• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen z wit C

Suplement diety kolagen witamina C – sklep internetowy collibre.eu

Kolagen to białko strukturalne, które buduje większość tkanek i zapewnia im elastyczność oraz trwałość. To właśnie dzięki włóknom kolagenowym możesz liczyć na prawidłowe funkcjonowanie skóry – jest jędrna i odżywiona, włosy zdrowe i lśniące, a chrząstki stawowe, jak i same kości twarde i odporne na różnego rodzaju urazy fizyczne. Niestety, wytwarzanie kolagenu w organizmie w sposób naturalny zmniejsza się wraz z upływem lat, a w pewnym momencie życia ustaje całkowicie. Ciało ma zdolność do syntetyzowania kolagenu w sposób samodzielny, nie mniej jednak wraz z upływem czasu wytwarza go coraz mniej. Podczas biosyntezy kolagenu bardzo ważną rolę odgrywa witamina C, a jej niedobór może spowodować znaczne upośledzenie tego procesu.

Kolagen jako jedno z najbardziej drogocennych białek w ludzkim organizmie odgrywa w nim ogromną i ważną rolę. Bierze on udział w procesie gojenia się ran, ponieważ reguluje wydzielanie enzymów, które są odpowiedzialne za proces gojenia. Kolagen wiąże również wodę zawartą w tkankach, co jest bardzo ważne dla zdrowia i odpowiedniego nawilżenia skóry. Kiedy organizm posiada odpowiednie ilości kolagenu, skóra na ciele staje się sprężysta i odpowiednio napięta, a co za tym idzie, bardziej odporna na działanie na nią niekorzystnych czynników zewnętrznych. Poza tym kolagen buduje chrząstki stawowe, a dzięki temu są one odpowiednio elastyczne i nawilżone.

Kolagen – zbawienny składnik dla organizmu ludzkiego

Kolagen w organizmie to również główny budulec kości, skóry i ścięgien. Co więcej, zwiększa on ich elastyczność, sprężystość i zapewnia im dzięki temu większą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Kolagen bierze również udział w zrastaniu się kości. Oczywiście funkcji, jakie pełni kolagen jest o wiele więcej, ponieważ odpowiada on za funkcjonowanie znacznej większości tkanek naszego ciała. Dlatego tak ważne jest to, by zadbać o jego odpowiedni poziom w organizmie, co da nam spektakularne efekty w postaci lepszego samopoczucia, jak i o wiele lepszej sprawności ruchowej. O te właśnie aspekty zadbasz, wybierając hydrolizat kolagenu witamina C w postaci suplementu do picia o optymalnej zawartości kolagenu.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznocki, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen z witaminą c – kolagen wołowy, wieprzowy lub kolagen rybi

Proces syntezy kolagenu jest kluczowym w całym cyklu jego istnienia. Zarówno synteza, jak i jego rozkład odbywają się w fibroblastach, czyli komórkach, które mieszczą się w skórze właściwej. Podczas procesu tworzenia włókien kolagenowych istotną funkcję pełni witamina C, której niedobór może skutkować tworzeniem się łamliwych jak i słabych cząstek kolagenu. Cały proces powstawania kolagenu nie należy do najprostszych. Jego synteza odbywa się w fibroblastach, a jej kolejne etapy odbywają się również w przestrzeniach między komórkami.

Na początku procesu wytwarzania kolagenu tworzy się protokolagen, a następnie pod wpływem enzymów przekształca się on w kolagen właściwy. Cały proces powstawania tego białka odbywa się w kilku etapach, a są nimi: transkrypcja genów w fibroblastach, tworzenie pre-propeptydu, tworzenie wiązań sieciowych peptydów, modyfikacje w aparacie Goldiego, tworzenie tropokolagenu oraz synteza włókien kolagenowych. Sam proces powstawania kolagenu jest na tyle skomplikowany, że potrzebuje on zaangażowania wielu organelii komórkowych jak i enzymów czy kofaktorów. Nie mniej jednak jednym z kluczowych związków regulujących proces syntezy kolagenu jest witamina C, która pełni w tym procesie kluczową funkcję polegającą na powstawaniu wiązań pomiędzy aminokwasami.

Suplementy diety z kolagenem i witaminą C

Aby wspomniany produkt – kolagen działał na organizm zgodnie z przeznaczeniem, niezbędna jest do tego witamina C. Pamiętajmy jednak, że ludzki organizm nie jest zdolny do samodzielnego wytwarzania tej witaminy. Aby ją mu dostarczyć w odpowiedniej ilości, należy włączyć do swojej diety produkty bogate w witaminę C albo też suplementować ją wraz z kolagenem posiadającym w swoim składzie witaminę C. Można to zrobić, stosując np. kolagen w proszku witamina C lub, co jest częstszym rozwiązaniem, drinki kolagenowe z wit C. W tym przypadku warto sięgać po kolagen hydrolizowany wołowy lub opcjonalnie hydrolizat kolagenu rybiego z ryb morskich z wit C.

Kolagen z wit C, kolagen do picia

Skutki niedoboru witaminy C

Niedobory witaminy C mogą objawiać się w wieloraki sposób:

  • Gdy jej poziom jest zbyt niski, na powierzchni skóry mogą powstawać niewielkie krostki, a sam naskórek staje się nieprzyjemny w dotyku (zostaje zaburzone prawidłowe funkcjonowanie skóry).
  • Witamina C – jej brak może również objawiać się słabymi i łamliwymi paznokciami, które często odkształcają się również w łyżeczkowaty sposób.
  • Możemy również zauważyć częste siniaki na swoim ciele, ponieważ niedobór witaminy C upośledza wytwarzanie kolagenu, finalnie upośledzając prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. W efekcie tego nawet pod wpływem niewielkiego uderzenia możemy zauważyć na ciele znaczne zasiniaczenia.
  • Witamina C i jej niedobór, co upośledza wytwarzanie kolagenu, powoduje również powolne gojenie się różnego typu ran. Kolagen bowiem pełni istotną funkcję w gojeniu się ran. Jeśli zbyt mała ilość witaminy C wpłynie na upośledzenie jego wytwarzania, rany mogą goić się i zabliźniać o wiele dłużej niż podczas normalnego trwania tego procesu.
  • Bolące i opuchnięte stawy to również oznaka, że może brakować nam w organizmie witaminy C. Ponieważ chrząstki stawowe zawierają aż 70% kolagenu, upośledzenie wytwarzania go przez niedobory witaminy C mogą wpływać źle na funkcjonowanie stawów.
  • Witamina C ochrania komórki przed stresem oksydacyjnym – jej braki sprawiają, że organizm nie jest w stanie poradzić sobie z zachowaniem równowagi między liczbą utleniaczy a antyoksydantów.
  • Kolejna sprawa to fakt, że witamina C jest bardzo ważnym składnikiem w procesie tworzenia kości, a jej niedobory mogą zwiększyć tempo utraty masy kostnej, co w rezultacie doprowadza do osteoporozy.

Niemniej jednak jedną z najważniejszych i najpoważniejszych konsekwencji, jaką niesie za sobą upośledzenie wytwarzania kolagenu przez nieodpowiednie ilości witaminy C, to szkorbut. Objawia się on chorobami dziąseł, zaburzeniami w gojeniu się ran i ogólnym osłabieniem i zmęczeniem. Na szczęście szkorbut występuje procentowo bardzo rzadko, ale warto bacznie obserwować swój organizm, aby nie dopuścić do tak dużych zaniedbań.

Hydrolizowany kolagen z wit C – skuteczniejszy niż kolagen w proszku witamina C

Kolagen hydrolizowany jest kolagenem rozdrobnionym w procesie hydrolizy, gdzie doprowadza się go do postaci peptydów, które organizm szybko wykorzystuje. Posiada on podobne działanie kolagen pozyskiwany z żywności, niemniej jednak dostarcza on organizmowi o wiele więcej aminokwasów, które wykorzystywane są do prawidłowej produkcji kolagenu.

Połączenie kolagenu i witaminy C jest wręcz niezbędne do tego, by kolagen odpowiednio działał na organizm i skórę, dając zauważalne efekty jego stosowania. Kolagen jako białko strukturalne odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Jest on odpowiedzialny za budowanie tkanki łącznej, za zapewnienie jędrności i elastyczności skórze oraz jest również głównym składnikiem chrząstek stawowych.

Kolagen z witaminą C – jak zapobiegać niedoborom?

Jeśli chcemy, aby poziom kolagenu w naszym organizmie utrzymał się na najwyższym poziomie jak najdłużej, możemy wpłynąć na to, wprowadzając między innymi zdrowe zachowania, które spowolnią proces utraty kolagenu. Należą do nich: ograniczenie palenia, spożywania alkoholu czy też unikanie nadmiaru słońca. Należy również pamiętać, aby dbać o odpowiedni poziom witaminy C, ponieważ jest ona niezbędna do właściwej syntezy kolagenu. Możemy pozyskać ją z produktów w nią bogatych jak cytrusy, papryka czy brokuł lub zastosować suplementy diety – oczywiście pamiętając o odpowiedniej ilości.

Na szczęście na rynku dostępne są skuteczne suplementy diety, takie jak kolagen firmy Collibre, który w posiada w swoim składzie odpowiednią, dzienną dawkę nie tylko kolagenu, ale również witaminy C. Połączenie kolagenu i witaminy C w postaci suplementacji oraz zróżnicowanej diety dostarcza organizmowi niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne po to, by doszło do prawidłowej produkcji kolagenu, jak i związków koniecznych do ich syntezy.

Kolagen do picia z witaminą C jako polecane suplementy diety – kolagen pozyskiwany ze skór bydlęcych

W sklepie internetowym Collibre istnieje kilka rodzajów produktów kolagenowym, które są dostosowane do potrzeb różnego typu osób. Jeden z nich dba głównie o skórę, włosy i paznokcie, inny zawiera w sobie witaminy i krzem, który wspomaga osoby czynne ruchowo, a kolejny działa wspomagająco na stawy i jest przeznaczony dla osób, które chcą być aktywne fizycznie bez względu na ich wiek. Każdy z suplementów posiada doskonałej jakości, wołowy kolagen i jest stworzony na podstawie naturalnych składników, przez co jego jakość nie podlega żadnej dyskusji. To jeden z najlepszych kolagenów, który daje doskonałe efekty już po pierwszym miesiącu jego stosowania. Pamiętaj jednak, że zrównoważony sposób żywienia to podstawa!

Hydrolizowany kolagen z wit C – Beauty Dring Collibre

Kolagen do picia, suplement diety z kolagenem

Kolagen naturalny Beauty Drink działa wspomagająco na zachowanie młodzieńczego piękna. Jego doskonały, naturalny skład wpływa na cały organizm, dbając w głównej mierze o zdrową, doskonale nawilżoną skórę. Beauty Drink posiada w sobie witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego wytwarzania kolagenu w skórze. Pomaga on więc utrzymać zdrowy wygląd skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Krzem zawarty w tym kolagenie wpływa na prawidłowe tworzenie się kolagenu jak i tkanki łącznej oraz na zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Zawarte dodatkowo w kolagenie naturalnym Beauty Drink witaminy E i C pomagają chronić komórki przed niekorzystnym stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Kolagen do picia z witaminą C – Vital Drink Collibre

Kolagen suplement diety z wit C, kolagen z witaminą C, kolagen do picia

Kolagen Vital Drink wpływa doskonale na utrzymanie doskonałej formy fizycznej. Jest on polecany osobom w każdym wieku, które chcą zachować na długo sprawność fizyczną. Wzmacnia on kości jak i cały organizm, zachowuje sprawność fizyczną niezależnie od wieku i pozwala pozostać w doskonałej formie. Ten naturalny suplement posiada doskonały skład, który jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego jak i w witaminę D wspierającą układ odpornościowy. Krzem i kolagen zawarty w Vital Drink przyczynia się do odpowiedniej regeneracji układu ruchu jak i ścięgien czy stawów. Co więcej, składniki te wpływają również na demineralizacje kości.

Kolagen z witaminą C – Active Drink Collibre

Kolagen do picia, płynny kolagen, kolagen w płynie

Kolagen firmy Collibre Active Drink to suplement przystosowany specjalnie dla osób prowadzących bardzo aktywny, zdrowy tryb życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w regeneracji chrząstek, stawów czy kości jak i chcesz cieszyć się swoją aktywnością fizyczną, unikając kontuzji, ten suplement jest skierowany do Ciebie. Active Drink zawiera w sobie witaminę C, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek, wspiera układ odpornościowy oraz dodatkowo chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Co więcej, działa ona również doskonale na układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zawarty w kolagenie krzem przyczynia się do uelastycznienia kości i stawów, co dodatkowo wspiera również działanie samego kolagenu.

Wybierz najwyższej jakości kolagen hydrolizowany z wit C ze sklepu internetowego Collibre

Wszystkie kolageny dostępne w Collibre posiadają odpowiednie dawki witaminy C dostosowane do dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na te cenną witaminę. Pamiętajmy, że systematyczność i odpowiednia suplementacja to jedyna droga do osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Kolagen – produkt suplementacyjny powinien być spożywany, zachowując przy tym zdrowy styl życia i zrównoważony sposób żywienia; to niezwykle istotne aspekty pod kątem zachowania dobrego stanu zdrowia. Suplement diety z kolagenem i wit C nie powinien być traktowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Ważne linki: