Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Kolagen – wpływ na organizm

   Kolagen – wpływ na organizm

   Kolagen to jedno z najważniejszych, najliczniej występujących białek w ludzkim organizmie. Kolagen znany jest jako budulec wielu ludzkich komórek, w tym skóry, chrząstek, kości, naczyń krwionośnych, rogówek oka i wielu innych. Potocznie kolagen bywa nazywany białkiem młodości, gdyż jego prawidłowy poziom w skórze pozwala na zachowanie jędrnej, elastycznej cery i skóry na całym ciele.

   Kolagen stanowi prawie 1/3 wszystkich białek w organizmie człowieka. Chroni narządy wewnętrzne, wpływa korzystnie na układ immunologiczny, wspomaga codzienną obronę organizmu przed komórkami rakowymi, drobnoustrojami oraz toksynami. Kolagen wiąże wodę w tkankach, bierze udział w procesach regeneracyjnych oraz w procesie krzepnięcia krwi. Jego obecność w ciele człowieka pozwala na gojenie się ran, zrastanie kości po złamaniu oraz tworzenie blizn, które może nie zawsze wyglądają estetycznie, jednak sprawiają, że ciało człowieka wciąż funkcjonuje prawidłowo.

   Wpływ kolagenu na wątrobę

   Wątroba to jeden z ważniejszych organów w organizmie człowieka. Odgrywa szereg ról, które można podzielić na kategorie:

   • Syntezę,
   • Magazynowanie,
   • Metabolizm.

   Ponadto, ten niewinnie wyglądający narząd, jakim jest wątroba, odpowiada za neutralizowanie toksyn, produkcję ciepła, bufor poziomu glukozy we krwi, przekształcenie amoniaku w mocznik oraz zachowanie w organizmie substancji, które mogą się przydać i wydalenie tych niepotrzebnych. Jednak wątroba potrzebuje również wsparcia, o które samodzielnie powinniśmy zadbać.

   Kolagen składa się z wielu aminokwasów, jednak kilka z nich odgrywa w jego budowie kluczową rolę. Znajdziemy w nim przede wszystkim glicynę, prolinę, glutaminę oraz lizynę. Dwa aminokwasy z czterech wymienionych cechuje się istotnym wpływem na wątrobę:

   • lizyna – skutecznie opóźnia starzenie się skóry, które może wynikać z nadmiaru cukru w krwi. Lizyna pozytywnie oddziałuje na układ odpornościowy, skutecznie radzi sobie z chronicznym zmęczeniem, a ponadto rewelacyjnie walczy z wszelkimi wirusami, które chcą zaszkodzić naszej wątrobie. Im większe stężenie lizyny w kolagenie, tym wolniej rozwija się zespół AIDS.
   • Prolina – to jeden z głównych składników kolagenu, wpływa pozytywnie na budowę naczyń krwionośnych oraz pracę stawów. Sprawia, że skóra jest znacznie bardziej odporna na niekorzystne działanie promieniowania UV, a ponadto gwarantuje rewelacyjną elastyczność skóry. Ponadto, prolina obniża poziom wolnych rodników w komórkach oraz regeneruje wątrobę.

   Jak widać na przykładzie powyższych dwóch aminokwasów, kolagen stanowi niezwykle ważny składnik ludzkiego organizmu. Pozwala na znacznie lepszą regenerację wątroby, skutecznie ją wspiera, a co za tym idzie – pozwala spokojnie funkcjonować człowiekowi.

   Kolagen – wpływ na skórę

   Każdy z nas z wiekiem zauważa, że kondycja skóry ulega znacznemu pogorszeniu. Dzieje się to, oczywiście, stopniowo, jednak warto obserwować te zmiany i jak najszybciej zadziałać.

   Kolagen to składnik niezbędny dla dobrze wyglądającej cery. Dzięki niemu skóra jest elastyczna, gładka, jędrna i wygląda na nietkniętą. Ponadto, kolagen korzystnie wpływa także na wilgotność skóry, skutecznie redukuje rozstępy oraz cellulit. Kolagen napina skórę, redukuje wgłębienia, wspomaga wydzielanie łoju oraz wyrównuje koloryt i świetnie wygładza blizny.

   Kolagen na skórę i stawy

   Kolagen to bardzo ważny składnik, jeśli chodzi o stawy. Nie ulega wątpliwości, że kolagen wzmacnia stawy oraz wpływa na ich kondycję. Jeśli kiedykolwiek zauważymy, że nasze stawy, więzadła czy ścięgna nie poruszają się z taką łatwością, jak kiedyś, oznacza to, że w naszym organizmie jest zbyt mało drogocennego kolagenu.

   Brak kolagenu przyspiesza proces sztywnienia stawów. Nie mogą poruszać się swobodnie, gdyż brak im odpowiedniego „nawilżenia” w postaci kolagenu, a przez to też pojawiają się obrzęki. Warto szukać kolagenu w pożywieniu bądź suplementach, dzięki czemu torebki stawowe pozostaną „nawilżone” na dłużej, co pozytywnie wpłynie na witalność, możliwość poruszania się oraz spowolnienie procesu starzenia się stawów i ich degenerację.

   Kolagen na skórę i włosy

   Białko kolagenowe to jeden z podstawowych budulców skóry, jak i włosów. Nic więc dziwnego, że jego brak negatywnie wpływa na kondycję naszych pasm. Stają się suche, łamliwe, łuszczą się i rozdwajają. Warto wprowadzić kolagen do codziennej diety w postaci naturalnej lub w postaci suplementów. Ciekawą ofertą może pochwalić się marka Collibre, która stworzyła kolagen do picia. Produkty collibre.eu podzielone zostały na trzy kategorie:

   • Collibre Active – dla osób aktywnych,
   • Collibre Vital – dla osób chcących odzyskać radość życia (hydrolizat kolagenu połączony z witaminą B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, D3 oraz E),
   • Collibre Beauty – dla kobiet, które pragną pozostać młode i piękne jak najdłużej (hydrolizat kolagenu z dodatkiem witaminy E).

   Kolagen a odchudzanie

   Na kolagen uwagę powinny zwrócić osoby, których celem jest zrzucenie kilku lub kilkunastu nadprogramowych kilogramów. Warto zauważyć, że kolagen należy do środków wspomagających proces gubienia kilogramów. Dzieje się tak, gdyż jest naturalnym białkiem występującym w ludzkim organizmie, które pomaga odpowiednio zagospodarować nadprogramowego tłuszcze i cukry. Dodatkowym atutem kolagenu spożywanego podczas odchudzania jest fakt, iż skóra nadal pozostaje jędrna i elastyczna.