• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen hydrolizowany

Kolagen hydrolizat ze sklepu Collibre.eu – hydrolizowany kolagen typu 1 oraz hydrolizat kolagenu typu 2

Najważniejszym białkiem produkowanym przez organizm człowieka jest kolagen, będący m.in. budulcem większości narzadów wewnętrznych, stawów, kości czy włosów. Pomaga on nadać i utrzymać sprężystość oraz odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Kolagen wpływa również na nasze stawy, a jego odpowiedni poziom sprzyja swobodnemu ruchowi. Nadaje odpowiednią strukturę i wytrzymałość paznokciom oraz włosom, a do tego jest jednym z głównych budulców rogówki oka czy naczyń krwionośnych. Kolagen składa się głównie z trzech aminokwasów, a są nimi: prolina, hydroksyprolina i glicyna. Dzięki temu może się pochawalić unikalnymi właściwościami, które różnią się od wszystkich innych białek w ludzkim ciele.

Kolagen powstaje z trzech długich łańcuchów, które mają ponad tysiąc aminokwasów, a te skręcone są w kształt helisy. Ta struktura pozwala kolagenowi mieć siłę, aby budował on nasze ciało, choć jest ona bardzo trudna do rozbicia podczas procesu trawienia, jak i za duża, aby przedostać się przez ściany jelit. Wynika z tego fakt, że kolagen w swojej niezhydrolizowanej formie nie jest skutecznym suplementem stosowanym doustnie.

Hydrolizowane peptydy kolagenowe otrzymywane z kolagenu typu I i III to krótkie łańcuchy aminokwasów, które pochodzą z kolagenu. Po spożyciu oraz wchłonięciu się składników peptydy kolagenowe wędrują po całym organizmie, a następnie naprawiają i odbudowują go, dostarczając odpowiednich ilości energii. Wołowe peptydy kolagenowe dostarczane są do różnego rodzaju tkanek, gdzie wchłaniane są przez komórki i finalnie wykorzystywane do naprawy poszczególnych obszarów skóry, kości czy stawów. Co więcej, komórki mogą również wykorzystywać aminokwasy bezpośrednio, aby czerpać z nich energię.

Kolagen to naturalne białko, które wytwarza nasz organizm, natomiast kolagen hydrolizowany to rodzaj kolagenu, który jest przetwarzany chemicznie albo enzymatycznie. Hydrolizowany kolagen to tkanka łączna, zwykle pochodząca od bydła lub ryb, rozkładana za pomocą wody i enzymów. Sam proces przetwarzania tkanki łącznej w kolagen hydrolizowany nazywa się procesem hydrolizy.


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznokci, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen hydrolizat

Wszystkie dostępne kolageny są hydrolizowane, niemniej jednak istnieją różne poziomy ich hydrolizy. W tym właśnie procesie białko, a w zasadzie jego aminokwasy zostają rozbite na mniejsze cząsteczki, przez co kolagen łatwiej trawi się w ludzkim organizmie. Charakterystyczne dla hydrolizowanego kolagenu jest to, że jest on rozpuszczalny zarówno w gorących, jak i zimnych płynach. Można go z powodzeniem mieszać z różnego rodzaju sokami czy z wodą, a nie straci on swoich właściwości.

Hydrolizowany kolagen, inaczej peptyd kolagenowy albo hydrolizat kolagenowy to rodzaj kolagenu, który łatwo wchłania się do krwiobiegu, kiedy spożywamy go jako suplement. Wiele osób decyduje się na stosowanie kolagenu, aby poprawić jakość swojej skóry, ale również zadbać o zdrowe stawy i zniwelować związane z tym nieprzyjemne dolegliwości i zniwelowac objawy groźnych schorzeń.

W jakiej formie dostępny jest suplement diety z kolagenem Collibre?

Kolagen hydrolizowany w formie pitnej to jeden z najczęściej wybieranych form jego podania. Najczęściej występuje jako jednorazowy szot do picia, który zapewnia dzienną dawkę tego zbawiennego białka dla osoby dorosłej. Hydrolizowany kolagen jest bardzo silnym suplementem, który wpływa na nawilżenie i regenerację skóry. Dzięki jego stosowaniu tkanki odzyskują swoją sprężystość, a jego wysoka przyswajalność w ludzkim organizmie sprawia, że działa szybko i nie powoduje reakcji alergicznych.

