• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen płynny

Kolagen do picia w płynie

Kolagen jest białkiem strukturalnym, które jako kluczowe stanowi budulec kości, zębów, skóry, mięśni czy też tkanki łącznej. W ludzkim organizmie istnieje aż 28 rodzajów kolagenu, niemniej jednak jego największą ilość stanowi kolagen typu I i kolagen typu II. Jest go bowiem aż od 80 do 90 procent w ludzkim ciele. Kolagen typu I odpowiada za strukturę skóry, wiązadeł oraz mięśni. Odpowiada on za jędrność skóry, jej młody wygląd, jak i za zachowanie ogólnej dobrej kondycji naszego organizmu. Natomiast kolagen typu II pomaga w budowie chrząstek, jak i w utrzymaniu odpowiedniej jakości błony śluzowej jelit. Włókna kolagenowe znajduje się on również w rogówce oka, stymuluje funkcje odpornościowe całego organizmu i wspomaga również odpowiednie trawienie.

Dlaczego warto suplementować kolagen płynny – kolagen do picia?

Najważniejszymi zaletami kolagenu jest jego dobroczynne działanie na ludzki organizm. Pozwala on przede wszystkim zachować młody wygląd skóry i poprawia on jej jakość. Wpływa na jej elastyczność, na odpowiedni poziom jej nawilżenia, jak i na wzmocnienie komórek skóry oraz redukcję zmarszczek czy cellulitu. Co więcej, odbudowuje on również włosy, ponieważ zapobiega uszkodzeniom mieszków włosowych. Może również działać stymulująco na wzrost włosów i sprawić, że staną się one grube i zdrowe. Kolagen w płynie doskonale wpływa także na ruchomość stawów. Dzięki przeciwzapalnemu działaniu jest to doskonały pomocnik podczas leczenia reumatyzmu.

Płynny kolagen wzmacnia on również strukturę kości, zwiększając ich gęstość mineralną, co wpływa na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia choroby zwanej zwyrodnieniową. Co więcej, kolagen do picia to także pomocnik w procesie odchudzania i w poprawie procesów trawiennych. Natomiast prolina zawarta w pitnym kolagenie poprawia pracę serca i pomaga usuwać powstający tłuszcz z tętnic, jednocześnie obniżając wysokie ciśnienie krwi.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznocki, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen płynny

Płynny kolagen do picia (collagen forma płynna) to doskonałe źródło zdrowia dla całego organizmu. Choć produkuje on kolagen naturalnie, już od 25 roku życia jego poziom zaczyna się zmniejszać z roku na rok, a po ukończeniu 60 roku życia proces jego wytwarzania w organizmie w zasadzie zanika. Dlatego też tak ważna jest suplementacja tego dobroczynnego białka, które ma tak wiele zalet dla całego ciała ludzkiego. Dzięki dostarczaniu organizmowi dodatkowego źródła kolagenu już po 25 roku życia wpłyniemy na stymulację naturalnego kolagenu w naszym organizmie. Dzięki temu na dłużej zachowamy zdrową i jędrną skórę, mocne włosy, paznokcie, jak i wpłyniemy na prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów.

W płynnym kolagenie przystosowanym do picia białko występuje w specyficznej, „pociętej” formie, która nazywana jest hydrolizowaną. Ta właśnie forma białka jest o wiele lepiej i szybciej przyswajalna niż inna jego forma. Po spożyciu suplementu molekuły kolagenu, które są absorbowane przez układ pokarmowy, przenikają w prosty i szybki sposób do krwiobiegu. Nie trafiają one bezpośrednio do skóry, ale obecne cząsteczki kolagenu znajdujące się w krwiobiegu stymulują organizm do zwiększenia własnej produkcji kolagenu. Finalnie, po kilku tygodniach picia dobrej jakości kolagenu płynnego możemy zauważyć dużą różnicę w jakości skóry, jej jędrności, napięciu oraz w wygładzeniu powstałych już zmarszczek.

Kolagen płyn – collagen forma płynna

Niedobory kolagenu niosą ze sobą poważne konsekwencje dla całego organizmu, nie tylko dla jej wierzchniej warstwy, jaką jest skóra. Niewystarczająca ilość kolagenu powoduje zmniejszenie elastyczności skóry oraz jej jędrności skóry – to naukowo potwierdzony fakt. Możemy zauważyć wtedy pierwsze zmarszczki, zwiotczenie skóry i jej suchość. Kolagen jest budulcem skóry, ale również kości, stawów i chrząstek. Jego zmniejszona ilość w ciele powoduje również spowolnienie procesu gojenia się ran, jak i powstawanie cellulitu, który jest utrapieniem wielu kobiet. Odpowiednia ilość kolagenu jest bez wątpienia kluczowa, aby uzyskać jędrną, piękną skórę i zyskać lepsze zdrowie i samopoczucie.

Doustne przyjmowanie elastyny i kolagenu – najważniejsze korzyści

Regularne spożywanie preparatów kolagenowych pozwala zwiększyć produkcję elastyny i kolagenu, które są niezbędne dla zachowania elastycznej skóru oraz jej wzmocnienie. Jakie są główne zalety doustnego przyjmowania elastyny? Suplementacja kolagenem optymalizuje poziom elastyny w organizmie – składnik ten zostaje wchłonięty i zaczyna oddziaływać na fibroplasty zawarte w skórze, zwiększając produkcję własnej elastyny. Innymi słowy pozwala zredukować zmniejszoną elastynę w ciele.

Czy wiesz, że kolagen w skórze może się wiązać z utratą elastyczności elastyny? Wraz z wiekiem dochodzi do przekształcania naturalnego kolagenu w kolagen nierozpuszczalny. Ten nierozpuszczalny kolagen zwiększa on aktywność elastazy (która jest enzymem rozkładającym elastynę, a dokładnie włókna elastyny). Elastaza stymulowana jest do degradacji większej ilości elastyny, przez co elastyczność naszej skóry znacznie się zmniejsza. To skutkuje powstaniem widocznych zmarszczek, skóra staje się wiotka i mniej odżywiona.

Zwiększenie ilości kolagenu dzięki jego suplementacji przyczynia się do poprawy nawilżenia skóry i sprzyja utrzymaniu elastyczności elastyny (zapewnia skórze elastyczność). Staje się ona aksamitnie gładka, jak i o wiele bardziej elastyczna. Co więcej, zmarszczki ulegają spłyceniu i stają się mniej widoczne, a gęstość skóry zwiększa się, zachowując swój zdrowy i młody blask. Regularne stosowanie kolagenu płynnego pozwala również ograniczyć powstawanie nowych zmarszczek i przeciwdziała powstawaniu przebarwień na skórze.

Kolejną zaletą suplementacji kolagenem do picia jest uodpornienie skóry na działanie czynników zewnętrznych. Delikatna skóra oddziałuje na promienie słońca, jak i na zimno. Staje się ona wtedy przesuszona i nierzadko zmienia swoją strukturę. Dzięki kolagenowi i odpowiedniemu nawilżeniu naskórka staje się ona o wiele mocniejsza i bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zewnętrzne czynniki takie jak np. promienie słoneczne czy też zanieczyszczenie powietrza.

Kolagen płynny na skórę i paznokcie – dla zachowania elastyczności skóry i wzmocnienia paznokci

Oprócz zbawiennego działania na skórę kolagen do picia wpływa również świetnie na kondycję paznokci i włosów. Stają się one mocne i przestają się rozdwajać, co sprawia, że wyglądają doskonale. Kolagen wpływa również na dolegliwości bólowe powstające w stawach, a co więcej, wzmacnia także zęby i kości. Nie mniej jednak, aby jego działanie było skuteczne, należy stosować go regularnie. Odpowiednia, dzienna dawka kolagenu pitnego sprawi, że efekty jego stosowania przyjdą szybko. Już po około miesiącu stosowania tego dobroczynnego białka będzie można zauważyć znaczną poprawę w jakości skóry, jak i samym jej wyglądzie. Jeśli zalecana, dzienna dawka będzie często pomijana efekty stosowania kolagenu mogą nie pojawić się w ogóle, a zatem jedyną drogą do sukcesu jest jego systematyczne stosowanie.
Wpływ kolagenu na ludzki organizm, zalety stosowania kolageny w płynie

Kolagen płynny do picia – wit C, kwas hialuronowy i inne

Kolagen to płynne „złoto” dla każdego ludzkiego organizmu. Wpływa on na wiele narządów, jak i na same procesy zachodzące w organizmie człowieka, dlatego też tak ważne jest, aby utrzymać jego odpowiedni poziom i zadbać o jego suplementację. Działając na układ krwionośny, kolagen wpływa na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, jak i rozluźnia naczynia krwionośne, rozszerza tętnice i pozwala na oczyszczenie ich ścianek z zalegającego w nich tłuszczu. W ten właśnie sposób przyczynia się on do znacznej poprawy krążenia oraz zmniejsza ryzyko rozwoju schorzeń z nim związanych.

Oddziałując na układ trawienny, kolagen wspiera skutecznie regenerację uszkodzonych ścian komórkowych, jak i dostarcza do organizmu lecznicze aminokwasy, które wpływają na leczenie zespołu jelita nieszczelnego czy coraz bardziej powszechną chorobę Leśniowskiego. Kolagen pobudza również procesy metaboliczne, dodatkowo spierając również utratę zbędnej wagi. Wpływa on również na nawilżenie stawów i przywrócenie im odpowiedniej ruchomości, co wpływa na ich sprawne działanie i zapobieganie ich sztywnieniu.

Kolagen płynny do picia – sklep internetowy Collibre.eu

Płynny kolagen do picia to produkt innowacyjny, który doskonale wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Produkt dostępny w naszym sklepie internetowym posiada dzienną dawkę zapotrzebowania na kolagen, a podany jest on w poręcznej buteleczce, która jest niewielkich rozmiarów i zawiera w sobie płyn gotowy do spożycia. Oprócz doskonałej jakości kolagenu wołowego, w jego składzie znajduje się również witamina C i krzem, które dodatkowo wpływają na jakość skóry, jak i na samo działanie kolagenu na ludzki organizm.

Niektórzy producenci sprzedają preparaty kolagenowe (np. hydrolizowany kolagen morski), które zawierają także kwas hialuronowy (nie jest to niezbędny składnik) oraz aromaty i substancje dodatkowe, jak regulator kwasowości kwas cytrynowy czy substancja zagęszczająca guma konjac. Kolagen płyn Collibre są wolne od tych składników – to gwarancja czystego, płynnego kolagenu o najwyższej skuteczności.

Można zamówić u nas kolagen do picia w pakiecie na trzy miesiące, jako jednorazową paczkę na jeden miesiąc, ale również zaopatrzyć się w abonament, który jest bardzo opłacalny cenowo i zapewnia zapas kolagenu na długi okres jego suplementacji. To, na jaki rodzaj kuracji się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb, stanu zdrowia, jak i skóry. Kolagen do picia to suplement, który pozwala uzupełniać kolagen potrzebny do wmocnienia skóry oraz elastynę zapewniającą jej elastyczność. Nasz kolagenowy napój pomoże Ci odzyskać młodość i doskonałe samopoczucie na co dzień!

Ważne linki: