Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Kolagen dla dzieci – czy jest potrzebny?

Szwajcarski kolagen hydrolizowany od Collibre

Naturalny kolagen to białko, które stanowi podstawowy budulec tkanki łącznej – a ten z kolei odpowiedzialny jest za stan skóry, mięśni i kości. Nazywane jest ono często białkiem młodości. Kiedy dziecko zaczyna rosnąć w bardzo szybkim tempie, jego organizm wchodzi w intensywny rozwój układu mięśniowo – szkieletowego. Jest to wtedy doskonały moment na rozpoczęcie u dziecka suplementacji kolagenowej. Czy kolagen dla dzieci to dobry pomysł? Jaki kolagen powinno suplementować twoje dziecko? I dlaczego brak odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie jest tak niebezpieczne?

Spis treści:

  1. Kolagen dla dzieci – czy jest potrzebny?
  2. Kolagen dla dzieci
  3. Kolagen na stawy dla dzieci
  4. Kolagen dla dzieci na blizny
  5. Kolagen u dzieci
  6. Kolagen dla dzieci opinie

Z poniższych treści dowiesz się, czy kolagen dla dzieci jest potrzebny, jakie są rodzaje kolagenu dla dzieci, w jaki sposób kolagen wpływa na stawy dziecka, jak kolagen wpływa na blizny i czy stosowanie kolagenu u dziecka to dobry pomysł.

Kolagen dla dzieci

Kolagen – to słowo, które większości z nas kojarzy się tylko i wyłącznie z oznakami starzenia się podobnie jak kwas hialuronowy. Jednak jego zastosowanie ma o wiele większy zakres. Kolagen jest także niezbędny w diecie nastolatków oraz małych dzieci, ponieważ bierze on udział w budowie kości. Co istotne, jest on także elementem budującym mięsień sercowy i naczynia krwionośne, które to eksportują tlen i składniki odżywcze do całego organizmu.

Jakie jeszcze dobroczynne skutki niesie za sobą przyjmowanie kolagenu przez dzieci? Aminokwasy zawarte w kolagenie mogą uszczelniać komórki błony śluzowej jelita cienkiego. To sprawia, że kosmki jelitowe, które są tak ważne podczas wchłaniania składników odżywczych z pożywienia, nie zostaną zdegradowane. Idąc dalej, jelita to bardzo ważne organy, które odpowiadają za układ immunologiczny człowieka i jest wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Co jeszcze? Włókna kolagenowe to bogate źródło glicyny – jest to aminokwas niezbędny do odpowiedniej pracy mózgu. Aminokwas ten odpowiada również za koncentrację i pamięć, zapewnia dobrą jakość snu i pozwala zrelaksować się układowi nerwowemu – a to wszystko, to niezbędne procesy do odpowiedniego rozwoju naszych dzieci.

 

Kolagen na stawy dla dzieci

Mocne mięśnie, zdrowe kości i stawy to gwarancja maksymalnej sprawności fizycznej. Każdy rodzic pragnie tego, by jego dziecko czuło się silne, zdrowe i sprawne. Suplementacja kolagenu na stawy dla dzieci uzupełni wszelkie niedobory składników odpowiedzialnych za silne mięśnie i kości.

Kolagen stanowi najważniejszą grupę białek, która wchodzi w skład struktury organizmu. Odpowiada on za sprężystość tkanek, ich łączenie i elastyczność. Choć zapewne dbamy o zdrowe odżywianie naszego dziecka, serwując mu produkty bogate w witaminy i minerały, nie jesteśmy w stanie zapewnić mu tak dużej dawki kolagenu, jaka potrzebna jest do najlepszego wzrostu.

Czy niedobór kolagenu u dzieci może w ogóle wystąpić? Zapewne zastanawiamy się, jak to możliwe, przecież każde dziecko rośnie swoim tempem i to proces zupełnie naturalny. Jednak tak, niedobory kolagenu u dzieci to tak normalny stan, jak niedobory kolagenu u dorosłych. Na rynku pojawia się aktualnie coraz więcej preparatów zawierających kolagen – właśnie z myślą o dzieciach. Bo produkty pochodzenia zwierzęcego nie zawsze są w stanie uzupełnić całkowite zapotrzebowanie na to cenne białko.

Kolagen dla dzieci na blizny

Co niesie za sobą suplementacja kolagenu u dzieci, na przykład zdecydowanie się na kolagen do picia? Po pierwsze – u małych dzieci działa ona bardzo pozytywnie na rozwój ich stawów i prawidłową regenerację komórek ciała. Co ważne, kolagen wpływa też na wygładzanie się blizn oraz na zachowanie elastyczności naczyń krwionośnych. Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania w suplementacji kolagenu przez dzieci? Jedyne zastrzeżenie, to fakt, by nie podawać tego dobroczynnego składnika dzieciom przed ukończeniem 3 roku życia. Poza tym jest on bezpieczny.

Kolagen u dzieci

Wiedząc już, że suplementacja kolagenu nie tylko u osób dorosłych, ale także u dzieci niesie ze sobą dobroczynne działanie, dowiedzmy się teraz, czym właściwie jest kolagen i dlaczego jest tak ważny dla każdego organizmu ludzkiego. Podpowiemy też, czy lepszym rozwiązaniem jest kolagen do picia czy kolagen w tabletkach!

Czysty kolagen  to białko, które składa się z łańcucha aminokwasów, a te stanowią aż 30% ludzkiego białka. Jest to jeden z głównych składników tkanki łącznej, , która to znajduje się w wiązadłach, ścięgnach, mięśniach i skórze. . Podstawową jednostką strukturalną kolagenu jest tropokolagen. Czy poprzez stosowanie odpowiedniej diety możemy wpłynąć na poziom kolagenu w naszych organizmach? Tak, istnieje kilka produktów, które przyczyniają się do produkcji kolagenu – galaretki z nóżek wieprzowych czy cielęcych, podroby, golonka, wywary z kurzych łapek czy galaretki owocowe. Nie mniej jednak kolagen, który zawierają suplementy kolagenowe, ma w swoim składzie kolagen hydrolizowany, a ten jest bardzo dobrze wchłaniany przez nasze organizmy.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy kolagenu – kolagen typu I i kolagen typu II. Czym się one charakteryzują?

  • kolagen typu I to aż 90% kolagenowych białek, które są głównym budulcem wiązadeł i skóry – nadają także wytrzymałości tkance łącznej. Kolagen typu I jest także najbardziej wartościowy dla naszego organizmu. Często znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej.
  • kolagen typu II natomiast, zapewnia elastyczność ścięgnom oraz wpływa na ich jakość. Ten typ kolagenu poleca się zwłaszcza tym, którzy mają problem ze stawami lub chcą zwiększyć ich ruchomość.

Możemy wybierać wśród wielu rodzajów dostępnych suplementów kolagenowych, w tym coraz popularniejszy jest na przykład kolagen natywny. Na rynku tego typu produktów otrzymamy kolagen na stawy, kolagen do picia czy też kolagen w tabletkach oraz kolagen rybi, który pozyskuje się z łusek i skór ryb morskich – z tuńczyka, dorsza czy rekina. Najbardziej podobną do kolagenu ludzkiego strukturę posiada kolagen morski – cechuje go bardzo wysoka przyswajalność.

Wracając do kolagenu dla dzieci i diety- kolagen występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, ale nie każde dziecko delektuje się salcesonem czy też wieprzowymi nóżkami w galarecie. A jedzenie galaretek owocowych łączy się także z dostarczaniem dziecku dużych ilości cukru, co jak wiemy nie jest zdrowe. Dlatego też suplementy diety zawierające kolagen lub kolagen w licznych preparatach aptecznych, stosowane już od 3 roku życia u naszych pociech, to najlepszy sposób na to, by zapewnić im odpowiedni poziom kolagenu z organizmie. Warto zdecydować się na kolagen do picia, który jest wygodny w podawaniu.

Kolagen dla dzieci opinie

Warto wspierać produkcję kolagenu w młodych organizmach. Kolagen w suplementach diety dla dzieci to produkt dość innowacyjny, dlatego też coraz więcej mam decyduje się na podawanie go swoim dzieciom. Może on przybierać postać roztworu smakowego, tabletek czy żelek do ssania. Co prawda, organizm dziecka tak samo jak i osoby dorosłej samodzielnie wytwarza kolagen. Jednak podczas wzmożonego wzrostu naszych maluchów, uzupełnianie tego ważnego składnika, pomocnego przy odpowiednim wzroście wszystkich organów – w szczególności ścięgien, mięśni i układu kostnego – to bardzo ważny krok ku jak najlepszemu rozwojowi naszych dzieci. Prawidłowa struktura białka kolagenowego kompleksowo wpływa na ich organizm i jest wsparciem podczas odbudowy chrząstki stawowej. Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu, kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem ?

 

 

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu:

Na naszym blogu dowiesz się, jakie korzyści przynosi suplementacja kolagenem – zapraszamy! Opowiadamy też, dlaczego wzmocnienie włókien kolagenowych jest tak ważne, czym jest synteza kolagenu i czy możliwy jest nadmiar kolagenu w organizmie.

Data publikacji:

7 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife