Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Kolagen do picia – czy warto?

czy kolagen do picia jest bezpieczny - po co pic kolagen

Ogólne osłabienie organizmu, wypadanie włosów, nieprzyjemny zapach w jamie ustnej, sucha i szorstka skóra? Czy to problemy i trudności, których doświadczasz w ostatnim czasie? Czy wiesz, co może być za to odpowiedzialne? W takich sytuacjach warto zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej diety produktu, jakim jest do picia kolagen. Nie tylko poprawi on kondycję skóry i paznokci, ale wesprze naturalną produkcję kolagenu w organizmie. Zobacz, jakie zalety ma kolagen do picia! Sprawdź, po co pić kolagen !

 

Spis treści

Czym jest kolagen?

Po co suplementować kolagen?

Naturalny kolagen

Procesy syntezy kolagenu

Kiedy zażywać kolagen?

Suplementacja kolagenu

Za co odpowiedzialny jest kolagen?

Skutki niedoboru kolagenu

Oznaki niedoboru składnika

Zalety kolagenu

Rodzaje zwierzęcego kolagenu

Kolagen w kapsułkach

Sproszkowany kolagen

Kolagen do picia

Jaki produkt wybrać?

Efekty picia kolagenu

Podsumowanie

 

Czym jest kolagen?

Na samym początku warto zastanowić się, czym jest kolagen i włókna kolagenowe. Czysty kolagen to nie tylko suplement diety. To także składnik, który jest naturalnym elementem ludzkiego organizmu. Jest nie tylko budulcem skóry, ale przede wszystkim to rodzaj białka, który występuje w naszym organizmie. Warto zdać sobie sprawę z tego, że stanowi on około 30% wszystkich białek, które występują w organizmie oraz aż 70% naszej skóry, włosów i paznokci. Jest obecny w: chrząstkach, mięśniach, stawach, zębach i rogówce oka. W ludzkim organizmie występuje kolagen typu I i II.  Wraz z biegiem czasu organizm produkuje go mniej, dlatego warto go suplementować, aby struktura białka kolagenowego nie ulegała znacznej degradacji. Poniżej dowiesz się jakie daje picie kolagenu efekty !

 

Po co suplementować kolagen?

Zastanawiasz się po co pić kolagen czy hydrolizaty kolagenu? Ludzki organizm naturalnie produkuje kolagen. Jednak z czasem szybkość i efektywność produkcji spada. Właśnie wtedy warto zwiększyć ilość kolagenu przyjmowanego z posiłków. Jeśli zastanawiasz się, czy sięgnąć po hydrolizat kolagenu musisz wiedzieć, że ten składnik również ma wpływ na procesy gojenia się ran oraz zrastania złamanych kości.

 

Naturalny kolagen

kolagen naturalny, czy kolagen do picia jest bezpieczny - po co pic kolagen

Czy picie kolagenu jest ważne i jak stosować kolagen? Od naszych pierwszych dni następuje naturalna produkcja kolagenu. Warto jednak zdać sobie sprawę, że z każdym rokiem życia spowalnia. Kolagen pochodzący z ludzkiego organizmu ma realny wpływ zarówno na nasz wygląd, jak i zdrowie czy poziom funkcjonowania. Nasz organizm produkuje kolagen typu I i II. Dlatego w momencie, gdy osiągamy pewny wiek, warto zdecydować się na suplementację kolagenu. Dlatego lepiej nie dopuszczać do tego stanu. Zarówno naturalny kolagen, jak i kolagen do picia mają podobne właściwości – wpływają na wygląd skóry, naczynia krwionośne, regenerację stawów, a także ogólne samopoczucie i funkcjonowanie.

 

Procesy syntezy kolagenu

Po co pić kolagen ? Kolagen naturalny występuje w naszym ciele i jest produkowany do około 26 roku życia. Później daje efekty zdecydowanie mniejsze. Jest to czas, w którym (jeśli zależy Ci na wyglądzie skóry lub gdy chcesz zmniejszyć bóle mięśni) warto sięgnąć po suplementację kolagenu. Właściwości kolagenu mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego suplementację kolagenem najlepiej rozpocząć między 26 a 30 rokiem życia, czyli wtedy, gdy spowolnienie produkcji kolagenu naturalnego jest dość znaczne i może powodować ogólne osłabienie organizmu.

 

Kiedy zażywać kolagen?

 

Przede wszystkim wtedy gdy zauważasz niepożądane efekty obniżenia jego poziomu, czyli np. łamliwe paznokcie czy wypadanie włosów. Wprowadzenie do diety kolagenu do picia sprawi, że pierwsze zmarszczki nie pojawią się tak szybko, a młody wygląd będzie zachowany na dłużej.

Kolagen czy hydrolizowany kolagen warto suplementować wtedy, gdy pojawiają się problemy głębokich warstw skóry lub bóle stawów. Stan zapalny czy uszkodzenia mechaniczne skóry i trudności z ich gojeniem się powinny skłonić Cię do sięgnięcia po kolagen do picia.

 

Suplementacja kolagenu

Warto zdać sobie sprawę, że produkty o bogatym składzie (w składzie suplementu kwas hialuronowy lub witamina C) są doskonałym sposobem na prowadzenie zbilansowanej diety. Kolagen do picia powinien być jednym z jego elementów. Dzięki takiej praktyce poziom kolagenu w organizmie wyrówna się i wróci do oczekiwanego poziomu. Jednak warto pamiętać, że stosowanie kolagenu powinno być konsultowane z lekarzem specjalistą, ponieważ istnieje ryzyko reakcji alergicznych.

 

Za co odpowiedzialny jest kolagen?

Kolagen poprawia m.in.:

  • gęstość skóry,
  • stan włosów,
  • dzięki niemu skóra staje się delikatna i nawilżona.

Wspiera także układ pokarmowy i regeneruje skórę (np. po skaleczeniach lub urazach).

 

Skutki niedoboru kolagenu

Niedobór kolagenu wpływa na cały organizm. Osłabia układ odpornościowy, osłabia włosy, skórę i paznokcie. Objawy niedoboru kolagenu dotyczą przede wszystkim kondycji skóry. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie mu.

 

Oznaki niedoboru składnika

Jak poznać niedobory? Przede wszystkim po pogorszeniu:

  • sprawności stawów,
  • kondycji włosów, paznokci i skóry,
  • regeneracji po wysiłku.

 

Zalety kolagenu

Jakie daje picie kolagenu efekty ? Skuteczne produkty i preparaty zawierające kolagen pomogą Ci utrzymać dobrą kondycję skóry. Zarówno płynny kolagen, jak i w tabletkach pomogą utrzymać organizm w odpowiedniej kondycji. Suplementy z kolagenem zapobiegają powstawaniu rozstępów, zmarszczek oraz wspierają nasz cały organizm.

 

Rodzaje zwierzęcego kolagenu

Na rynku dostępne są różne rodzaje kolagenu oraz produkty, zawierające w składzie kolagen, w tym kolagen morski czy hydrolizat kolagenu rybiego. Wybór produktu powinien być podyktowany własnymi preferencjami.

 

Kolagen w kapsułkach

Jest wygodny i sprawia, że skutki uboczne niedoborów są szybko niwelowane.

 

Sproszkowany kolagen

To produkt do samodzielnego przygotowania. Jeśli do picia kolagen jest dla Ciebie dobrą formą, to możesz pomyśleć także o tym produkcie.

 

Kolagen do picia

Dobrym rozwiązaniem jest kolagen do picia. Pozwala on szybko i uzupełnić niedobory. Możesz go przyjmować w odpowiedniej dla Ciebie formie płynnej i zabrać go wszędzie ze sobą.

 

Jaki produkt wybrać?

To czy sięgniesz po kolagen do picia czy w proszku jest kwestią indywidualną. Musisz wiedzieć, że na rynku dostępny jest zarówno kolagen rybi, jak i wieprzowo – wołowy. W Collibre znajdziesz tylko ten drugi. Może się on pochwalić zaskakującym działanie na człowieka.

 

Efekty picia kolagenu

Suplementacja kolagenem oprawia elastyczność naczyń krwionośnych, co w efekcie skutkuje usprawnieniem samego krążenia krwi. Jego właściwości są zauważalne jednak w kondycji skóry i włosów oraz paznokci.

 

Podsumowanie

Efekty suplementacji kolagenu są pozytywne dla naszego ciała. Niektóre pokarmy zawierają kolagen, ale jako suplement diety jest również wskazany. Kondycja skóry właściwej, paznokci i włosów jest w Twoich rękach. Nie ważne czy wybierzesz tabletki, kolagen w proszku, czy do picia w postaci hydrolizowanego drinka będzie to Twoją dobrą decyzją.

Nadal zastanawiasz się, czy warto zastosować kurację kolagenem do picia i czym jest na przykład kolagen typu II? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na temat tego, jak cenne właściwości niesie za sobą stosowanie kolagenu. Dowiesz się również o tym, jak długo stosować kolagen.

 

 

Zachęcamy także do przeczytania naszych artykułów:

Data publikacji:

7 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife