Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Jak długo stosować kolagen?

   Jak długo stosować kolagen?

   Jeśli będziemy dostarczali organizmowi odpowiednie ilości kolagenu, możemy spowolnić proces starzenia się, choć jest on, jak wiemy – nieunikniony. Zapotrzebowanie na kolagen w ludzkim organizmie wzrasta nie tylko z wiekiem, ale także wówczas, gdy mamy do czynienia z różnego rodzaju złamaniami kości, zwichnięciami i wszelkimi rodzajami podobnych uszkodzeń stawów. Powinniśmy także zwiększyć ilość suplementacji kolagenu w momencie wzmożonej aktywności fizycznej, jak i wtedy, kiedy w naszym organizmie występuje jakikolwiek stan zapalny.

   Spis treści:

   • Jak stosować kolagen na stawy
   • Jak długo stosować kolagen na stawy
   • Jak stosować kolagen na twarz
   • Jak stosować kolagen na włosy
   • Jak długo można stosować kolagen w tabletkach

   Skuteczność terapii kolagenowej nie jest zawsze taka sama. Kluczem do sukcesu i osiągnięcia jak najbardziej zadowalających efektów jest przede wszystkim systematyczność i długi okres stosowania kolagenu. Niekiedy jednak okazuje się, że nawet krótka suplementacja kolagenem potrafi przynieść pierwsze efekty już w bardzo szybkim czasie. Jedno jest pewno – to, w jaki sposób i w jakim tempie działa kolagen na każdego z nas jest sprawą indywidualną i aby ocenić jakość danego produkty należy obserwować swój organizm podczas suplementacji tego dobroczynnego składnika, zauważając zachodzące zmiany.

   W poniższym wpisie dowiesz się jak stosować kolagen na stawy, jak długo stosować kolagen na stawy, jak stosować kolagen na twarz, jak stosować kolagen na włosy oraz jak długo można stosować kolagen w tabletkach.

   Jak stosować kolagen na stawy

   Kolagen na stawy zaleca się przede wszystkim osobom starszym, jak również tym, które zmagają się z chorobami zwyrodnieniowymi. Co ważne i bardzo istotne, stosowanie kolagenu pozwala także na szybszy powrót do formy po przebytych operacjach. Również osoby aktywne fizycznie powinny zadbać o odpowiedni poziom kolagenu w organizmie. Dzięki niemu przeciążone stawy szybciej się regenerują oraz stają się mocniejsze.

   Pamiętaj, że kolagen dzieli się na 3 podstawowe typy. Tym, który doskonale oddziałuje na stawy jest kolagen typu II. Jego suplementacja wzmocni Twoje stawy, odbuduje chrząstki stawowe i uelastyczni je, co spowoduje mniejsze problemy w poruszaniu się.

   Jak długo stosować kolagen na stawy

   Liczne badania wykazują, że stosowanie kolagenu jako suplementu diety może wpłynąć na złagodzenie bólu stawów, w tym tych, które związane są z chorobą zwyrodnieniową stawów. Ponadto, kolagen dostarczany do organizmu może kumulować się w chrząstkach i tym samym wzmacniać naturalną produkcję kolagenu w organizmie. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, musisz mieć świadomość, że istnieją czynniki, które hamują produkcję kolagenu w organizmie, zatem jeśli zależy Ci na jego odbudowie, unikaj przede wszystkim:

   • nadmiaru słońca
   • spożywania zbyt dużych ilości cukru
   • palenia papierosów

   Pamiętaj także, że kolagen to substancja naturalna i występuje w wielu produktach spożywczych. Są to m.in. mięso, żelatyna czy też drobiowa i wieprzowa skóra. Warto uwzględnić te składniki w swojej diecie, chcąc zachować odpowiedni poziom kolagenu w organizmie.

   Przyjmuje się, że regeneracja stawów trwa mniej więcej 3 miesiące. Jest to minimalny okres stosowania kolagenu. Wybierając preparat dla siebie, sprawdź dokładnie jego skład oraz to, czy zawiera w sobie dodatkowo witaminy takie jak witamina C, glukozamina czy też chondroityna.

   Jak stosować kolagen na twarz

   Kuracja kolagenem, zwłaszcza ta regularna, przynosi znakomite rezultaty. Należy go przyjmować przez nie mniej niż 4 miesiące. To właśnie taki okres czasu jest potrzebny, by włókna kolagenowe skóry uległy naturalnej wymianie. Nie oznacza to jednak, że dopiero po upływie tego czasu zobaczysz efekty stosowania tego specyfiku. Będą one widoczne znacznie wcześniej – Twoja skóra stanie się nawilżona, wygładzona i zyska zdrowy, witalny wygląd. W jaki sposób prawidłowo aplikować kolagen na twarz? Jeśli chcesz uzyskać imponujące efekty stosowania kolagenu na twarz, musisz trzymać się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim pamiętaj, że kolagenu nie nakłada się na samą powierzchnię – skóra musi się nim nasycić do głębi. Należy zaaplikować go na wilgotną skórę zwilżonymi dłońmi. W praktyce, jeśli chodzi o ilość kolagenu, wystarczą do tego jego 3 – 4 pompki z dozownika. Wszystko zależy jednak od wielkości preparatu – te większe aplikują więcej specyfiku. Co należy zrobić po nałożeniu kolagenu na zwilżoną skórę twarzy? Trzeba go wmasować, a następnie delikatnie wklepać. Po całości zabiegu należy ponownie zwilżyć dłonie i czynność te powtórzyć 2 – 3 razy, by preparat mógł wchłonąć w skórę najdokładniej jak to możliwe. Pamiętaj, że nie możesz zaaplikować zbyt wiele specyfiku, ponieważ zacznie się on rolować na Twojej skórze. Dopasuj ilość kolagenu do swojej skóry metodą prób i błędów.

   Jak stosować kolagen na włosy

   Kolagen stosowany na włosy przede wszystkim zwiększy ich nawilżenie, a to bardzo pomocne, kiedy twoje włosy są przesuszone, ciężko je ujarzmić, a także wtedy, kiedy często stosujesz na nich różne koloryzacje. Kolagen na włosy działa na nie także regenerująco. Pamiętaj jednak, że działanie zewnętrzne nie jest tak bogate w efekty stosowania, jak działanie nim na organizm od wewnątrz – a zatem jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty z możliwych, zastosuj obie kuracje jednocześnie. Specyfiki z kolagenem na włosy występują w formie masek, proszków i szamponów – to najlepsze środki polepszające stan włosów przy udziale kolagenu.

   Jak długo można stosować kolagen w tabletkach

   Stosowanie kolagenu nie podlega żadnemu limitowi w kwestii czasu jego suplementacji. Jest to specyfik bezpieczny dla ciała, co więcej, działa na nie regenerująco i odbudowująco. Nic zatem dziwnego, że rozpoczynając kuracje kolagenem, wiele osób nie ma ochoty jej zaprzestać, widząc efekty, jakie ona przynosi. To, ile chcesz stosować kolagen jest wyłącznie Twoją indywidualną kwestią.