Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Jaki kolagen do picia?

   Kolagen do picia Collibre

   Jaki kolagen do picia?

   Kolagen jest istotnym elementem budulcowym całego organizmu. To dzięki jego sprężystym i elastycznym właściwościom nasza skóra jest naprężona i jędrna, ścięgna i stawy mają swoją naturalną ruchomość i spełniają swoje funkcje. Z wiekiem proces odnowy i zastępowalności zużytych wiązań kolagenowych spada, niosąc za sobą konsekwencje w postaci widocznych oznak starzenia. Dlatego dobrym pomysłem jest jego suplementacja. Sprawdź jaki kolagen do picia będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

   Dlaczego kolagen do picia?

   Na rynku są dostępne preparaty z kolagenem w postaci tabletek, proszku do rozpuszczania w wodzie i wygodnych drinków do picia. Hydrolizat kolagenu w postaci jego uwodnionego roztworu w procesie obróbki laboratoryjnej – co nie równa się prostemu rozpuszczeniu proszku w wodzie, stanowi najlepiej przyswajalny produkt w przewodzie pokarmowym. Badania dowodzą, że regularna suplementacja kolagenem do picia poprawia funkcjonowanie organizmu, wytwarzanie i wymianę tego białka i z powodzeniem wpływa na elastyczność i gęstość skóry, a co za tym idzie redukcję zmarszczek. Ważna jest też długość i regularność suplementacji preparatami z kolagenem, gdyż krótsze niż 2-3 miesiące i nieregularnego jego zażywanie nie przyniesie zakładanych rezultatów.

   Kolagen rybi, wieprzowy, bydlęcy czy drobiowy?

   Postęp procesów technologii spożywczej i badań laboratoryjnych pozwala na wyprodukowanie tzw. hydrolizatów kolagenu. Uwodniony kolagen do picia jest najlepiej wchłanialnym z przewodu pokarmowego suplementem diety zawierającym te białka. Badania naukowe udowodniły ich wartość prozdrowotną oraz wysoki wskaźnik aktywności biologicznej w ciele, dlatego na rynku dostępnych jest wiele produktów. Kolagen może być rybi, wieprzowy, bydlęcy lub drobiowy. Ze względu  na właściwości hydrolizowanego kolagenu najlepiej wybrać ten w postaci płynnego drinka, ponieważ jest najlepiej wchłaniany i dystrybuowany w organizmie wraz z krwią i pozostałymi składnikami odżywczymi do naszych tkanek, narządów i układów. 

   Nie tylko sam kolagen.

   W procesie wchłaniania kolagenu z przewodu pokarmowego istotną rolę odgrywają witaminy i minerały biorące udział w jego syntezie. Ważna jest witamina C – kwas askorbinowy, jako przeciwutleniacz wspiera procesy odpornościowe organizmu, a dodatkowo pobudza produkcję i poprawia przyswajalność kolagenu oraz jego rozdystrybuowanie. Witamina C jest również odpowiedzialna za wytwarzanie elastyny, która jest odpowiedzialna za elastyczność i napięcie skóry. Ważna w całym procesie jest również witamina E, jako główny przeciwutleniacz w komórkach zapobiega efektom starzenia, uczestniczy w procesach wchłaniania kolagenu i zapobiega chorobom układu krążenia. Do tego należy pamiętać również o witaminie A oraz cynku, które wpływają na integrację włókien kolagenowych i ich wytwarzanie. Produkty kolagenu do picia Collibre są wzbogacone powyższymi witaminami i minerałami, dzięki czemu uzupełniają ich niedobory i stosowane regularnie stanowią skuteczną profilaktykę starzenia organizmu człowieka.

   Skład kolagenu do picia.

   Hydrolizat kolagenu w postaci drinków do picia jest łatwo przyswajalny w przewodzie pokarmowym. Dzięki rozpuszczeniu go w wodzie w jednej porcji można zmieścić więcej białka i składników odżywczych niż w postaci tabletki czy kapsułki. To istotna korzyść na rzecz płynnego kolagenu.

   Pakowanie kolagenu odbywa się w atmosferze ochronnej, poprzez wstrzyknięcie neutralnej kropli azotu do każdej z buteleczek, dzięki czemu zachowują one określony na opakowaniu termin świeżości. Niestety, aby móc spożyć dzienną dawkę płynnego kolagenu bez grymasu na twarzy, trzeba dodać do niego substancje słodzące i smakowe. Zachowanie bezpiecznych norm i monitorowanie ilości przyjmowanego cukru w diecie stanowi ważny element dla osób dbających o dietę. Suplementacja płynnym kolagenem do picia wymaga też od nas regularności i co najmniej 2-3 miesięcznej kuracji, aby zobaczyć oczekiwane efekty. Chcąc zadbać o swój organizm, wygląd i stan skóry, włosów i paznokci warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i suplementację kolagenem do picia Collibre – najlepiej sprawdzić to na własnej skórze.