• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 300 zł Darmowa dostawa już od 300 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Co daje kolagen?

2 lutego 2021

Co daje kolagen Collibre

Kolagen odpowiada za proces regeneracji oraz uwodnienia skóry. Jego suplementacja sprzyja odbudowie tkanki łącznej, kiedy jest ona w złej kondycji poprzez zapalenia czy też zwyrodnienia. Dzięki zdolności wiązania wody w tkankach pozwala on na szybsze gojenie się ran, przyczynia się do procesu zrastania się kości po złamaniach, a także zmniejsza widoczność blizn. Przyjmowanie kolagenu działa także przeciwzapalnie. Niedobór kolagenu w organizmie sprawia, że wiązadła i ścięgna robią się sztywne, a to w efekcie prowadzi do powstawania obrzęków. Na co jeszcze działa kolagen?

Spis treści:

  • Kolagen co daje
  • Co daje kolagen do picia
  • Kolagen na twarz co daje

W poniższym wpisie dowiesz się co daje kolagen do picia, co daje kolagen na twarz oraz poznasz pozostałe dobroczynne czynniki tego suplementu.

Kolagen co daje

Jednym z rodzajów kolagenu jest kolagen typu II – rybi – inaczej nazywany kolagenem morskim. Składnik ten jest pozyskiwany z łusek i skóry ryb morskich takich jak tuńczyk, rekin, czy dorsz. Drugim rodzajem jest kolagen wołowo-wieprzowy to dobrze znany, świetnie przyswajalny kolagen, który jest najpopularniejszy i najczęściej stosowany.

Co daje kolagen do picia

Kolagen to picia stał się ostatnimi czasy bardzo popularną formą suplementacji kolagenu, zwłaszcza wśród osób, którym zależy na jędrnej i elastycznej skórze. Kolagen do picia sprzedawany jest najczęściej w buteleczkach z gotowym do spożycia roztworem dziennej dawki zapotrzebowania na ten wielozadaniowy produkt. Producenci, idąc za potrzebami swoich klientów, wzbogacają formułę kolagenu o różne walory smakowe, takie jak smak arbuzowy, truskawkowy czy melonowy. Aby zobaczyć efekty kolagenu do picia, powinniśmy stosować go przynajmniej przez okres 3 miesięcy. Osoby, które zdecydowały się na suplementację kolagenu do picia zachwycają się efektami tego rodzaju kuracji. Skóra staje się elastyczna, miękka i jędrna, lepiej nawodniona i wygląda młodo oraz świeżo.

Co daje kolagen? Spowalnia on proces pojawiania się zmarszczek, a te, które już powstały i są widoczne, skutecznie niweluje. Regularne stosowanie kolagenu do picia poprawia także stan włosów i paznokci. Włosy po stosowaniu kuracji kolagenem do picia są mocniejsze, gęstsze i przestają się rozdwajać.

Bardzo istotne jest to, by przed rozpoczęciem kuracji kolagenem do picia, zapoznać się z ulotką dołączoną do każdego produktu. Znajdziesz w niej wskazania, przeciwwskazania do stosowania oraz dane dotyczące dawkowania suplementu w takiej formie.

Kolagen na twarz co daje

Wraz ze starzeniem się skóry zmieniają się obecne w niej cząsteczki kolagenu, co w efekcie sprawia, że zaczyna powstawać ich mniej ze względu na zmniejszoną aktywność komórek odpowiedzialnych za proces produkcji kolagenu – tak zwanych fibroblastów. W procesie tym włókna kolagenowe stają się cieńsze, a dodatkowo gorzej się rozpuszczają. Mniejsza synteza cząsteczek kolagenu sprawia, że zachodzą zmiany charakterystyczne dla starzejącej się skóry. Tym samym u osób starszych można zaobserwować słabsze gojenie się ran, spadek elastyczności skóry i powstawanie zmarszczek, które uwidaczniają się szczególnie na twarzy. Do powstawania zmarszczek przyczynia się także zmiana w ilości i rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej czy też osłabienie mięśni twarzy.

Kolagen zwany białkiem młodości, to dobrze poznane białko, które odgrywa w organizmie bardzo istotną rolę, a ze względu na jego minimalną toksyczność i wysoką zgodność z białkiem ludzkim jest chętnie używany jako suplement do poprawy jakości skóry. Oprócz suplementacji kolagenowej czy też nakładaniu tego dobroczynnego składnika na skórę twarzy w postaci kremów czy tym podobnych specyfików, można także zdecydować się na zastrzyki kolagenowe. Biomedycyna wykorzystuje włókna kolagenowe w medycynie estetycznej między innymi jako skuteczny produkt wypełniający zmarszczki na twarzy. Kolagen wstrzyknięty podskórnie doskonale sprawdza się w wyrównywaniu powierzchni skóry w miejscu zmarszczek czy też blizn. Pomaga także w modelowaniu ust czy zmienionego z racji wieku owalu twarzy.

Kolagen to jak już wiemy rodzina białek zewnątrzkomórkowych, która występuje w większości tkanek i narządów. Znajdziemy je nie tylko w skórze, ale także w narządach wewnętrznych, chrząstkach stawowych czy w rogówce oka. Kolagen stanowi niemal 1/3 białka w organizmie człowieka, zatem odpowiednie ilości kolagenu w organizmie jest tak bardzo istotna dla zachowania zdrowia, nie tylko pięknej i gładkiej skóry. Ludzki organizm potrzebuje kolagenu dla odpowiedniego funkcjonowania całego organizmu. Pamiętajmy, że już po 25 roku życia skóra traci naturalny kolagen i wchodzi w proces starzenia i traci zdolność do produkcji naturalnego kolagenu, zatem należy od tego momentu zadbać odpowiednio o swoje zdrowie i wybrać kolagen odpowiedni dla siebie i swoich bliskich.

A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym jak długo stosować kolagen? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na ten temat.

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu: kolagen do picia – czy warto?

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.