Właściwości zdrowotne i regenerujące kolagenu najłatwiej zaobserwować na skórze. Dzięki odpowiedniemu suplementowaniu specyfiku w szybkim czasie można zauważyć na niej zredukowane powstawanie zmarszczek, rozstępów, przebarwień, jak i wygładzenie blizn. Działanie kolagenu poprawia również elastyczność skóry – staje się ona bardziej wygładzona i o wiele milsza w dotyku.

Mimo istniejących na rynku leków czy też kosmetyków bogatych w kolagen, żaden z nich nie zagwarantuje tak świetnego efektu, jak jego doustna suplementacja w postaci płynu. Hydrolizowany kolagen nie tylko sprawia, że ciało odzyskuje młodość i witalność, ale również w widoczny sposób poprawia się jego wygląd, jak i kondycja. Pamiętaj jednak, by nie przekraczać zalecanej porcji suplementu diety z kolagenem.

Kolagen hydrolizowany skład

W jeden porcji kolagenu Collibre znajdują się hydrolizowane peptydy kolagenowe otrzymywane z kolagenu typu I i III, w tym glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz pozostałe aminokswasy pojedyncze. Preparat uzupełniony jest o kompleks najważniejszych witamin i minerałów, takich jak witamina C (zwiększająca syntezę naturalnego kolagenu), witaminy z gr. B czy krzem.

Hydrolizowany kolagen typu 1 oraz hydrolizowany kolagen typu 2

Zadaniem peptydów kolagenowych jest utrzymanie sprężystości tkanek łącznych oraz odpowiedniej wytrzymałości na rozciąganie, a co więcej, również utrzymanie integralności strukturalnej tkanek. Materiały kolagenowe uznawane są w obecnych czasach za najbardziej użyteczne biomateriały ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Prezentują one sobą minimalną toksyczność, niską antygenowość, jak i dużą biozgodność oraz biodegradowalność. Mówiąc o kolagenie, najczęściej wymienia się hydrolizat kolagenu typu 1 oraz hydrolizat kolagenu typu 2. Ten pierwszy rodzaj występuje w organizmie najpowszechniej i jest go zdecydowanie najwięcej. Stanowi on aż 90% całkowitego kolagenu w ludzkim organizmie. To on odpowiada za utrzymanie skóry w odpowiedniej formie, za zdrowe i mocne włosy, silne kości i mięśnie.

Kolagen typu I znajduje się prawie w każdym miejscu w ludzkim ciele. Nie występuje on jedynie w tkankach chrzęstnych. Sam kolagen tworzy aż 70% całości skóry człowieka, a zatem jest on kluczowym składnikiem, by wyglądała ona zdrowo i promiennie. Kolagen typu I bogaty w aminokwasy takie jak glicyna, glutamina i prolina, spełnia kluczową funkcję w organizmie, m.in. blokuje endotoksynę i działa jak doskonały przeciwutleniacz.

Natomiast kolagen typu II znajduje się tam, gdzie nie ma kolagenu typu I, czyli w chrząstkach i ciele szklistym. Stanowi on około 60% całości białka chrząstki, jest zatem bardzo ważny i przydatny w odpowiedniej formie podtrzymywania stawów i chrząstek. Kolagen typu II ma strukturę, która składa się z trzech połączeń kolagenowych. Niesie on swoim działaniem dużą ulgę w bólu towarzyszącemu osteoporozie, jak i bólu umiejscowionemu głównie w kolanach. Ten typ kolagenu składa się z luźnych włókien kolagenowych.

Kolagen hydrolizowany do picia. Hydrolizowat kolagenu typu 1 i hydrolizowany kolagen typu 2

Kolagen hydrolizowany (hydrolizat kolagenu) ma w sobie wszystkie właściwości kolagenu, dzięki czemu wspiera uszkodzone tkanki. To wygodny i prosty sposób na uzupełnienie diety o kluczowe aminokwasy, które stanowią materiał budulcowy białek kolagenowych. Kolagen to pewien rodzaj spoiwa, które przyspiesza regenerację, jak i np. gojenie się ran. Poprawia również kondycję skóry, stanowiąc 70% jej wartości. Niestety ilość włókien kolagenowych zmniejsza się naturalnie wraz z ukończeniem 25. roku życia i spada z każdym kolejnym rokiem. Zdrowy młody organizm ma zdolność odtwarzania kolagenu, jednak ta umiejętnośc stopniowo zanika. Wraz z upływem lat nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się nieestetyczne zmarszczki. Co więcej, kolagen poprawia również kondycję stawów i mięśni w ciele.

Kolagen hydrolizowany a kolagen naturalny – czy są jakieś różnice?

Jak działa hydrolizat kolagenu? Dokładnie tak samo, jak kolagen naturalny. Dzięki stale ulepszanym i rozwijającym się rozwiązaniom technologicznym możliwe stało się stworzenie kolagenu Collibre, który zapewnia jednorazową, dzienną dawkę tego kluczowego dla organizmu białka. Płyn umieszczony w niewielkiej buteleczce pozwala na łatwą suplementację kolagenem – jego niedobory zostają skutecznie uzupełnione, co daje szybkie i spektakularne efekty już w pierwszym miesiącu jego stosowania. Doskonałej jakości kolagen hydrolizowany Collibre jest produktem topowej jakości, który zawiera w sobie oprócz kolagenu wołowego również dodatkowe witaminy i krzem, które jeszcze skuteczniej wpływają na działanie suplementu na skórę, jak i cały organizm. Co więcej, preparat ten jest niezwykle skutecznie asymilowany w tkankach ciała.

Hydrolizowany kolagen Collibre – sprawdzony kolagen o wysokiej czystości i skuteczności

Kolagen naturalny Beauty Drink działa wspomagająco na zachowanie młodzieńczego piękna i pomaga częściowo odwrócić proces starzenia. W pełni naturalny skład tego preparatu wpływa na cały organizm, dbając w głównej mierze o zdrową, doskonale nawilżoną skórę. Suplement diety Beauty Drink ma w składzie witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego wytwarzania kolagenu w skórze, co pomaga utrzymać zdrowy wygląd skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Krzem zawarty w tym kolagenie wpływa na prawidłowe tworzenie się kolagenu, jak i tkanki łącznej oraz na zdrowe i mocne włosy oraz paznokcie. Zawarte dodatkowo w kolagenie naturalnym Beauty Drink witaminy E i C pomagają chronić komórki przed niekorzystnym stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Hydrolizat kolagenu Vital Drink wpływa doskonale na utrzymanie optymalnej kondycji fizycznej. Jest on polecany osobom w każdym wieku, które chcą zachować na długo dobrą sprawność i mobilność. Wzmacnia on kości i cały organizm, pomaga zachować sprawność fizyczną niezależnie od wieku i pozwala pozostać w doskonałej formie. Ten naturalny suplement posiada doskonały skład, który jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, jak i w witaminę D wspierającą układ odpornościowy. Krzem i kolagen zawarty w Vital Drink przyczynia się do odpowiedniej regeneracji układu ruchu, jak i ścięgien czy stawów. Co więcej, składniki te wpływają również na remineralizację kości.

Kolagen hydrolizowany do picia firmy Collibre Active Drink to suplement diety przystosowany specjalnie dla osób prowadzących bardzo aktywny i dynamiczny styl życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w regeneracji chrząstek, stawów czy kości oraz chcesz cieszyć się jak najdłużej swoimi aktywnościami fizycznymi, unikając przy tym kontuzji, ten suplement jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Active Drink zawiera w sobie witaminę C, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek, jak i wspiera układ odpornościowy. Co więcej, działa ona również doskonale na układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zawarty w kolagenie krzem przyczynia się do uelastycznienia kości i stawów, co dodatkowo wspiera również działanie samego kolagenu.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji kolagenu, niezależnie na jaki preparat się zdecydujesz. Miej też na uwadze, że suplementy diety z kolagenem wołowym nie mogą być traktowanie jako substytut zróżnicowanej diety opartej o pełnowartościowe posiłki dostarczające niezbędnych składników odźywczych. Zrwnoważony sposób żywienia jest kluczowy, by uzyskać jak najlepsze efekty suplementacji kolagenu. Nie zaleca się przekraczać zalecanej porcji preparatu!

Ważne linki: