też na zdrowie stawów i kości.

Stosując suplementy diety, pamiętaj, nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety, w tym kolagen pitny, nie może być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety, lecz jako jej uzupełnienie. Nie można stosować produktu w przypadku nadrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Ważne linki: