Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Kolagen jak stosować? Rodzaje i sposoby przyjmowania kolagenu

   Kolagen jak stosować? Rodzaje i sposoby przyjmowania kolagenu

   Kolagen często określa się mianem białka młodości. Nieprzypadkowo jest on więc składnikiem wielu kremów do twarzy i suplementów, które mają za zadanie uzupełnić jego niedobory w organizmie. Kolagen to główny składnik tkanki łącznej, która jest jedną z podstawowych i jednocześnie najbardziej zróżnicowanych tkanek występujących w ludzkim ciele. Organizm ma zdolność syntezowania kolagenu, która przebiega w różny sposób, zależy ona przede wszystkim od rodzaju kolagenu, a tych jest bardzo wiele. Zadajmy sobie pytanie, w jaki sposób stosować kolagen i jak go przyjmować, by nasz organizm był w niego odpowiednio wyposażony?

   Spis treści:

   1. Jak stosować kolagen
   2. Kolagen rano czy wieczorem
   3. Kolagen do twarzy jak stosować
   4. Jak stosować kolagen w proszku
   5. Jak długo stosować kolagen na stawy
   6. Kolagen naturalny do picia

   Z poniższego artykułu dowiesz się, jak stosować kolagen w tabletkach, ile razy w tygodniu, jak działa kolagen, jak prawidłowo należy go stosować, jakich możesz spodziewać się efektów stosując kosmetyki z kolagenem, poznamy jego właściwości, jakie niesie ze sobą efekty stosowania i wiele innych.

   Jak stosować kolagen

   Sam zakup kolagenu naturalnego nie zapewni Ci młodej i pięknie wyglądającej skóry. Stosuj go regularnie, a po czasie zobaczysz zadowalające efekty. Unikaj tego, co może zaszkodzić Twoim zabiegom, czyli solarium i kąpieli słonecznych, bowiem promienie UV to największy wróg skóry. Aby działać na nią w odpowiedni sposób, stosuj dodatkowo dietę bogatą w produkty, które zawierają duże ilości witaminy C – to właśnie ona bierze udział w procesie kolagenozy, a to niezwykle istotne podczas kuracji kolagenem. Przed zakupem wybranego kolagenu, sprawdź informacje na jego temat, jak go aplikować i jaki ma wpływ na zmarszczki.

   Kolagen rano czy wieczorem

   Stosowanie kolagenu powinno odbywać się regularnie, rano i wieczorem. Samo kupno kolagenu nie zapewni Twojej skórze odpowiedniej pielęgnacji, aby zauważyć pierwsze efekty musisz wprowadzić kurację kolagenem w swój codzienny rytuał. Poświęć chwilę rano i wieczorem na jego aplikację na twarz w formie płynu (jeśli taki rodzaj kuracji wybrałaś), lub na spożycie tabletki. Jeśli masz problem z systematycznością, zrób sobie selfie przed kuracją i porównuj efekty kuracji na bieżąco – na pewno poczujesz motywację! Co bardzo ważne, naturalny kolagen w formie płynu stosuj na wilgotną skórę.

   Kolagen do twarzy jak stosować

   Naturalny kolagen do twarzy to rozwiązanie, które pomoże Ci przywrócić skórze elastyczność i jej zdrowe napięcie. Co istotne, aby kolagen faktycznie wpływał na kondycję cery, powinnaś wybrać kolagen wołowo-wieprzowy. Ten typ kolagenu wpływa na skórę, wnikając w nią głęboko i tworzy warunki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Upraszczając, kolagen pobudza do działania kolagen w Twoim organizmie. Najbardziej wartościowym typem kolagenu, który przynosi najlepsze efekty, jest tak zwany hydrolat kolagenu. Stosujemy go na skórę i twarz jako samodzielny kosmetyk w postaci żelu lub serum, wcierając go na oczyszczoną, wilgotną skórę twarzy, najlepiej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

   Jak stosować kolagen w proszku

   Jeśli nie lubisz łykać tabletek czy kapsułek, zastosuj kolagen w proszku. Jest on wygodny w użyciu, możesz wsypać go do szklanki z wodą lub ulubionym napojem i wypić ze smakiem. Produkt w takiej postaci możesz również dodać do jogurtu albo koktajlu.

   Jak długo stosować kolagen na stawy

   Kolagen jest substancją naturalną, występuje w różnych produktach spożywczych. Przyjmuje się, że regeneracja stawów trwa minimum 3 miesiące i jest to okres minimalny, by stosowanie preparatu zawierającego kolagen zaczęło przynosić wymierne efekty.

   Wybierając produkt z kolagenem, warto zwrócić uwagę na jego skład, na ilość i rodzaj zawartego w nim kolagenu, a także czy zawiera w składzie substancje takie jak witamina C czy glukozamina.

   Kolagen naturalny do picia

   Kolagen do picia możemy podzielić na kilka form dostępnych na rynku farmaceutycznym: proszek, tabletki musujące i kapsułki, drinki i napoje kolagenowe oraz tak zwane kolagenowe szoty.

   Przykładem proszku do rozpuszczania w wodzie są saszetki, które w swoim składzie zazwyczaj zawierają dodatkowo witaminę C, która jak już wiemy, przyczynia się do wchłaniania kolagenu. Taki proszek w saszetce wsypujemy do szklanki, zalewamy wodą zgodnie z wytycznymi zawartymi na opakowaniu i wypijamy.

   Kolagen w formie drinków, to specyfik umieszczony w butelce, gotowy do spożycia po jego zakupie. Sami dzielimy ilość odpowiedniej dawki kolagenu, którą chcemy spożywać podczas jednego dnia i pijemy go codziennie, trzymając się zaleceń na etykiecie. Według przyjętych norm, dorosła osoba spożywająca kolagen powinna dostarczać go do organizmu w ilości do 50 ml preparatu dziennie.

   Kolagen w szotach to kolejna forma, w jakiej on występuje. Jest to kolagen do picia umieszczony w butelce i porcjowany w taki sposób, by jedna buteleczka wystarczała nam na cały dzień. W Polsce kolagenowe szoty stosowane jako nutrikosmetyki nie są jednak tak popularne, jak jego inne formy, a to przede wszystkim z powodu ceny, która jest niestety wysoka.