• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen z wit C

Kolagen z wit C

Kolagen to białko strukturalne, które buduje większość tkanek i zapewnia im elastyczność oraz trwałość. To właśnie dzięki włóknom kolagenowym nasza skóra jest jędrna, włosy zdrowe i lśniące, a chrząstki stawowe, jak i same kości twarde i odporne na różnego rodzaju urazy fizyczne. Niestety, wytwarzanie kolagenu w organizmie w sposób naturalny zmniejsza się wraz z upływem lat, a w pewnym momencie życia ustaje całkowicie. Ciało ma zdolność do syntetyzowania kolagenu w sposób samodzielny, nie mniej jednak wraz z upływem czasu wytwarza go coraz mniej. Podczas biosyntezy kolagenu bardzo ważną rolę odgrywa witamina C, a jej niedobór może spowodować znaczne upośledzenie tego procesu.

Kolagen jako jedno z najdrogocenniejszych białek w ludzkim organizmie odgrywa w nim ogromną i ważną rolę. Bierze on udział w procesie gojenia się ran, ponieważ reguluje wydzielanie enzymów, które są odpowiedzialne za proces gojenia. Kolagen wiąże również wodę zawartą w tkankach, co jest bardzo ważne dla zdrowia i odpowiedniego nawilżenia skóry. Kiedy organizm posiada odpowiednie ilości kolagenu, skóra na ciele staje się sprężysta i odpowiednio napięta, a co za tym idzie, bardziej odporna na działanie na nią niekorzystnych czynników zewnętrznych. Poza tym kolagen buduje chrząstki stawowe, a przez to są one odpowiednio elastyczne i nawilżone. Kolagen w organizmie to również główny budulec kości, skóry i ścięgien. Co więcej, zwiększa on ich elastyczność, sprężystość i zapewnia im dzięki temu większą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Kolagen bierze również udział w zrastaniu się kości. Oczywiście funkcji, jakie pełni kolagen jest o wiele więcej, ponieważ odpowiada on za funkcjonowanie znacznej większości tkanek naszego ciała. Dlatego tak ważne jest to, by zadbać o jego odpowiedni poziom w organizmie, co da nam spektakularne efekty w postaci lepszego samopoczucia, jak i o wiele lepszej sprawności ruchowej.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznocki, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen z witaminą c

Proces syntezy kolagenu jest kluczowym w całym cyklu jego istnienia. Zarówno synteza, jak i jego rozkład odbywają się w fibroblastach, czyli komórkach, które mieszczą się w skórze właściwej. Podczas procesu tworzenia włókien kolagenowych istotną funkcję pełni witamina C, której niedobór może skutkować tworzeniem się łamliwych jak i słabych cząstek kolagenu. Cały proces powstawania kolagenu nie należy do najprostszych. Jego synteza odbywa się w fibroblastach, a jej kolejne etapy odbywają się również w przestrzeniach między komórkami. Na początku procesu wytwarzania kolagenu tworzy się protokolagen, a następnie pod wpływem enzymów przekształca się on w kolagen właściwy. Cały proces powstawania tego białka odbywa się w kilku etapach, a są nimi: transkrypcja genów w fibroblastach, tworzenie pre-propeptydu, tworzenie wiązań sieciowych peptydów, modyfikacje w aparacie Goldiego, tworzenie tropokolagenu oraz synteza włókien kolagenowych. Sam proces powstawania kolagenu jest na tyle skomplikowany, że potrzebuje on zaangażowania wielu organelii komórkowych jak i enzymów czy kofaktorów. Nie mniej jednak jednym z kluczowych związków regulujących proces syntezy kolagenu jest witamina C, która pełni w tym procesie kluczową funkcję polegającą na powstawaniu wiązań pomiędzy aminokwasami.

Aby kolagen działał na organizm zgodnie z jego przeznaczeniem, niezbędna jest do tego witamina C. Pamiętajmy jednak, że ludzki organizm nie jest zdolny do samodzielnego wytwarzania tej witaminy. Aby ją mu dostarczyć w odpowiedniej ilości, należy włączyć do swojej diety produkty bogate w witaminę C albo też suplementować ją wraz z kolagenem posiadającym w swoim składzie witaminę C. Niedobory witaminy C mogą objawiać się w wieloraki sposób. Gdy jej poziom jest zbyt niski na powierzchni skóry mogą powstawać niewielkie krostki, a sam naskórek staje się nieprzyjemny w dotyku. Brak witaminy C może również objawiać się słabymi i łamliwymi paznokciami, które często odkształcają się również w łyżeczkowaty sposób. Co więcej, możemy również zauważyć częste siniaki na swoim ciele, ponieważ niedobór witaminy C upośledza wytwarzanie kolagenu, finalnie osłabiając naczynia krwionośne. W efekcie tego nawet po d wpływem niewielkiego uderzenia możemy zauważyć na ciele znaczne zsiniaczenia. Witamina C i jej niedobór, co upośledza wytwarzanie kolagenu, powoduje również powolne gojenie się różnego typu ran. Kolagen bowiem pełni istotną funkcję w gojeniu się ran. Jeśli zbyt mała ilość witaminy C wpłynie na upośledzenie jego wytwarzania, rany mogą goić się i zabliźniać o wiele dłużej niż podczas normalnego trwania tego procesu. Bolące i opuchnięte stawy to również oznaka, że może brakować nam w organizmie witaminy C. Ponieważ chrząstki stawowe zawierają aż 70% kolagenu, upośledzenie wytwarzania go przez niedobory witaminy C mogą wpływać źle na funkcjonowanie stawów. Kolejna sprawa to fakt, że witamina C jest bardzo ważnym składnikiem w procesie tworzenia kości, a jej niedobory mogą zwiększyć tempo utraty masy kostnej, co w rezultacie doprowadza do osteoporozy.

Nie mniej jednak jedną z najważniejszych i najpoważniejszych konsekwencji, jaką niesie za sobą upośledzenie wytwarzania kolagenu przez nieodpowiednie ilości witaminy C, to szkorbut. Objawia się on chorobami dziąseł, zaburzeniami w zagajaniu się ran i ogólnym osłabieniem i zmęczeniem. Na szczęście szkorbut występuje procentowo bardzo rzadko, ale warto bacznie obserwować swój organizm, aby nie dopuścić do tak dużych zaniedbań.

Hydrolizowany kolagen z wit c

Kolagen hydrolizowany jest kolagenem rozdrobnionym w procesie hydrolizy, gdzie doprowadza się go do postaci peptydów. Posiada on podobne działanie do kolagenu pozyskiwanego z żywności, nie mniej jednak dostarcza on organizmowi o wiele więcej aminokwasów, które mogą zostać przez niego wykorzystane do produkcji kolagenu.

Połączenie kolagenu i witaminy C jest wręcz niezbędne do tego, by kolagen odpowiednio działał na organizm i skórę, dając zauważalne efekty jego stosowania. Kolagen jako białko strukturalne odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Jest on odpowiedzialny za budowanie tkanki łącznej, za zapewnienie jędrności i elastyczności skórze oraz jest również głównym składnikiem chrząstek stawowych. Jeśli chcemy, aby poziom kolagenu w naszym organizmie utrzymał się na najwyższym poziomie jak najdłużej, możemy wpłynąć na to, wprowadzając między innymi zdrowe zachowania, które spowolnią proces utraty kolagenu. Należą do nich: ograniczenie palenia, spożywania alkoholu czy też unikanie nadmiaru słońca. Należy również pamiętać, aby dbać o odpowiedni poziom witaminy C, ponieważ jest ona niezbędna do właściwej syntezy kolagenu. Możemy pozyskać ją z produktów w nią bogatych jak cytrusy, papryka czy brokuł lub zastosować jej suplementację-oczywiście pamiętając o odpowiedniej ilości.

Na szczęście na rynku dostępnym suplementów kolagenowych istnieją produkty takie jak kolagen firmy Collibre, który w posiada w swoim składzie odpowiednią, dzienną dawkę nie tylko kolagenu, ale również witaminy C. Połączenie kolagenu i witaminy C w postaci suplementacji dostarcza organizmowi niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne po to, by doszło do skutecznej produkcji włókien kolagenowych jak i związków koniecznych do ich syntezy.

Kolagen do picia z witamina c

W sklepie internetowym Collibre istnieje kilka rodzajów produktów kolagenowym, które są dostosowane do potrzeb różnego typu osób. Jeden z nich dba głównie o skórę, włosy i paznokcie, inny zawiera w sobie witaminy i krzem, który wspomaga osoby czynne ruchowo, a kolejny działa wspomagająco na stawy i jest przeznaczony dla osób, które chcą być aktywne fizycznie bez względu na ich wiek. Każdy z suplementów posiada doskonałej jakości, wołowy kolagen i jest stworzony na podstawie naturalnych składników, przez co jego jakość nie podlega żadnej dyskusji. To jeden z najlepszych kolagenów, który daje doskonałe efekty już po pierwszym miesiącu jego stosowania.

Kolagen naturalny Beauty Drink działa wspomagająco na zachowanie młodzieńczego piękna. Jego doskonały, naturalny skład wpływa na cały organizm, dbając w głównej mierze o zdrową, doskonale nawilżoną skórę. Beauty Drink posiada w sobie witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego wytwarzania kolagenu w skórze. Pomaga on więc utrzymać zdrowy wygląd skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Krzem zawarty w tym kolagenie wpływa na prawidłowe tworzenie się kolagenu jak i tkanki łącznej oraz na zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Zawarte dodatkowo w kolagenie naturalnym Beauty Drink witaminy E i C pomagają chronić komórki przed niekorzystnym stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Kolagen Vital Drink wpływa doskonale na utrzymanie doskonałej formy fizycznej. Jest on polecany osobom w każdym wieku, które chcą zachować na długo sprawność fizyczną. Wzmacnia on kości jak i cały organizm, zachowuje sprawność fizyczną niezależnie od wieku i pozwala pozostać w doskonałej formie. Ten naturalny suplement posiada doskonały skład, który jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego jak i w witaminę D wspierającą układ odpornościowy. Krzem i kolagen zawarty w Vital Drink przyczynia się do odpowiedniej regeneracji układu ruchu jak i ścięgien czy stawów. Co więcej, składniki te wpływają również na demineralizacje kości.

Kolagen firmy Collibre Active Drink to suplement przystosowany specjalnie dla osób prowadzących bardzo aktywny i dynamiczny styl życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w regeneracji chrząstek, stawów czy kości jak i chcesz cieszyć się swoją aktywnością fizyczną, unikając kontuzji, ten suplement jest skierowany do Ciebie. Active Drink zawiera w sobie witaminę C, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek jak i wspiera układ odpornościowy. Co więcej, działa ona również doskonale na układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zawarty w kolagenie krzem przyczynia się do uelastycznienia kości i stawów, co dodatkowo wspiera również działanie samego kolagenu.

Wszystkie kolageny dostępne w Collibre posiadają odpowiednie dawki witaminy C dostosowane do dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na te cenną witaminę. Pamiętajmy, że systematyczność i odpowiednia suplementacja to jedyna droga do osiągnięcia wymarzonych rezultatów.

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.