• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen na włosy

Wraz z wiekiem ilość kolagenu zmniejsza się, szacuje się, że już po 25 roku życia ilość kolagenu naturalnie produkowanego przez organizm maleje z roku na rok. W związku z tym zgodnie ze wskazaniami specjalistów zalecana jest suplementacja kolagenu, która skutecznie uzupełni jego niedobory w ludzkim organizmie i przyczyni się do utrzymania zdrowych włosów oraz m.in. polepszenia funkcjonowania organów wewnętrznych. To jednak ledwie czubek góry lodowej!


jaki kolagen na wlosy - kwas hialuronowy, najlepszy kolagen rybi na włosy

Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


hydrolizat kolagenu rybiego - suplementacja kolagenu, kwas hialuronowy skuteczny do pielęgnacji włosów

Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Po 60 roku życia naturalna produkcja kolagenu się zatrzymuje. Zatem, aby zmniejszyć ryzyko powstania przedwczesnych zmarszczek, dobrze jest rozpocząć zażywanie kolagenu w postaci naturalnej suplementacji kolagenu – już po 25 roku życia proces utraty kolagenu zauważalnie przyspiesza, co warto mieć na uwadze. Kolagen nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób starszych!

Matowe i łamliwe włosy to zazwyczaj skutek niedoboru tego białka zwanego kolagenem. Włosy, paznokcie, stają się kruche, pozbawione blasku i witalności, skóra staje się mniej sprężysta i wykazuje tendencje do zmarszczek, a układ kostno-stawowy podlega coraz częstszym kontuzjom.

To dość wyraźne sygnały niedoboru kolagenu w organizmie. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zakupienie i regularne stosowanie kolagenu o największej możliwej dawce dopuszczalnej, przy jednocześnie najlepszej wchłanialności. Taki preparat skutecznie zwiększy produkcję i syntezę kolagenu w organizmie, przez co nie będzie już dochodzić m.in. do wypadania włosów, a skóra staje się promienna, bardziej elastyczna i odżywiona.
Takie efekty daje seria naszych produktów hydrolizowanego kolagenu do picia Collibre® Active, Beauty, Vital.

Kolagen do picia na włosy

zdrowe włosy - najlepszy kolagen rybi na włosy
Kolagen do pielęgnacji włosów to przede wszystkim naturalny kolagen, czyli odzwierzęcy.

Najlepsze efekty w temacie włosów i paznokci daje kolagen na włosy do picia wołowy, który wykazuje najlepszą wchłanialność, ze względu na strukturę białka, która najbardziej odpowiada strukturze białka ludzkiego.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest sposób przygotowania suplementu, czyli jego hydroliza.

Nasze produkty Collibe mają wyjątkowo krótki łańcuch białkowy, dzięki czemu są o wiele lepiej przyswajalne, niż suplementy z większymi cząsteczkami – im wyższa hydroliza, tym cząsteczka białka kolagenu jest mniejsza i lepiej wchłanialna.

Nasz płynny kolagen Collibre® posiada hydrolizę 2000 daltonów, co sprawia, że wykazuje aż 95% wchłanialności w jelicie cienkim, skąd następnie z krwią przenosi się do całego organizmu.

Nasz kolagen na włosy do picia Collibre dociera wszędzie tam, gdzie powstały niedobory, dodatkowo w maksymalnej możliwej dawce 10 000 mg, dzięki czemu włosy stają się na nowo lśniące po zaledwie 14 dniach stosowania. Tak szybkie efekty zapewnia specjalnie opatentowana formuła produkcji – jedna z lepszych obecnie dostępnych na rynku.

Kolagen na wypadające włosy – skutecznie popraw kondycję włosów

Naturalny kolagen na wypadające włosy Collibre® Active, Beauty, Vital to maksymalny hydrolizat w dawce 10 tys. mg.

Dodatkowo każda hydrolizowana butelka kolagenu jest wzbogacona o witaminę C, która wspiera wchłanialność kolagenu i syntezę kolagenowych włókien. Witamina C jest w zasadzie niezbędnym składnikiem każdego dobrego preparatu kolagenowe.

Kolagen oprócz wzmocnienia włosów i paznokci wpływa również na wzmocnienie jędrności skóry i elastyczności stawów. Nasze płynne kolageny są uzupełnione również o krzem i witaminę A, które wspierają proces odbudowy włosów, skóry i paznokci.

Wśród naszych produktów znajdziesz kolagen do włosów hydrolizowany do picia do stosowania po aktywnym wysiłku czy w procesie rekonwalescencji – seria kolagenu na włosy do picia Collibre® Vital to seria suplementów wzbogacona dodatkowo o witaminy z grupy B, takie jak: B1 – tiamina, B2 – niacyna, B5 – kwas pantotenowy, B5, B7 – biotyna, kwas foliowy, witaminy B12, D3 i E, czyli witamina zwana „witaminą piękna”. Kolagen odpowiada wraz z nią za odbudowę pięknej skóry (m.in. zdrowie skóry głowy), włosów, paznokci, czyli przeciwdziała starzeniu się organizmu, jak również bezpłodności.

Kolagen na wypadanie włosów, kolagen na włosy

Wśród pozostałych produktów, które oferujemy, jest również hydrolizowany kolagen naturalny do włosów w płynie ACTIVE, czyli kolagen dla ludzi aktywnych, który został dodatkowo wzbogacony o witaminę A i C. Innym produktem, który znajdziesz w naszym sklepie, jest kolagen BEAUTY.

Witamina C i A, które dodajemy standardowo do każdego z naszych produktów, w kolagenie BEAUTY są dodatkowo wzbogacone o witaminę E, czyli tzw. witaminę młodości oraz witaminy w bardziej okrojonym składzie niż w kolagen naturalny na włosy Collibre® Vital, czyli D3, B2, B6, B12 oraz kwas foliowy, tiaminę, niacynę i biotynę. Taka kolagenowo-witaminowa mieszanka jest idealnym suplementem dla osób dojrzałych, starszych, szczególnie tych w okresie rekonwalescencji, w trakcie leczenia osteoporozy i menopauzy. W niektórych sprzedawanych suplementach można natknąć się w składzie np. na kwas hialuronowy, ale nie jest to substancja niezbędna z punktu widzenia skuteczności preparatów kolagenowych.

Kolagen naturalny do włosów – zadbaj o zdrowie włosów z kolagenem Collibre

Włosy poddane kuracji serią naszych naturalnych kolagenów Collibre już po 14 dniach zaczynają odzyskiwać swój naturalny blask i kolor. Peptydy kolagenowe odżywiają cebulki włosów – włosy stają się zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące.

Dodatkowo stosowanie kolagenu powoduje, że włosy zaczynają się lepiej rozczesywać, kondycja skóry się poprawia, a docelowo łupież znika.

Kuracja kolagenem jest zalecana każdemu, jednak szczególnie ważna jest dla osób, które mają tendencje do szybkiego łysienia, czyli tak naprawdę do szybszej utraty kolagenu z wiekiem. Regularne kuracje naszą serią kolagenów Collibre przyczyniają się do odbudowy zdrowych, odżywionych cebulek włosów.

Należy pamiętać również, że w przypadku stosowania kolagenu (kuracji kolagenowej) trzeba ograniczyć dodatkowe zabiegi na włosy, takie jak: farbowanie, używanie lokówki, prostownicy, czy inne zabiegi, które mogą uszkodzić strukturę włosa.

W czasie procesu odnowy kolagen powinien mieć przestrzeń na regenerację włosów, produkcję nowych, zdrowszych cebulek. Dodatkowa ingerencja może na nowo zniszczyć zdrowe włosy, które odzyskują swój blask.

FAQ – kolagen do picia na włosy

Jaki kolagen na włosy będzie najlepszym rozwiązaniem?
Jeśli chodzi o kolagen na wypadanie włosów i ich wzmacnianie, warto skierować uwagę na kolagen typu I, który jest najbardziej powszechny w skórze, włosach i paznokciach. Kolagen naturalny na włosy typu I charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i elastycznością, co może przyczynić się do poprawy kondycji włosów – w szotach kolagenowych Collibre znajdziesz zarówno kolagen typu 1, jak i kolagen typu 2.
<strong?>Jaka jest różnica między kolagenem rybim a kolagenem wołowym? Czy kolagen wołowy przewyższa kolagen rybi pod kątem skuteczności działania?
Kolagen wołowy i rybi różnią się przede wszystkim źródłem, z którego są pozyskiwane. Kolagen rybi jest pozyskiwany z tkanki ryb, takich jak dorsz, łosoś czy tuńczyk, podczas gdy kolagen wołowy pochodzi z tkanki wołowej. W przypadku właściwości odżywczych, zarówno kolagen rybi, jak i wołowy dostarczają ważnych aminokwasów, takich jak glicyna, prolina i hydroksyprolina, które są niezbędne dla zdrowia skóry, stawów, kości i tkanek. Jednak skład kolagenu w kontekście zawartości określonych aminokwasów może się nieco różnić między nimi.

Wybór między kolagenem rybim a wołowym może zależeć od indywidualnych preferencji smakowych, ograniczeń dietetycznych, dostępności i celów stosowania. Warto skonsultować się z lekarzem, dietetykiem lub specjalistą, który doradzi, jaka suplementacja kolagenu będzie optymalna w konkretnym przypadku – zgodnie z określonymi potrzebami i warunkami zdrowotnymi.
W jaki sposób kolagen oddziałuje na włosy?
Kolagen może mieć korzystny wpływ na włosy ze względu na swoje właściwości nawilżające, wzmacniające i odbudowujące cebulki włosów. Oto kilka sposobów, w jakie kolagen może działać na włosy:

Nawilżenie: Kolagen ma zdolność do wiązania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego, gdy jest stosowany na włosy, może pomóc w nawilżeniu suchych i zniszczonych pasm. Włosy nawilżone kolagenem stają się bardziej miękkie, elastyczne i lśniące.

Wzmacnianie: Kolagen nadaje włosom odporność. Może wspierać wzmocnienie i elastyczność włosa, co przyczynia się do zmniejszenia łamliwości i rozdwajania się końcówek. Kolagen działa na powierzchni włosów, tworząc ochronną warstwę, która zapobiega uszkodzeniom spowodowanym czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wysoka temperatura, chemia czy czynniki środowiskowe.

Odbudowa: Kolagen może pomóc w odbudowie włosów po uszkodzeniach. Działa na poziomie strukturalnym, wypełniając ubytki i uszkodzenia w strukturze włosa. To może prowadzić do poprawy gładkości, elastyczności i ogólnej jakości włosów. Niweluje też powszechny problem, czyli nadmierne wypadanie włosów.

Wspomaganie wzrostu: Kolagen może również wpływać na wzrost włosów, poprzez pobudzanie produkcji keratyny, która jest głównym składnikiem włosa. Przez dostarczanie niezbędnych składników odżywczych do mieszków włosowych, kolagen może sprzyjać zdrowemu wzrostowi włosów.
Czy kolagen na włosy jest bezpieczny w stosowaniu?
Kolagen na włosy jest ogólnie uważany za bezpieczny w stosowaniu. Jednak jak przy każdym produkcie kosmetycznym, może wystąpić indywidualna reakcja alergiczna lub nadwrażliwość na składniki zawarte w produkcie z kolagenem. Kluczowe jest wybieranie wyłącznie sprawdzonych produktów wysokiej jakości pochodzących od zweryfikowanych producentów.
Czy picie kolagenu wspiera porost włosów?
Kolagen naturalny na włosy może skutecznie wspierać ich naturalny wzrost – dzięki dostarczaniu niezbędnych składników zwiększających produkcję kolagenu w organizmie. Ostateczne efekty będę się jednak różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań konkretnych osób, prowadzonego stylu życia, genetyki czy stanu zdrowia. Ogólnie jednak kolagen na włosy jest jak najbardziej zalecany.
Silne i zdrowe włosy – suplementacja kolagenem i zmiana nawyków żywieniowych
By efekty kuracji były jak najlepsze, warto pamiętać o utrzymaniu zbilansowanej diety bogatej w niezbędne składniki odżywcze. Warzywa, owoce czy orzechy są potężnym sprzymierzeńcem naturalnej produkcji kolagenu w organizmie – podobnie jak odpowiednia ilość aktywności fizycznej. To plus odpowiednie dawki kolagenu rozłożone w czasie pozwolą Ci się cieszyć pięknymi, zdrowymi włosami.

Ważne linki:

Zachęcamy także do przeczytania: