• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Jaki kolagen do picia?

6 stycznia 2021

Kolagen do picia Collibre

Kolagen jest istotnym elementem budulcowym całego organizmu. To dzięki jego sprężystym i elastycznym właściwościom nasza skóra jest naprężona i jędrna, ścięgna i stawy mają swoją naturalną ruchomość i spełniają swoje funkcje. Z wiekiem proces odnowy i zastępowalności zużytych wiązań kolagenowych spada, niosąc za sobą konsekwencje w postaci widocznych oznak starzenia. Dlatego dobrym pomysłem jest jego suplementacja. Sprawdź jaki kolagen do picia będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego kolagen do picia?

Na rynku są dostępne preparaty z kolagenem w postaci tabletek, proszku do rozpuszczania w wodzie i wygodnych drinków do picia. Hydrolizat kolagenu w postaci jego uwodnionego roztworu w procesie obróbki laboratoryjnej – co nie równa się prostemu rozpuszczeniu proszku w wodzie, stanowi najlepiej przyswajalny produkt w przewodzie pokarmowym. Badania dowodzą, że regularna suplementacja kolagenem do picia poprawia funkcjonowanie organizmu, wytwarzanie i wymianę tego białka i z powodzeniem wpływa na elastyczność i gęstość skóry, a co za tym idzie redukcję zmarszczek. Ważna jest też długość i regularność suplementacji preparatami z kolagenem, gdyż krótsze niż 2-3 miesiące i nieregularnego jego zażywanie nie przyniesie zakładanych rezultatów.

Kolagen rybi, wieprzowy, bydlęcy czy drobiowy?

Postęp procesów technologii spożywczej i badań laboratoryjnych pozwala na wyprodukowanie tzw. hydrolizatów kolagenu. Uwodniony kolagen do picia jest najlepiej wchłanialnym z przewodu pokarmowego suplementem diety zawierającym te białka. Badania naukowe udowodniły ich wartość prozdrowotną oraz wysoki wskaźnik aktywności biologicznej w ciele, dlatego na rynku dostępnych jest wiele produktów. Kolagen może być rybi, wieprzowy, bydlęcy lub drobiowy. Ze względu  na właściwości hydrolizowanego kolagenu najlepiej wybrać ten w postaci płynnego drinka, ponieważ jest najlepiej wchłaniany i dystrybuowany w organizmie wraz z krwią i pozostałymi składnikami odżywczymi do naszych tkanek, narządów i układów. 

Nie tylko sam kolagen.

W procesie wchłaniania kolagenu z przewodu pokarmowego istotną rolę odgrywają witaminy i minerały biorące udział w jego syntezie. Ważna jest witamina C – kwas askorbinowy, jako przeciwutleniacz wspiera procesy odpornościowe organizmu, a dodatkowo pobudza produkcję i poprawia przyswajalność kolagenu oraz jego rozdystrybuowanie. Witamina C jest również odpowiedzialna za wytwarzanie elastyny, która jest odpowiedzialna za elastyczność i napięcie skóry. Ważna w całym procesie jest również witamina E, jako główny przeciwutleniacz w komórkach zapobiega efektom starzenia, uczestniczy w procesach wchłaniania kolagenu i zapobiega chorobom układu krążenia. Do tego należy pamiętać również o witaminie A oraz cynku, które wpływają na integrację włókien kolagenowych i ich wytwarzanie. Produkty kolagenu do picia Collibre są wzbogacone powyższymi witaminami i minerałami, dzięki czemu uzupełniają ich niedobory i stosowane regularnie stanowią skuteczną profilaktykę starzenia organizmu człowieka.

Skład kolagenu do picia.

Hydrolizat kolagenu w postaci drinków do picia jest łatwo przyswajalny w przewodzie pokarmowym. Dzięki rozpuszczeniu go w wodzie w jednej porcji można zmieścić więcej białka i składników odżywczych niż w postaci tabletki czy kapsułki. To istotna korzyść na rzecz płynnego kolagenu.

Pakowanie kolagenu odbywa się w atmosferze ochronnej, poprzez wstrzyknięcie neutralnej kropli azotu do każdej z buteleczek, dzięki czemu zachowują one określony na opakowaniu termin świeżości. Niestety, aby móc spożyć dzienną dawkę płynnego kolagenu bez grymasu na twarzy, trzeba dodać do niego substancje słodzące i smakowe. Zachowanie bezpiecznych norm i monitorowanie ilości przyjmowanego cukru w diecie stanowi ważny element dla osób dbających o dietę. Suplementacja płynnym kolagenem do picia wymaga też od nas regularności i co najmniej 2-3 miesięcznej kuracji, aby zobaczyć oczekiwane efekty. Chcąc zadbać o swój organizm, wygląd i stan skóry, włosów i paznokci warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i suplementację kolagenem do picia Collibre – najlepiej sprawdzić to na własnej skórze.

A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym jaki jest najlepszy kolagen? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na ten temat.

Przeczytaj na blogu:

Czy warto pić kolagen?

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.