Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Czy kobiety w ciąży mogą pić kolagen?

Kolagen w ciąży

Naturalny kolagen stanowi główny budulec skóry, kości, włosów, paznokci – tak dla mamy, jak dla dziecka. Dlaczego warto suplementować płynny kolagen w zbilansowanej diecie ciężarnej i młodej mamy? I na co zwrócić uwagę przy kuracji płynnym kolagenem, aby cieszyć się zdrowiem w trakcie i po ciąży? Sprawdź w naszym artykule, jak wygląda suplementacja kolagenu w ciąży.

Znaczenie kolagenu w organizmie kobiety ciężarnej.

Kolagen naturalny jest jednym z głównych elementów budulcowych wszystkich elementów ruchomych ciała człowieka. To on odpowiada za napięcie, sprężystość, jędrność, ale też siłę naszych kości czy zębów. Z wiekiem występuje naturalna utrata zdolności do odtwarzania kolagenu z zasobu, którym jest nasze ciało. Efektami są widoczne gołym okiem oznaki zwiotczenia skóry, utrata mobilności czy ruchomości stawów, kontuzje. Dlatego zaleca się rozpoczęcie kuracji płynnym kolagenem przed zajściem w ciążę, tak jak z zalecaną suplementacją w przygotowaniu do ciąży kwasem foliowym, jodem, wit. D3, DHA – kwasem należącym do grupy kwasów tłuszczowych omega-3 czy żelazem. Czy to znaczy, że kobiety, które zaszły już w ciążę, nie mogą pić kolagenu? Nie, wręcz przeciwnie.

Czy kobiety w ciąży mogą pić kolagen?

Płynny kolagen w trakcie ciąży

Tak przy zdrowej, fizjologicznej ciąży, jak i w sytuacjach ryzyka, warto poinformować lekarza prowadzącego i położną o suplementacji płynnym kolagenem. Suplementacja kolagenem oraz składnikami odżywczymi i witamin w zbilansowanej diecie przyszłej mamy, ma istotne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia, dlatego trzeba o to zadbać. W ciąży zapotrzebowanie na składniki odżywcze i budulcowe w ciele kobiety jest zwiększone, stąd już zrównoważona dieta, jest w stanie dostarczyć niezbędne składniki, a dodatkowo witaminy i minerały. Suplementacja płynnym kolagenem Collibre pozwala zadbać nie tylko o skórę, poddawaną w tym okresie maksymalnym naprężeniom, ale również o narządy wewnętrzne, które w czasie ciąży zmieniają swoją strukturę, a nawet czasowo ułożenie w ciele. W trakcie ciąży, zmiany zachodzące w ciele kobiety wystawiają jej organizm na ważną próbę. Dlatego, wszelkie odstępstwa od normy zawsze warto skonsultować z położną lub lekarzem prowadzącym, aby mieć pewność.

W wielu przypadkach suplementowanie kolagenu w okresie karmienia piersią również jest wskazane. W połączeniu z wieloma składnikami odżywczymi kolagen pozbawiony sztucznych dodatków stanie się wsparciem dla kobiet karmiących piersią. Trzeba jednak pamiętać, by stosować kolagen po konsultacji z lekarzem.

Kolagen do picia – czy warto?

Jaki kolagen wybrać przed, w trakcie ciąży i po porodzie?

Skład płynnego kolagenu Collibre to woda, sok cytrynowy, hydrolizowany kolagen, w maksymalnej dziennej dawce 10 000 mg, cukier, izolaty białek mleka krowiego, pektyna – odpowiadająca za konsystencję, aromaty, beta-karoten w roli barwnika oraz witaminy. Jeśli żaden z powyższych składników nie jest dla Ciebie stwierdzonym alergenem, możesz spokojnie rozpocząć suplementację kolagenem do picia. Pamiętaj jednak o witaminach, które zawierają wszystkie z trzech produktów BEAUTY, ACTIVE i VITAL. Z uwagi, że kolagen VITAL, który przeznaczony dla osób aktywnych w starszym wieku zawiera kompleks witamin z grupy D i B, niezbędnych do zachowania zdrowych kości, rekomendujemy Collagen BEAUTY lub ACTIVE, z uwagi na zawartość kompleksu witamin A, C i E. W obawie przed przedawkowaniem miej na uwadze, że jedna dzienna dawka płynnego kolagenu Collibre zawiera w sobie ilość witaminy A porównywalną ze średnią marchewką lub garścią jarmużu, dwiema łyżkami gotowanego szpinaku, czy porcji zupy z dyni. Tak samo witaminą C, porównywalną do zawartości w połowie papryki, garści truskawek, dwóch pomarańczach czy porcji kapusty białej lub czerwonej. Witamina E równoważy garści nasion słonecznika, migdałów, czy orzechów. Dlatego tak ważna jest zbilansowana dieta i suplementacja w zgodzie ze swoim organizmem i jego potrzebami. Bez wątpienia ten kolagen może wspierać organizm przyszłej matki.

Picie kolagenu oraz przyjmowania preparatów z kolagenem to zatem wiele korzyści – kolagen rybi, kolagen wieprzowy, kolagen wołowy, wybór jest naprawdę duży. Kolagen, będący białkiem naturalnie występującym w organizmie, będzie wsparciem nie tylko dla kobiet w ciąży!

A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o niedoborze kolagenu? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na ten temat. W tym także, kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem ? oraz jak długo stosować kolagen ? Odpowiadamy, jak kolagen wpływa na produkcję mazi stawowej

 

Chcesz wiedzieć, czy w przypadku problemów ze stawami lepiej stosować kolagen do picia, czy leki na stawy? Po szczegóły zapraszamy na naszego bloga.

 

Data publikacji:

5 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife