Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Czy warto stosować kolagen?

Kolagen - czy warto pić?

Zastanawiasz się nad suplementacją kolagenu w swojej codziennej diecie? Sprawdź jakie zastosowanie ma płynny kolagen Collibre i poznaj zalety kuracji kolagenowych. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz obiektywnej informacji czy warto stosować kolagen w ramach uzupełniania jego niedoboru w ciele człowieka. Dowiedz się więcej – powiemy, czym są peptydy kolagenowe, jak działa białko kolagenowe, a przede wszystkim czy warto spróbować suplementy kolagenowe!

Po co potrzebny ciału kolagen?

Białko, jakim są włókna kolagenowe – stanowi strukturę tkanek i organów człowieka. Jest głównym składnikiem substancji międzykomórkowej organizmów żywych – produkcja kolagenu w organizmie zachodzi naturalnie. Jest odpowiedzialne za ruchomość i elastyczność stawów, sprężystość i napięcie skóry czy naczyń krwionośnych. Gdyby pozbawić nagle organizm kompletnie kolagenu, stałby się kruchym, zwiotczałym i nieruchomym tworem. Dlatego ważne jest, aby liczba włókien kolagenowych w ciele człowieka była utrzymywana na wysokim poziomie. Człowiek ważący 75 kg posiada w sobie 7,5 kg białek kolagenu. Dzięki takim zasobom kolagenu procesy zachodzące w ciele człowieka mają solidne wsparcie, a Ty energię i piękny wygląd. Dlatego właśnie suplementowanie kolagenu staje się coraz popularniejsze, ponieważ jego zalety są nieocenione.

Naturalne procesy starzenia, a poziom kolagenu

Kolagen jak większość elementów budulcowych organizmu człowieka podlega ciągłej wymianie i odnowie. Komórki organizmu umierają, a ich miejsce zastępują nowe. Ten proces zachodzi bezwiednie i ciągle w czasie całego naszego życia. W młodości, zmiany związane z rozwojem ciała, wzrostem, tworzeniem się nowych struktur i ich wymianie przebiegają najszybciej. To dzięki tej “sprawności” do odnowy i regeneracji drobne rany zdobyte w okresie dziecięcym znikają bez śladu. Nasza skóra jest jędrna i gładka, a sprawność i siła mięśni i układu ruchowego dają nieograniczone możliwości. Niestety, ciało człowieka jest zaprogramowane na konkretne okresy życia. Po osiągnięciu dojrzałości, okresu beztroskiej nauki na studiach, pierwszej pracy czy miłości, przychodzi punkt kulminacyjny. Szczyt możliwości do zastępowania starych komórek nowymi. Organizm zaczyna zwalniać z obrotów w 30 roku życia. Dochodzą do tego czynniki stresu, środowiskowe, umiarkowana aktywność czy nieodpowiednia dieta, które przyspieszają procesy starzenia. I tak przechodzimy przez życie, obserwując zmiany w naszym ciele. Tracimy na sprawności, ruchomości stawów, pojawiają się bóle, czy inne objawy z układu ruchu. Nasza skóra traci na elastyczności i pojawiają się pierwsze, a potem następne zmarszczki. Cykl życia trwa. Spożycie kolagenu nie zatrzyma procesów starzenia, ale może je opóźnić i wesprzeć organizm w utrzymaniu jego struktur w należytym stanie. To już coś.

Czy warto stosować suplementację kolagenem?

Kolagen stanowi zalecane źródło białka strukturalnego mające niebywały wpływ na nasz organizm. Stosowanie kolagenu wiąże się z regularnością i co najmniej 2 miesięczną kuracją. Z uwagi na skuteczniejszą przyswajalność kolagenu w układzie pokarmowym zalecane jest stosowanie hydrolizatu – płynnego kolagenu. Kolagen do picia Collibre zawiera maksymalną dzienną dawkę kolagenu 10 000 mg, w przystępnej 140 ml porcji. Hydrolizowany kolagen uzupełniony witaminami poprawiającymi jego wchłanialność stanowi doskonały wybór. Aby zadbać o swoje ciało i pomóc mu odzyskać sprawność i elastyczność – sięgnij po suplement z płynnym kolagenem Collibre. Sprawdź, jak Twoje ciało zmieni się w czasie suplementacji i odkryj na nowo swoją skórę, włosy i paznokcie. Popraw wytrzymałość i wydolność organizmu. Zadbaj też o zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną i równowagę, między pracą a domem. Gdyż sam kolagen nie zastąpi pełnowartościowych posiłków i wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które wraz z nimi dostarczasz do swojego kochanego ciała.

Kolagen czy warto

To, czy warto suplementować kolagen zależy od tego, w jakim stanie znajduje się dany organizm ludzki. Jeśli zauważasz zmiany na swoim ciele, bądź też zmiany w kwestii poruszania się, odczuwasz bóle stawów, a twoja skóra traci jędrność i pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia się – suplementacja kolagenem jest jak najbardziej wskazana.

Kolagen to budulec tkanki łącznej, odpowiada on za elastyczność i plastyczność połączeń międzyrządowych. Obecność kolagenu w poszczególnych organach poprawia ich wydajność, a białka kolagenu znajdujące się w naczyniach krwionośnych wzmacniają ich odporność, przez co wpływają na regulację procesu przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Działanie kolagenu obejmuje również układ trawienny, ponieważ zapewnia on transport odżywczych aminokwasów i wpływa regenerująco na błony ścian jelit. Może on przez to działać pomocniczo w leczeniu jelita drażliwego czy refluksu. Kolejną zaletą kolagenu jest także utrzymanie odpowiedniej masy ciała, ponieważ przemienia on glukozę w energię i wspiera procesy metaboliczne zachodzące w organizmie.

Jeśli występują u ciebie symptomy, które wskazują o niedoborze koleganu, warto sięgnąć po tego typu specyfik i wprowadzić go do swojej diety. Jakie objawy towarzyszą niedoborowi kolagenu?

 1. Zewnętrzne objawy to:
 2. suchość i wiotkość skóry
 3. powstawanie zmarszczek na szyi i twarzy
 4. obwisanie skóry
 5. wydłużone gojenie się ran i skaleczeń
 6. osłabienie i łamliwość włosów
 1. Wewnętrzne objawy:
 2. bóle stawów
 3. sztywność stawów
 4. osłabienie zębów
 5. ubytki w zębinie
 6. łamliwość kości
 7. bóle mięśniowe
 8. problemy z krążeniem

 

 

 

Kolagen czy warto pic

Organizm nieustannie prowadzi proces łączenia i rozpadu kolagenu na zasadzie jego wymiany w ilości ok. 3 kg rocznie. Synteza kolagenu wspiera cały organizm. Mimo tego już po 25 roku życia w ciele ludzkim zaczynają zachodzić zmiany, które sprawiają, że ilość wytwarzanego naturalnie kolagenu maleje, a proces produkcji kolagenu spada. Wówczas może wystąpić niedobór kolagenu. Już po 50 roku życia zmiany te są bardzo zauważalne, a po 60 zupełnie zanikają – naturalną produkcję kolagenu zaburza wiek. Wynika z tego więc, że wszystkie osoby dorosłe są narażone na stopniowy spadek ilości kolagenu i już około 30 – 40 roku życia powinny one przyjmować go w formie suplementów oraz dbać o to, by zawierała go codzienna dieta.

Jednak wiek to nie jedyny powód, dla którego warto poddać się suplementacji kolagenu. Osoby czynnie uprawiające sporty, szczególnie te, które mocno obciążają stawy, powinny w sposób szczególny zadbać o jego uzupełnianie w organizmie. Terapia kolagenem jest także zalecana osobom, które zmagają się z pewnymi schorzeniami takimi jak np. złamania kości, zwyrodnienia, zmiany reumatyczne czy choroby skóry.

Współczesna farmakologia proponuje wiele sposobów suplementacji kolagenem. Naturalnie pozyskiwany kolagen z mięsa wołowego czy wieprzowego jest dostępny w formie kapsułek, płynnych ampułek lub też proszku do rozpuszczania w wodzie. Poza tym w sytuacji, kiedy trzeba uzupełnić kolagen miejscowo, np. w przypadku urazów, istnieje możliwość zastosowania go w formie zastrzyków, np. bezpośrednio do stawu kolanowego.

Kolagen naturalny czy warto

Kolagen naturalny to doskonały suplement, który nie tylko poprawia jakość naszej skóry i wspomaga walkę z cellulitem, dając rewelacyjne efekty wizualne zewnętrzne, ale także regeneruje nasz organizm od środka, wpływając naprawczo na narządy wewnętrzne, przepływ krwi i wszystkie tkanki.

Kolagen wspiera stan naszej skóry. Odgrywa on znaczącą rolę w jej wzmocnieniu, wpływa na jej nawodnienie i uelastycznia ją. Hamuje także procesy starzenia się skóry, zmniejszając tym samym widoczne zmarszczki i suchość naskórka, dlatego tak ważne jest wspieranie peptydów kolagenowych suplementacją.

Kolagen zmniejsza bóle stawowe i wspiera zdrowie stawów. Pomaga on zachować integralność chrząstki, która w większości odpowiada za ochronę stawów. Wraz ze spadkiem kolagenu w organizmie zwiększa się ryzyko rozwoju chorób zwyrodnieniowych stawów.

Kolagen zmniejsza demineralizację kośćca. Kości zbudowane są w głównej mierze z kolagenu, to on nadaje im prawidłową strukturę i pomaga zachować ich funkcjonalność. Przyjmowanie odpowiedniej dawki kolagenu może mieć zbawienny wpływ na proces rozpadu kości, który następuje z wiekiem.

Kolagen zwiększa masę mięśniową. Tkanka mięśniowa od 1 do 10 procent składa się właśnie z kolagenu. Białko to jest niezbędne do utrzymania silnych mięśni i ich prawidłowego funkcjonowania.

Kolagen wpływa na prawidłową pracę serca. A to dlatego, że ma wpływ na odpowiednią strukturę tętnic, które są naczyniami krwionośnymi, przenoszącymi krew z serca do reszty ciała. Bez jego niewystarczającej ilości, tętnice mogą z wiekiem stać się słabe i kruche, a to prowadzi do poważnych chorób.

Dużą popularnością cieszy się kolagen do picia.

Kolagen czy warto suplementować

Kolagen, oprócz korzyści zdrowotnych niezbędnych do prawidłowego działania każdego ludzkiego organizmu, niesie ze sobą także inne korzyści, które pozwalają zachować zdrowy i piękny wygląd:

 • włosów i paznokci – cząsteczki kolagenu sprawiają, że włosy stają się mocniejsze i niweluje ich wypadanie, ponieważ działa także na cebulki włosów. Wzmacnia także paznokcie, czyniąc je zdrowymi i mniej podatnymi na złamania
 • zdrowych jelit – pomaga w problemach jelitowych takich jak przepuszczalność jelit lub w zespole nieszczelnego jelita, działając na nie odbudowująco i regenerująco
 • zdrowym mózgu – istnieją dowody na to, że kolagen pomaga w stanach obniżonego nastroju i w stanach lękowych, jeśli takowe występują

A może chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym kiedy pić kolagen? i jak długo stosować kolagen ? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na ten temat.

Gdy z wiekiem produkcja kolagenu maleje, nie pozwól na to, by Twój organizm odczuł tego skutki. Suplementacja kolagenu to trafny wybór! Kolagen rybi, kolagen wieprzowy, a może kolagen wołowy – zapraszamy na naszego bloga, na którym dowiesz się, jakie są najlepsze preparaty kolagenowe oraz jakie są rodzaje kolagenu. Dużą popularnością cieszy się kolagen do picia, o którym też mówimy więcej w naszych artykułach.

 

 

Polecane artykuły na blogu:

Data publikacji:

9 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife