• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen naturalny

Kolagen naturalny

Kolagen jest absolutnie kluczowym składnikiem budulcowym w ludzkim ciele. Stanowi on 1/3 białka w organizmie. Stąd też tak ważna jest jego obecność, ponieważ zapewnia on nie tylko wytrzymałość w skórze, ale również wspomaga jej elastyczność i sprężystość. Działa on również na ścięgna i stawy, dodając im rozciągliwości, a w kościach odporność na ich uszkodzenia. Co więcej, kolagen znajduje się również w mazi stawowej i chrząstkach, gdzie zapewnia im odpowiedni rodzaj tak zwanego „poślizgu” struktur stawowych podczas wykonywania wszelkich ruchów. Ponadto kolagen działa również jako pewnego rodzaju rusztowanie dla organów wewnętrznych, utrzymując je w odpowiednim miejscu. Kolagen znajduje się również w rogówce oka. Oprócz tych ważnych funkcji, jakie spełnia w organizmie, chroni on również organizm przed rozwojem chorobotwórczym drobnoustrojów, jak i wszelkich zmian nowotworowych. Działa on również na doskonałe nawilżenie skóry, chroniąc jej przed przesuszaniem się jak i zmniejsza szkodliwe działanie czynników zewnętrznych na wierzchnią jej warstwę, w tym również na promienie UV.

Niestety, naturalny proces wytwarzania kolagenu przez organizm nie trwa wiecznie. Już od 25 roku życia, wraz z kolejnymi upływającymi latami włókna kolagenowe stają się coraz cieńsze i spada tempo syntezy kolagenu w skórze. Tym samym zmniejsza się również jego ochronne działanie, przez co skóra zaczyna tracić swoją młodzieńczą elastyczność, zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki i zmiany w postaci osłabieniu mięśni twarzy. Na niszczenie obecności kolagenu wpływ ma również niezdrowy tryb życia. Jeśli nie stosujemy bogatej odżywczo diety, mamy niedobór ruchu, jak i snu, a nasze życie jest stresujące, możemy spodziewać się szybkich efektów w postaci nie najlepszej kondycji naszej skory, jak i całego ciała. Dlatego też tak ważne jest, aby uzupełniać to dobroczynne białko w odpowiedniej ilości najlepszej jakości suplementami kolagenowymi.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznocki, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen naturalny suplement diety

Działanie naturalnego kolagenu jest niezmiernie szerokie. Oprócz tego, że wspiera on zdrowie na wielu płaszczyznach, dodatkowo wykorzystuje się go również w kosmetyce, gdzie jest on składnikiem wielu kremów czy innego rodzaju preparatów na skórę. Nie mniej jednak pamiętajmy o tym, że stosowanie specyfików od zewnątrz nie da nam tak spektakularnych efektów, jak stosowanie ich od wewnątrz organizmu. Dzięki odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie skóra staje się elastyczna i gładka, odzyskuje również młodzieńczy blask. Nasze kości zrastają się o wiele szybciej, rany goją się sprawniej, a stawy działają sprawnie bez odczuwalnego w nich bólu. Pamiętajmy, że produkcja kolagenu ustaje wraz z ukończeniem 60 tego roku życia, a jest on nam nieustannie potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Przez to właśnie powstała wygodna forma suplementacji kolagenu naturalnego, aby każdy mógł w prosty sposób uzupełniać jego braki i cieszyć się młodością i sprawnością fizyczną przez wiele długich lat.

Jedną z głównych, dobroczynnych i znanych właściwości kolagenu jest jego wpływ na stawy, mięśnie, wiązadła, chrząstki i kości. Dba on doskonale o ich prawidłową sprężystość, jak i ich wytrzymałość. Obniża również wszelkiego rodzaju bóle związane ze stawami czy reumatyzmem. O działaniu kolagenu naturalnego na skórę można usłyszeć wiele. Wspiera on tkanki skórne i chroni je przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników, ale to nie wszystko. Kolagen naturalny wypełnia również przestrzenie w skórze, wpływając skutecznie na redukcję zmarszczek. Jego działanie obejmuje również niwelowanie powstałego cellulitu. Nie bez powodu kolagen nazywa się „eliksirem młodości” – jest on bardzo skuteczny w przywróceniu skórze młodego, jędrnego wyglądu. Co więcej, działanie naturalnego kolagenu obejmuje również układ pokarmowy. Okazuje się, że przyczynia się on do łagodzenia różnego rodzaju zapalenia jelit, jeśli takie występują oraz do regeneracji nadwyrężonej flory jelitowej, czyli inaczej mówiąc połączeń ścisłych. Suplementacja kolagenem naturalnym przyczynia się również do lepszego wchłaniania składników odżywczych z pożywienia, co daje ogólne zalety zdrowotne dla całego organizmu. Kolagen naturalny wpływa również na poprawę sprężystości i wytrzymałości naczyń włosowatych, czyli ścian żył. Skutkuje to ograniczeniem powstawania żylaków czy też problemów z cyrkulacją krwi.

A jakie są oznaki niedoboru kolagenu w naszym organizmie? Na co zwrócić uwagę? Kiedy nasz organizm ma duże braki kolagenowe, oznaki tego można zauważyć bardzo szybko i skutecznie, ponieważ są one dobrze widoczne na naszym ciele, jak i w samym samopoczuciu. Pomimo tego, że organizm sam wytwarza kolagen, jego poziom obniża się z roku na rok już od 25 roku życia i to właśnie od tego momentu można zauważyć zmiany takie jak: pojawiający się cellulit, ogólne osłabienie, pogorszenie się regeneracji mięśni, licznie występujące zmarszczki, zaburzenia ze strony układy pokarmowego, pogorszenie wyglądu skóry, jak i włosów czy paznokci, czy też odczuwalne problemy z krążeniem.

Kolagen naturalny można również uzupełniać poniekąd w sposób naturalny, sięgając regularnie po produkty, które go zawierają. Pamiętajmy jednak, że w takiej formie jest on rozkładany w przewodzie pokarmowym na aminokwasy jak wszystkie inne białka. Nie mniej jednak dieta bogata w produkty zawierające kolagen może wspomóc proces jego naturalnego wytwarzania. Gdzie go znajdziemy? Głównie w produktach odzwierzęcych, czyli w nóżkach wieprzowych, w rybach w galarecie, wywarach z kości, chrząstek, skóry, w golonce i wątróbce. Oczywiście, aby kolagen w pożywieniu dobrze się wchłaniał, należy również spożywać produkty bogate w witaminę C, która jest niezbędna do syntezy nowych włókien kolagenowych w organizmie. Najlepszym wyborem będą tu warzywa takie jak papryka, sałata, szczypiorek, koperek, natka czy bazylia, ale również owoce oraz sok z cytryny. Spożywanie produktów bogatych w kolagen nie zapewni jego odpowiedniej ilości dla organizmu, dlatego też stosując dietę bogata w ten rodzaj białka dobrze jest dodatkowo zastosować suplementację kolagenem, który zapewni jego wystarczający poziom w dziennej dawce.

Collagen Collibre to suplement, który prezentuje sobą najwyższą jakość. Szwajcarski kolagen wołowy typu I i II został stworzony po to, by wspierać organizm na każdym polu, zarówno tym zdrowotnym, jak i dbając o jego wierzchnią warstwę, czyli skórę. Bogaty w witaminy, krzem i niezawierający konserwantów kolagen Collibre to produkt najwyższej jakości, sprzedawany w pakietach miesięcznych lub trzymiesięcznych albo też w formie abonamentu. Jedna buteleczka kolagenu zawiera dzienną dawkę dla osoby dorosłej.
h2: kolagen naturalny sklep

Kolagen naturalny to niezbędne białko, które sprawia, że organizm ludzki funkcjonuje prawidłowo. To oznacza, że jego odpowiednia ilość w organizmie jest obowiązkowym warunkiem do spełnienia, aby zachować prawidłową homeostazę, jak i doskonałe zdrowie. Wiedząc o tym należy pamiętać, że naturalna forma kolagenu jest polecana każdej dorosłej osobie. Jest to bardzo bezpieczny suplement, który niesie ze sobą wiele dobra dla całego ciała, a jego efekty widać po niedługim okresie jego stosowania. Ponadto kolagen naturalny to suplement, który ma działanie długofalowe, a oznacza to, że nie powinno się go stosować doraźnie tylko co najmniej przez okres jednego miesiąca. To właśnie wtedy zauważymy znaczą poprawę w jakości naszej skóry, samopoczucia, jak i w formie fizycznej.

Sklep internetowy Collibre posiada w swojej ofercie doskonały kolagen, który jest suplementem o najwyższej przyswajalności, ponieważ wynosi ona aż 95%. Niewielka buteleczka pełna dobroczynnego białka sprawia, że jego suplementacja jest niezwykle łatwa i przyjemna. Gotowy płyn można spożywać w każdych warunkach, a jedna buteleczka zapewnia dzienne zapotrzebowanie kolagenu dla osoby dorosłej. Kolagen naturalny Collibre występuje w kilku odmianach. Stay Beauty działa na włosy, paznokcie i skórę, pielęgnując je od wewnątrz i opóźniając procesy starzenia. Stay Vital wpływa na witalność i doskonałe samopoczucie, wspiera układ ruchu, jakim są stawy, mięśnie i wiązadła, aby móc cieszyć się sprawnością ruchową i aktywnością w każdym wieku. Stay Active wspiera natomiast aktywności jak i poprawia ich wyniki. Działa on wspierająco na poprawę wydolności fizycznej jak i pomaga w regeneracji po przebytych treningach. Co więcej, w ofercie sklepu istnieje również kolagen specjalnie przystosowany dla kobiet w ciąży, który pielęgnuje skórę, paznokcie i opóźnia proces starzenia się.

Kolagen naturalny Beauty Drink działa wspomagająco na zachowanie młodzieńczego piękna. Jego doskonały, naturalny skład wpływa na cały organizm, dbając w głównej mierze o zdrową, doskonale nawilżoną skórę. Beauty Drink posiada w sobie witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego wytwarzania kolagenu w skórze. Pomaga on więc utrzymać zdrowy wygląd skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Krzem zawarty w tym kolagenie wpływa na prawidłowe tworzenie się kolagenu, jak i tkanki łącznej oraz na zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Zawarte dodatkowo w kolagenie naturalnym Beauty Drink witaminy E i C pomagają chronić komórki przed niekorzystnym stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Kolagen Vital Drink wpływa doskonale na utrzymanie doskonałej formy fizycznej. Jest on polecany osobom w każdym wieku, które chcą zachować na długo sprawność fizyczną. Wzmacnia on kości, jak i cały organizm, zachowuje sprawność fizyczną niezależnie od wieku i pozwala pozostać w doskonałej formie. Ten naturalny suplement posiada doskonały skład, który jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, jak i w witaminę D wspierającą układ odpornościowy. Krzem i klagen zawarty w Vital Drink przyczynia się do odpowiedniej regeneracji układu ruchu, jak i ścięgien czy stawów. Co więcej, składniki te wpływają również na remineralizację kości.

Kolagen firmy Collibre Active Drink to suplement przystosowany specjalnie dla osób prowadzących bardzo aktywny i dynamiczny styl życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w regeneracji chrząstek, stawów czy kości, jak i chcesz cieszyć się swoją aktywnością fizyczną, unikając kontuzji, ten suplement jest skierowany do Ciebie. Active Drink zawiera w sobie witaminę C, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek, jak i wspiera układ odpornościowy. Co więcej, działa ona również doskonale na układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zawarty w kolagenie krzem przyczynia się do uelastycznienia kości i stawów, co dodatkowo wspiera również działanie samego kolagenu.

 

Polecane wpisy na blogu:

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.