Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Co daje kolagen?

   Co daje kolagen?

   Kolagen odpowiada za proces regeneracji oraz uwodnienia skóry. Jego suplementacja sprzyja odbudowie tkanki łącznej, kiedy jest ona w złej kondycji poprzez zapalenia czy też zwyrodnienia. Dzięki zdolności wiązania wody w tkankach pozwala on na szybsze gojenie się ran, przyczynia się do procesu zrastania się kości po złamaniach, a także zmniejsza widoczność blizn. Przyjmowanie kolagenu działa także przeciwzapalnie. Niedobór kolagenu w organizmie sprawia, że wiązadła i ścięgna robią się sztywne, a to w efekcie prowadzi do powstawania obrzęków. Na co jeszcze działa kolagen?

   Spis treści:

   • Kolagen co daje
   • Co daje kolagen do picia
   • Kolagen na twarz co daje

   W poniższym wpisie dowiesz się co daje kolagen do picia, co daje kolagen na twarz oraz poznasz pozostałe dobroczynne czynniki tego suplementu.

   Kolagen co daje

   Jednym z rodzajów kolagenu jest kolagen typu II – rybi – inaczej nazywany kolagenem morskim. Składnik ten jest pozyskiwany z łusek i skóry ryb morskich takich jak tuńczyk, rekin, czy dorsz. Drugim rodzajem jest kolagen wołowo-wieprzowy to dobrze znany, świetnie przyswajalny kolagen, który jest najpopularniejszy i najczęściej stosowany.

   Co daje kolagen do picia

   Kolagen to picia stał się ostatnimi czasy bardzo popularną formą suplementacji kolagenu, zwłaszcza wśród osób, którym zależy na jędrnej i elastycznej skórze. Kolagen do picia sprzedawany jest najczęściej w buteleczkach z gotowym do spożycia roztworem dziennej dawki zapotrzebowania na ten wielozadaniowy produkt. Producenci, idąc za potrzebami swoich klientów, wzbogacają formułę kolagenu o różne walory smakowe, takie jak smak arbuzowy, truskawkowy czy melonowy. Aby zobaczyć efekty kolagenu do picia, powinniśmy stosować go przynajmniej przez okres 3 miesięcy. Osoby, które zdecydowały się na suplementację kolagenu do picia zachwycają się efektami tego rodzaju kuracji. Skóra staje się elastyczna, miękka i jędrna, lepiej nawodniona i wygląda młodo oraz świeżo.

   Co daje kolagen? Spowalnia on proces pojawiania się zmarszczek, a te, które już powstały i są widoczne, skutecznie niweluje. Regularne stosowanie kolagenu do picia poprawia także stan włosów i paznokci. Włosy po stosowaniu kuracji kolagenem do picia są mocniejsze, gęstsze i przestają się rozdwajać.

   Bardzo istotne jest to, by przed rozpoczęciem kuracji kolagenem do picia, zapoznać się z ulotką dołączoną do każdego produktu. Znajdziesz w niej wskazania, przeciwwskazania do stosowania oraz dane dotyczące dawkowania suplementu w takiej formie.

   Kolagen na twarz co daje

   Wraz ze starzeniem się skóry zmieniają się obecne w niej cząsteczki kolagenu, co w efekcie sprawia, że zaczyna powstawać ich mniej ze względu na zmniejszoną aktywność komórek odpowiedzialnych za proces produkcji kolagenu – tak zwanych fibroblastów. W procesie tym włókna kolagenowe stają się cieńsze, a dodatkowo gorzej się rozpuszczają. Mniejsza synteza cząsteczek kolagenu sprawia, że zachodzą zmiany charakterystyczne dla starzejącej się skóry. Tym samym u osób starszych można zaobserwować słabsze gojenie się ran, spadek elastyczności skóry i powstawanie zmarszczek, które uwidaczniają się szczególnie na twarzy. Do powstawania zmarszczek przyczynia się także zmiana w ilości i rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej czy też osłabienie mięśni twarzy.

   Kolagen zwany białkiem młodości, to dobrze poznane białko, które odgrywa w organizmie bardzo istotną rolę, a ze względu na jego minimalną toksyczność i wysoką zgodność z białkiem ludzkim jest chętnie używany jako suplement do poprawy jakości skóry. Oprócz suplementacji kolagenowej czy też nakładaniu tego dobroczynnego składnika na skórę twarzy w postaci kremów czy tym podobnych specyfików, można także zdecydować się na zastrzyki kolagenowe. Biomedycyna wykorzystuje włókna kolagenowe w medycynie estetycznej między innymi jako skuteczny produkt wypełniający zmarszczki na twarzy. Kolagen wstrzyknięty podskórnie doskonale sprawdza się w wyrównywaniu powierzchni skóry w miejscu zmarszczek czy też blizn. Pomaga także w modelowaniu ust czy zmienionego z racji wieku owalu twarzy.

   Kolagen to jak już wiemy rodzina białek zewnątrzkomórkowych, która występuje w większości tkanek i narządów. Znajdziemy je nie tylko w skórze, ale także w narządach wewnętrznych, chrząstkach stawowych czy w rogówce oka. Kolagen stanowi niemal 1/3 białka w organizmie człowieka, zatem odpowiednie ilości kolagenu w organizmie jest tak bardzo istotna dla zachowania zdrowia, nie tylko pięknej i gładkiej skóry. Ludzki organizm potrzebuje kolagenu dla odpowiedniego funkcjonowania całego organizmu. Pamiętajmy, że już po 25 roku życia skóra traci naturalny kolagen i wchodzi w proces starzenia i traci zdolność do produkcji naturalnego kolagenu, zatem należy od tego momentu zadbać odpowiednio o swoje zdrowie i wybrać kolagen odpowiedni dla siebie i swoich bliskich.