Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Jaki jest najlepszy kolagen?

Jaki kolagen Collibre najlepszy?

Suplementy kolagenowe powstają w wyniku ekstrakcji kolagenu z tkanki łącznej zwierząt takich jak krowy, kury, ryby i kurczaki. Kolagen morski pochodzi z ryb, a bydlęcy od krów. Środowisko, w którym żyły dane zwierzęta może mieć wpływ na jakość kolagenu. Inną różnicą jest to, że kolagen morski jest głównie kolagenem typu I, podczas gdy kolagen bydlęcy to zazwyczaj mieszanka typu I i kolagenu typu II. Typ I pomaga uformować kości, skórę i inne tkanki i występuje on w największej ilości w ludzkim ciele. Typ III jak i II występuje głównie w naszych narządach i skórze, pomagają one przede wszystkim zachować elastyczność skóry. To, jaki kolagen wybierzemy, na przykład kolagen rybi czy kolagen wołowy, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Spis treści:

  • Najlepiej przyswajalny kolagen – czyli jaki?
  • Najlepszy kolagen na stawy
  • Najlepszy kolagen do twarzy
  • Najlepszy kolagen do picia
  • Kolagen najlepiej przyswajalny
  • Najlepszy kolagen w tabletkach
  • Kolagen jaki najskuteczniejszy
  • Najlepszy kolagen rynkowy

W poniższym wpisie dowiesz się, jaki jest najlepiej przyswajalny kolagen w organizmie oraz jaki kolagen jest najskuteczniejszy – najlepszy na rynku: kolagen rybi, a może kolagen wołowy lub kolagen wieprzowy. Poznaj listę suplementów z kolagenem w formie płynnej!

Najlepiej przyswajalny kolagen – czyli jaki?

Zastanawiasz się pewnie nie raz, jaki kolagen wybrać i w jakich produktach znajduje się najmocniejszy kolagen. Który z dostępnych rodzajów jest najlepiej przyswajalny przez organizm – w proszku, a może tabletkach? Wiele zależy nie tylko od typu kolagenu, ale także od formy, w jakiej go podajemy.

Najlepszy kolagen na stawy

Szukając najlepszego kolagenu na stawy, musimy zwrócić uwagę na jego czystość. Warto zatem wybrać kolagen klasy A aby mieć pewność, że produkt, który będziesz stosować, jest najwyższej jakości i spełni wszystkie Twoje wymagania. Gdy kupujesz kolagen, sprawdź przede wszystkim dokładną ilość substancji aktywnych oraz innych składników, które wspomogą produkcję tego białka, takich jak glukozamina, witamina C lewoskrętna oraz kwas hialuronowy. Wybieraj produkty z kolagenem bez konserwantów, aromatów i sztucznych barwników, czyli naturalny kolagen. Właśnie taki jest najmocniejszy kolagen na stawy.

Najlepszy kolagen do twarzy

Jeśli chcesz kupić kolagen, który będzie najlepszy dla Twojej twarzy, a jednocześnie przyczyni się do zwiększenia jędrności skóry i zmniejszenia zmarszczek, wybierz kolagen dedykowany do twarzy. Dzięki swoim błonotwórczym właściwościom kolagen ten aplikowany na skórę tworzy na jej powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odwodnieniu, co w efekcie zmniejsza zmarszczki. Bo po 25 roku życia poziom produkcji kolagenu znacznie spada.

Najlepszy kolagen do picia

Pośród wielu dostępnych na rynku kolagenów do picia, ten jeden wygrywa wszelkie bitwy – Swiss Collagen Drink. Jest to kolagen do picia w płynie, dzięki któremu możesz przygotować orzeźwiający napój, koktajl, możesz także dodać go do owsianki, czy soku. Zawiera on cenne składniki, które razem połączone stanowią prawdziwą kolagenową bombę witaminową. Pierwsze efekty działania tego preparatu z kolagenem można dostrzec już po kilku dniach, skóra staje się bardziej nawilżona i gładsza. Jest on doskonałym wzmocnieniem dla skóry od wewnątrz. To właśnie ten kolagen uznawany jest za najmocniejszy kolagen w płynie.

 

Kolagen najlepiej przyswajalny

Najlepiej przyswajalnym kolagenem przez ludzki organizm jest kolagen płynny. Łatwo przedostaje się do krwiobiegu, zawiera także dużą ilość aminokwasów, dzięki czemu jest szczególnie cenny dla skóry. Zawartość kolagenu w takim preparacie jest bardzo wysoka.

Najlepszy kolagen w tabletkach

Kolagen podlega wchłanianiu podczas procesu trawienia. W trakcie trawienia poszczególne białka ulegają rozpadowi na polipeptydy i drobniejsze cząstki, aż do pojedynczych aminokwasów. Nie oznacza to jednak ich zmniejszonej skuteczności. Kolagen rozłożony na aminokwasy nadal jest w stanie stymulować organizm. Jaki kolagen jest najlepszy? To zależy, jakich oczekujesz efektów podczas jego suplementacji. Musisz wiedzieć, że kolagen typu i jest budulcem skóry, kolagen typu ii to składowa chrząstek i stawów, a kolagen typu iii buduje naczynia krwionośne. Dla najlepszych rezultatów stosowania kolagenu musisz pamiętać, by wybrać ten, który jest produktem sprawdzonym i oznaczonym literą A. Taki kolagen będzie posiadał największą ilość substancji czynnych oraz najwyższą jakość. Dobrze, by w kapsułkach czy tabletkach z kolagenem znajdował się dodatek niezbędnych składników, takich jak witamina C, ponieważ niweluje ona działanie wolnych rodników i wspomaga wchłanianie się kolagenu, a to pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty jego suplementacji.

Kolagen jaki najskuteczniejszy

Na rynku suplementów z kolagenem możesz znaleźć przeróżne preparaty wzbogacone w składzie o dodatkowe składniki (takie jak witamina C) – kremy, suplementy diety czy też drinki do picia. Aby wybrać najskuteczniejszy kolagen, zapoznaj się z jego składem. Z przeprowadzonych badań jednoznacznie wynika, że najlepszy kolagen i najbardziej wartościowy dla ludzkiego organizmu, to kolagen podawany w formie suplementu. Kolagen wołowo-wieprzowy w połączeniu z witaminami i składnikami mineralnymi przejawia świetne działanie na ludzki organizm, a dodatkowo wybierając produkt z jego zawartością masz pewność, że pochodzi od zdrowych zwierząt. Niestety w przypadku kolagenu rybiego nie ma takiej możliwości, chociaż podobnie jak kolagen wołowo-wieprzowy ma pozytywne działanie na organizm zdaniem niektórych naukowców.

Najlepszy kolagen rynkowy

Wybór odpowiedniego kolagenu do picia na skórę, włosy czy stawy to kwestia indywidualna, zależna od tego, na co ma mieć on skuteczny wpływ i w jaki sposób chcemy go aplikować – czy od wewnątrz, czy też od zewnątrz, punktowo.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami z kolagenem dostępnymi w naszym sklepie – mamy propozycje dla osób aktywnych, ale również kolagen dla prowadzących siedzący tryb życia. Kolagen, podobnie jak kwas hialuronowy, jest nadzwyczaj ważny dla naszego organizmu!

 

 

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu, co może jeszcze ułatwić podjęcie decyzji, jaki rodzaj kolagenu będzie najlepszy:

Sprawdź również ofertę:

Na naszym blogu poruszamy ważne tematy. Piszemy o tym, jakie są objawy niedoboru kolagenu, w jakich składnikach jest najwyższa zawartość kolagenu, czym jest kolagen typu II i kolagen typu III, czym jest kolagen rybi, wołowy czy wieprzowy.Wyjaśniamy, co charakteryzuje hydrolizat kolagenu, ile powinno być kolagenu w organizmie, a także podpowiadamy, jakie produkty wybrać: czy kolagen wołowy czy rybi. Zapraszamy!

Data publikacji:

6 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife