Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Jaki kolagen dla dzieci wybrać?

Kolagen Collibre dla dzieci

O kolagenie słyszał zapewne każdy – o kolagenie dla dzieci już niewielu. Możemy zastanawiać się, dlaczego kolagen dla dzieci w ogóle zaistniał na rynku produktów kolagenowych. Przecież dopiero po 25 roku życia ilość kolagenu w ludzkim ciele zaczyna spadać. Skąd zatem pomysł, by suplementować go naszym dzieciom? I jaki kolagen wybrać?

Spis treści:

  1. Jaki kolagen dla dzieci wybrać?
  2. Kolagen naturalny dla dzieci
  3. Kolagen dla dzieci pan tabletka
  4. Czysty kolagen dla dzieci
  5. Kolagen do picia dla dzieci
  6. Kolagen zwierzęcy dla dzieci

Z poniższych treści dowiesz się, jaki kolagen dla dzieci wybrać, czym jest kolagen naturalny dla dzieci, jaka jest odpowiednia, dzienna dawka kolagenu, czym charakteryzuje się czysty kolagen dla dzieci, jaki rodzaj kolagenu dla dzieci do picia wybrać, czy kolagen zwierzęcy dla dzieci to dobry pomysł, jaka dieta pomaga w produkcji kolagenu i jakie produkty podnoszą poziom kolagenu w organizmie.

Kolagen naturalny dla dzieci

Kolagen naturalny, to inaczej kolagen morski, wieprzowy czy też drobiowy. To, co je łączy, to pochodzenie odzwierzęce, dlatego tak jest właśnie nazywany – kolagenem naturalnym. Jaki rodzaj kolagenu warto suplementować naszemu dziecku? Na pierwszym miejscu plasuje się tutaj kolagen morski, jest on bowiem dobrze przyswajalny – łatwo przedostaje się do krwiobiegu. Dlaczego to właśnie ten typ kolagenu rybiego (morskiego) warto wybrać? Ponieważ naturalny kolagen morski jest swoją budową najbardziej zbliżony do ludzkiego. Zawiera także dużą ilość aminokwasów. To najlepszy kolagen dla ludzkiego organizmu, który wykazuje dobroczynne działanie na m.in. skórę, stawy i kości.

Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego kolagenu dla naszych dzieci, odpowiedzmy sobie jeszcze na nurtujące pytanie – po co dzieciom kolagen? To prawda, że najczęściej stosuje się go w postaci suplementów diety w momencie pojawienia się zmarszczek, problemów ze stawami czy też wypadającymi włosami. Nie mniej jednak, nasze dzieci podczas szybkiego wzrostu, już od najwcześniejszych lat potrzebują mnóstwo składników odżywczych, by rozwijać się sprawnie i zdrowo. Mimo tego, że dbamy o dobre odżywianie naszych dzieci, niejednokrotnie wprowadzając w ich dietę produkty bogate w naturalny kolagen, nie jesteśmy w stanie zapewnić im w ten sposób wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Suplementacja z wykorzystaniem preparatów z kolagenem wpływa na cały organizm, jego odpowiedni wzrost, zdrowe narządy wewnętrzne oraz ich odpowiednią kondycję. Najlepszy kolagen pozwala naszym dzieciom rozwijać się zdrowo i rosnąć w siłę już od najmłodszych lat.

 

Kolagen dla dzieci pan tabletka

Kolagen stanowi aż 30% ludzkiego białka. Mocne, sprawne stawy, silne mięśnie, promienna cera, lśniące włosy i twarde paznokcie – to wszystko kojarzy się nam ze zdrowiem. Który, dbający o swoje dziecko rodzic nie chce, by jego pociecha rozwijała się właśnie w taki sposób? Dlatego też tak słuszne jest stosowanie w codziennej diecie naszego dziecka suplementów kolagenowych, możemy to robić już od 3 roku jego życia.

Jakie suplementy możemy kupić? Są to przede wszystkim tabletki, kapsułki i kolagen do picia. Dużą popularnością cieszy się właśnie kolagen w płynie, ponieważ jest prosty do podania i często występuje w wersjach smakowych, co jest dodatkowym plusem. Suplementy w formie płynnej mogą występować w postaci niewielkich buteleczek z gotowym już roztworem, ale mogą także być w formie saszetek do rozrobienia w wodzie czy soku. Takie kolagenowe szoty mają dodatkowo w swoim składzie wiele witamin i minerałów, które wspomagają organizm naszego dziecka w okresie szybkiego wzrostu.

Kolagen dla dzieci można również otrzymać w formie smacznych tabletek do ssania, co jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla innych jego postaci. Zwłaszcza wtedy, gdy nasze dziecko nie należy do tych, które są w stanie zjeść czy wypić wszystko, co im podamy.

Czysty kolagen dla dzieci

Czysty kolagen, to ten klasy A, czyli jego najlepsza, dostępna postać. Zawiera on największą ilość czynnych substancji oraz najwyższą ich jakość. Jeśli zamierzamy szukać tego typu produktów, zwróćmy uwagę na to, by dodatkowo zawierały witaminę C i glukozaminę – to one wspomagają wchłanianie kolagenu i niwelują przy tym działanie wolnych rodników. Zwracaj także uwagę na to, by w składzie kolagenu nie widniały żadne konserwanty ani sztuczne barwniki. Jak wiemy, rynek tych produktów jest bogaty, istnieje wiele ich rodzajów i różnią się one od siebie jakością składu. Wybierając produkty kolagenowe należy zwracać na to szczególną uwagę.

A teraz kilka słów o typach kolagenu:

  • kolagen typu I jest przede wszystkich odpowiedzialny za odpowiednią budowę skóry, kości i wiązadeł
  • kolagen typu II stanowi składową chrząstek stawowych
  • kolagen typu iii odpowiada za budowę naczyń krwionośnych

Wybierając suplement kolagenowy dla naszego dziecka, śledźmy produkty, które są im dedykowane, ponadto zwracając uwagę na jak najlepszy ich skład i by był to kolagen naturalny, najlepiej dodatkowo bogaty w witaminy c.

Kolagen do picia dla dzieci

Kolagen do picia występuje w różnych postaciach. Może to być kolagen w proszku, który należy rozrobić z wodą lub ulubionym sokiem, może być także kolagenem w niewielkich buteleczkach jako gotowy już roztwór, który wystarczy spożyć. On również występuje w kilku dostępnych smakach, dobieramy go w zależności od tego, co smakuje naszemu dziecku.

A czy kolagen do picia jest skuteczny w swoi działaniu? Oczywiście, że tak. Pamiętajmy jednak, by suplementacja kolagenem była ciągła, ponieważ dopiero wtedy jego efekty zaczynają być zauważalne. Co równie istotne, należy suplementować go zgodnie z zaleceniem producenta.

Kolagen zwierzęcy dla dzieci

Kolagen zwierzęcy to typ kolagenu, który bardzo dobrze współgra z ludzkim organizmem. Poza tym, kolagen to produkt wyłącznie odzwierzęcy – tylko tam znajdziemy prawdziwą dawkę kolagenu, która niesie za sobą pożądane efekty. Zwierzęcy kolagen może być wieprzowy, wołowy lub rybi. Znajdziemy go także w mięsnych podrobach, takich jak np. salceson, golonka, wywar z kurzych łapek, galaretka wieprzowa czy wołowa itp. Te produkty mogą wydawać się smaczne, jednak nie każde dziecko będzie miało na nie ochotę.

Innowacyjnym produktem, który jest nie tylko pyszny, ale także łatwy w podaniu, jest kolagen w pastylkach do ssania o mlecznym posmaku. Zawiera dodatkowo bakterie probiotyczne i jogurtowe – taka forma kolagenu na pewno zasmakuje twojemu dziecku. Warto skorzystać z takiego rodzaju suplementacji.

Czy wiesz jak długo stosować kolagen? Jeśli nie to odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule dostępnym na naszym blogu.

 

 

Sprawdź również ofertę:

Data publikacji:

6 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife