Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Dlaczego ciału potrzebny jest kolagen?

   Dlaczego potrzebny jest kolagen?

   Dlaczego ciału potrzebny jest kolagen?

   Kolagen jako najciekawszy ze składników budulcowych organizmu człowieka ma swoje zastosowanie w utrzymywaniu ciała w sprawności – należy jednak pamiętać o aktywności. Samo białko – jakim jest kolagen, nie zagwarantuje nam dobrej kondycji. Musimy też o nią zadbać. Sprawdź, dlaczego kolagen jest potrzebny i na co stosuje się kuracje kolagenowe.

   Dlaczego kolagen?

   Suplementacja kolagenem w diecie człowieka wraz z wiekiem pozwala spowolnić procesy zachodzące w naszym ciele. Człowiek składa się w blisko 10% z białka, jakim jest kolagen. Jest on rozmieszczony w całym ciele, wspierając stawy, kości, mięśnie, organy i całe układy – jakimi są np. skóra czy naczynia krwionośne. Dlatego jego ubytek w masie ciała – związany z wiekiem, stresem, chorobami przewlekłymi czy wysiłkiem fizycznym oraz umysłowym, można zobaczyć często gołym okiem. A czasem świadczą o tym sygnały bólowe ze stawów, układu ruchu, czy gorsza kondycja. Ubytek kolagenu to proces związany z wiekiem, dlatego procesem jest też uzupełnienie jego niedoboru. 

   Czynności dnia codziennego

   Niezależnie od miejsca, gdzie pracujemy, spędzamy czas czy odpoczywamy, jesteśmy wystawieni na działanie czynników zewnętrznych. Słońce, deszcz, stress, dieta, to tylko początek elementów które wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego warto w ciągu dnia zadbać o siebie i swój organizm. Zawsze w ruchu – wprowadzając na stałe zajęcia, bądź korzystając już z ćwiczeń regularnie, warto zadbać o swoje stawy i mięśnie. Tu z pomocą przychodzą preparaty z kolagenem. Dbając o skórę, stosujemy balsamy, kremy, masaże. To jest nasza troska i inwestycja w ciało, dobre samopoczucie i wygląd. Dbając o skórę od wewnątrz, zapewniasz sobie dodatkowe wsparcie w uzupełnianiu poziomu kolagenu w ciele.  

   Jak objawia się ubytek kolagenu?

   Organizm człowieka wraz z wiekiem traci średnio 10% zawartości kolagenu na 25 lat życia. Szczególnie po 30 roku życia, kiedy procesy w ciele człowieka nie zachodzą już tak dynamicznie, odnawianie komórek i wymiana ich na nowe zwalnia. Pierwsze oznaki związane są ze zmarszczkami, bruzdami czy brakiem sprężystości ciała. Skóra tracąc kolagen, traci na elastyczności, co z wiekiem można maskować wykorzystując wypełniacze – bazujące również na białku – kolagenie, z uwagi na jego właściwości. Ale nie o medycynie estetycznej tutaj mowa. Oprócz obserwowalnych zmian w wyglądzie skóry, ubytek kolagenu wpływa na elastyczność stawów, więzadeł i mięśni. Dlatego będąc osobą aktywną, dbając o skórę, zadbamy też o stawy, a nawet włosy czy paznokcie. Z uwagi na fakt, że kolagen stanowi materiał budulcowy całego organizmu człowieka. 

   Uzupełnianie poziomu kolagenu w ciele

   Jeśli zastanawiasz się nad suplementacją kolagenu, skorzystaj z wygodnych i dostępnych form. Na rynku dostępny jest kolagen w tabletkach czy w proszku do rozpuszczenia w wodzie. Z uwagi na sposób wchłaniania białka kolagenowego w przewodzie pokarmowym, najskuteczniejszą formą dostarczania kolagenu jest postać płynna, a najlepsze rezultaty daje hydrolizatu kolagenu. Kuracja kolagenowa stosowana w 2 miesięcznej dawce maksymalnej 10 000 mg, pozwoli zaobserwować efekty już po 6 tygodniach. Sprawdź nasze produkty produkty płynnego kolagenu do picia Collibre i zacznij wspierać swój organizm w dbaniu o lepsze samopoczucie, młody i zdrowy wygląd.