• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
 • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Jakie produkty zawierają kolagen?

3 marca 2021

Naturalny kolagen do picia Collibre

Kolagen to jedno z najistotniejszych białek ludzkiego organizmu. Stanowi jeden z podstawowych elementów budulcowych. Kolagen możemy podzielić na typy ze względu na jego występowanie w organizmie człowieka. Ten rodzaj białka wytwarzany jest naturalnie w naszym ciele, jednak po skończeniu 25. roku życia jego produkcja spada. By zapobiec negatywnym efektom tego spadku, warto rozpocząć regularne dostarczanie tego białka od zewnątrz w postaci jedzenia lub dedykowanych suplementów diety.

Co zawiera kolagen?

Spadający poziom kolagenu możemy samodzielnie zawyżyć, jeśli tylko wprowadzimy do naszej diety odpowiednie produkty. Znajdujący się w pożywieniu kolagen pozytywnie oddziałuje na nasz organizm, jednak potrzebne jest jego regularne spożywanie.

Kolagen znajduje się przede wszystkim w:

 • Galaretkach warzywnych, owocowych,
 • Galaretkach z nóżek wieprzowych i cielęcych,
 • Rybie w galarecie,
 • Żelatynie spożywczej,
 • Golonce, podrobach, salcesonie,
 • Kurzych łapkach, chrząstkach rekina.

Zjadanie tego rodzaju produktów pozytywnie wpływa na poziom kolagenu w organizmie. Warto jednak wiedzieć, że poza kolagenem, tego typu produkty zawierają również sporo tłuszczu, który nie jest już tak dobry dla naszego zdrowia.

Kolagen co zawiera?

Bardzo dużo kolagenu zawierają kurze łapki. Z tego względu nasze babcie, a także nasze mamy często gotowały rosół z kurzych łapek. Potrawa ta jedzona regularnie jest gwarancją świetnie odżywionej, gładkiej skóry oraz sprężystych i błyszczących pukli. Dodatkowo, wywar z kurzych łapek pozytywnie oddziałuje na kości i sprawia, że stawy są niezwykle wytrzymałe.

 

 

Przeprowadzone badania udowadniają, iż kurze łapki zawierają w sobie:

 • 11,7% proliny,
 • 30% glicyny,
 • 10-12% alaniny,

Są to główne aminokwasy kolagenowe, które wpływają na jego wysoki poziom w organizmie. Te procentowe wyniki wskazują, że kurze łapki zawierają najwięcej kolagenu ze wszystkich naturalnie dostępnych produktów.

Osoby, które planują wspierać swój organizm produktami bogatymi w kolagen powinny wiedzieć, że to białko nie jest wszystkim. Równie ważna, a nawet ważniejsza jest jego synteza. Jeśli nie wspomożemy naszego organizmu dodatkowymi składnikami, dostarczenie kolagenu nawet w bardzo naturalnej postaci na nic się nie zda.

W diecie kolagenowej powinniśmy uwzględnić:

 • Witaminę A – korzystnie wpływa na znaczne opóźnienie procesu starzenia się skóry oraz utraty jej elastyczności, skutecznie przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, można ją znaleźć w pomidorach, marchewce, szpinaku, dyni, mleku, wątróbce, łososiu czy melonach,
 • Witaminę C – ta niepozorna witamina odpowiadająca za prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego umożliwia również syntezę kolagenu i opóźniaj występowanie pierwszych oznak starzenia, witamina ta działa rewelacyjnie na skórę, oczyszcza ją oraz wygładza, znajdziemy ją w kapuście kwaszonej, papryce, pomidorach, jagodach, porzeczce, owocach cytrusowych czy w natce pietruszki,
 • Witaminę E – od dawien dawna nazywana jest witaminą młodości, skutecznie wspomaga nawilżenie skóry oraz chroni ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, znajdziemy ją w awokado, ziarnach sezamu, kiełkach pszenicy, olejach roślinnych, żółtkach jaj, orzechach, płatkach zbożowych, migdałach czy nasionach słonecznika,
 • Flawonoidy – składniki te zapobiegają rozpadowi kolagenu, powinniśmy szukać ich w grejpfrutach, winogronie, porzeczkach, burakach, brokułach, sałacie, zielonej herbacie, czerwonej papryce czy w aroni.

Zioła zawierające kolagen

Kolagen jest białkiem, które występuje głównie w produktach odzwierzęcych oraz rybich. Nie znajdziemy go w formie tradycyjnej w ziołach czy roślinach. Można jednak wspomagać swój organizm ziołami zawierającymi krzemionkę.

Krzem nazywany jest pierwiastkiem życia, wpływa korzystnie na jędrność skóry, budową naczyń włosowatych czy profilaktykę miażdżycy. Krzem dodatkowo wspomaga paznokcie i włosy, dzięki czemu nie są tak łamliwe i kruche. Pierwiastek ten znajdziemy głównie w pokrzywie, skrzypie polnym, kłączach perzu czy zielu miodunki.

Co zawiera kolagen naturalny?

Kolagen naturalny występuje jedynie u ptaków, ssaków i w przypadku niektórych gatunków ryb. Na naszym stole najczęściej spotykany jest kolagen wołowy oraz wieprzowy. Można spotkać również kolagen rybi.

Poziom kolagenu można zwiększyć także dzięki codziennie zjadanym produktom. Znajdziemy go bowiem w rybach, serze, drobiu, jajach i mleku. Wzbogacona w witaminę C dieta z pewnością ułatwi jego syntezę.

Jeśli jednak uważamy, że to nadal za mało, możemy skusić się na suplementy diety. Ciekawą propozycją są produkty collibre.eu, które podzielone zostały na różne kategorie pod względem zapotrzebowania konsumentów. W ofercie marki Collibre znajdziemy kolagen pitny w trzech wersjach:

 • Active,
 • Beauty,
 • Vital.

Suplement diety zamknięty zostały w formie niewielkiego drinka, którego codziennie można skosztować, jednocześnie napawając się nietuzinkowym smakiem i dostarczając organizmowi odpowiedniej dawki kolagenu.

 

 

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź również ofertę:

Cenimy Twoją prywatność. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci wspaniałe wrażenia i pomóc w efektywnym działaniu naszej witryny. Polityka prywatności. Regulamin.