• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
 • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen suplementacja

Suplementacja kolagenem – hydrolizat kolagenu Collibre

Kolagen jest głównym składnikiem tkanek łącznych, jak i naczyń krwionośnych, które tworzą najistotniejsze części ludzkiego ciała. Włókna kolagenowe znajdziemy w zarówno w ścięgnach, jak i skórze, mięśniach czy więzadłach. Kolagen pełni również wiele istotnych funkcji, ponieważ nadaje skórze jej odpowiednią strukturę jak i wzmacnia układ kostny. Suplementy diety zawierające hydrolizowany kolagen to produkty pochodzenia zwierzęcego, które pomagają w prosty i przyjemny sposób uzupełniać niedobór kolagenu w organizmie. Jeszcze do niedawna przez brak naukowych dowodów wiele osób traktowało kolagen jako wymyślną marketingową grę. Na szczęście wraz z opublikowaniem dowodów i przeprowadzonych badań świadczących o skuteczności kolagenu, stał się on bardzo popularnym sposobem na zachowanie odpowiedniego zdrowia i jakości skóry, która odzyskuje dzięki niemu swój młodzieńczy blask.

Kolagen jako suplement diety – dlaczego warto suplementować kolagen wołowy lub kolagen rybi (kolagen morski)?

Wiele badań medycznych mówi jasno o tym, że przyjmowanie kolagenu w formie suplementu przyczynia się do poprawy jakości, jak i samego wyglądu skóry oraz do poprawy ruchomości stawów. Podczas trawienia kolagen przyjmowany w formie płynnej rozkłada się na aminokwasy w taki sposób jak każde inne białko w organizmie. Posiada on w sobie dużą część aminokwasu, który nazywa się hydroksyproliną, a ta nie występuje w żadnym innym rodzaju białka spożywanym przez człowieka. Ten właśnie enzym działa jak sygnał ostrzegawczy dla organizmu, aby poinformować go by, zwiększył produkcję kolagenu i zaprzestał niszczenia własnych włókien kolagenowych.

Suplementując kolagen hydrolizowany , możemy spodziewać się wielu korzystnych efektów dla naszego zdrowia. Kolagen w suplementach diety wpływa na takie aspekty, jak:

 • łagodzenie bólu stawów i ochrona przed postępującą chorobą zwyrodnieniową,
 • pomoc w przyroście masy mięśniowej po wykonanym wysiłku,
 • zwiększoną produkcję kolagenu naturalnego (stymulacja syntezy kolagenu),
 • poprawę jakości skóry (kolagen pomaga poprawić elastyczność skóry),
 • skuteczne opóźnienie jej procesów starzenia się,
 • zapobieganie utraty masy kostnej, która nieuchronnie powiększa się wraz z upływem lat.

Co więcej, naturalny kolagen wspiera również prawidłową pracę serca i zmniejsza ryzyko jego chorób, działa zbawiennie na paznokcie i włosy, które odzyskują swoją siłę i blask jak i utrzymuje w nienagannej formie naczynia krwionośne, dbając o ich prawidłową pracę w całości cyklu układu krążenia. Zdecydowanie warto rozważyć stosowanie suplementów diety zawierających kolagen, bo to idealny sposób na lepsze zdrowie i samopoczucie!


Beauty Drink

Dla Twojej skóry, włosów i paznokci, dla przyszłych i obecnych mam, dla Ciebie!


Active Drink

Dla Twoich aktywności, szybkiej regeneracji i lepszych wyników!


Vital Drink

Jako uzupełnienie w procesie rekonwalescencji. Dla Twojej witalności i lepszego samopoczucia!

Kolagen suplement – łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu

Suplementy, które zawierają w sobie kolagen, najczęściej mają w sobie w sobie kolagen wytwarzany z żelatyny zwierzęcej. Zostaje ona skutecznie przekształcona w formę, która jest o wiele lepiej wchłaniana w układzie pokarmowym, niż pierwotna jej forma. Nie mamy żadnego wpływu na to, jakie tkanki zostaną odbudowane wraz z dostarczeniem molekuł z danego suplementu kolagenowego.

Składniki suplementu zostaną przetransportowane nie tylko do wyprodukowania kolagenu w organizmie, ale również do wszystkich innych białek mieszczących się w nim. Aby kolagen działał jak najskuteczniej na odbudowę ciała ludzkiego należy również zwrócić uwagę na swój styl życia, dietę, jaką stosujemy, na jakość snu czy podatności genetyczne, które również przyczyniają się do późniejszego czy szybszego procesu starzenia się.

Dzięki suplementacji kolagenem możemy wpłynąć na opóźnienie procesu starzenia się skóry, jak i całego ciała. Im więcej go w ludzkim organizmie, tym jest on silniejszy, a skóra o wiele lepiej nawilżona i elastyczna. Naturalne procesy starzenia się organizmu sprawiają, że już po ukończeniu 25 roku życia wytwarzanie kolagenu ulega zmniejszeniu, a po 60 roku życia jego proces wytwarzania w ogóle zanika, zatem bardzo ważne jest to, by suplementować to białko w odpowiedniej ilości, zapewniając swojemu ciału jak najwięcej korzyści z tym związanych.

Kolagen suplementy diety

Pomimo tego, że kolagen to najbardziej obficie występujące białko w całym ludzkim organizmie, jego naturalna produkcja nie trwa wiecznie. Pamiętajmy, że zwiększoną syntezę kolagenu obserwuje się do ok. 25. roku życia – później proces ten ulega zmianie i zmniejszeniu wraz z wiekiem. Jego poziom produkcji spada również pod wpływem nadmiernej ekspozycji na promienie słońca, poprzez palenie tytoniu, nadmiernej ilości alkoholu czy też z powodu nieodpowiedniej ilości snu i zbyt niskiego poziomu aktywności fizycznej. Niestety współczesny tryb życia wiąże się z powszechnym lekceważeniem zaleceń dietetycznych – stosowane modele żywienia często pozbawione są naturalnych źródeł kolagenu.

Wraz z upływem lat kolagen w głębokich warstwach skóry zamienia się w luźną mieszankę komórek, zamiast tworzyć ciasną i zorganizowaną sieć włókien kolagenowych. Co więcej, również niekorzystne czynniki środowiskowe mogą wpływać na uszkadzanie włókien kolagenowych przez zmniejszenie ich wytrzymałości i jakości, a to prowadzi finalnie do powstania zmarszczek widocznych na skórze.

Kolagen suplementacja

Dzięki istnieniu doustnych form suplementów zawierających w sobie kolagen możemy w prosty sposób uzupełniać jego braki, dbając tym samym o jakość swojego zdrowia, o organizm, jak i jego najważniejsze funkcje ruchowe czy też o doskonałą jakość swojej skóry.

Co możemy osiągnąć, stosując kurację kolagenową i jakich efektów możemy się spodziewać? Lista korzyści wynikających z suplementacji kolagenu jest bardzo długa:

 • większa elastyczność skóry, która zmniejsza się wraz z upływem lat, a proces ten odbywa się poprzez stymulację elastyny, która w połączeniu z kolagenem jest odpowiedzialna za nawilżenie i elastyczność naskórka
 • wzmocnienie naczyń krwionośnych, przez co są mniej podatne na pękanie i przez to ogranicza się ilość „pajączków” na skórze;
 • wpływ na przywrócenie zdrowego koloru skóry;
 • zmniejszenie liczby martwych komórek naskórka, jak i w warstwie rogowej skóry;
 • stymulowanie naczyń krwionośnych do ich prawidłowego rozrostu;
 • zaopatrzenie komórek w substancje odżywcze;
 • redukcja powstałych z biegiem czasu zmarszczek;
 • przywrócenie odpowiedniej elastyczności skóry;
 • niwelowanie objawów starzenia się skóry;
 • przyspieszenie procesu gojenia się powstałych na skórze ran;
 • spłycenie blizn np. tych występujących po przebytym trądziku;
 • nawilżenie skóry;
 • zapobieganie wypadaniu włosów i dodanie im blasku oraz gęstości;
 • redukcja cellulitu;
 • redukcja rozstępów;
 • poprawienie syntezy kolagenu naturalnego;
 • zniwelowanie ogólnego znużenia i zmęczenia organizmu;
 • zapobieganie łamaniu się paznokci i przywrócenie ich odpowiedniej struktury;
 • niwelowanie wszelkich bólów ze strony stawów jak mięśni.

Kolagen suplement diety, kolagen suplementacja, drinki kolagenowe

Kolagen jako suplement diety

Badania medyczne dowodzą, że suplementacja kolagenu i jego regularne stosowanie poprawia nie tylko wygląd skóry, ale również wpływa dobroczynnie na poprawę metabolizmu tego białka w ludzkim organizmie. Kolagen wpływa doskonale na stan i jakość skóry, co można zauważyć już po niewielkim czasie jego systematycznego stosowania. Doskonałej jakości produkty marki Collibre posiadają w sobie nie tylko kolagen, który jest przyswajalny w 95%, ale również dodatkowo zawierają witaminy i minerały, które stymulują bio syntezę kolagenu oraz wpływają na ogólną jakość życia i zdrowia osób stosujących te preparaty. W składzie niektórych preparatów znajduje się równiez kwas hialuronowy i inne składniki dodatkowe.

Sklep internetowy Collibre posiada w swojej ofercie doskonałe suplementy z kolagen, który jest suplementem o najwyższej przyswajalności, ponieważ wynosi ona aż 95%. Niewielka buteleczka pełna dobroczynnego białka sprawia, że jego suplementacja jest niezwykle łatwa i przyjemna. Gotowy płyn można spożywać w każdych warunkach, a jedna buteleczka zapewnia dzienne zapotrzebowanie kolagenu dla osoby dorosłej. Kolagen naturalny Collibre występuje w kilku odmianach. Stay Beauty działa na włosy, paznokcie i skórę, pielęgnując je od wewnątrz i opóźniając procesy starzenia się. Stay Vital wpływa na witalność i doskonałe samopoczucie, wspiera układ ruchu, jakim są stawy, mięśnie i wiązadła, aby móc cieszyć się sprawnością ruchową i aktywnością w każdym wieku. Stay Active wspiera natomiast aktywności jak i poprawia ich wyniki. Działa on wspierająco na poprawę wydolności fizycznej jak i pomaga w regeneracji po przebytych treningach. Co więcej, w ofercie sklepu istnieje również kolagen specjalnie przystosowany dla kobiet w ciąży, który pielęgnuje skórę, paznokcie i opóźnia proces starzenia się.

Kolagen suplement diety Beauty Dring Collibre

Kolagen naturalny Beauty Drink działa wspomagająco na zachowanie młodzieńczego piękna. Jego doskonały, naturalny skład wpływa na cały organizm, dbając w głównej mierze o zdrową, doskonale nawilżoną skórę. Beauty Drink posiada w sobie witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego wytwarzania kolagenu w skórze. Pomaga on więc utrzymać zdrowy wygląd skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Krzem zawarty w tym kolagenie wpływa na prawidłowe tworzenie się kolagenu, jak i tkanki łącznej oraz na zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Zawarte dodatkowo w kolagenie naturalnym Beauty Drink witaminy E i C pomagają chronić komórki przed niekorzystnym stresem oksydacyjnym, a witamina A przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Kolagen suplementy Collibre – Vital Drink

Kolagen Vital Drink wpływa doskonale na utrzymanie dobrej formy fizycznej. Jest on polecany osobom w każdym wieku, które chcą zachować na długo sprawność fizyczną. Wzmacnia on kości, jak i cały organizm, zachowuje sprawność fizyczną niezależnie od wieku i pozwala pozostać w doskonałej formie. Ten naturalny suplement posiada doskonały skład, który jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, jak i w witaminę D wspierającą układ odpornościowy. Krzem i klagen zawarty w Vital Drink przyczynia się do odpowiedniej regeneracji układu ruchu, jak i ścięgien czy stawów. Co więcej, składniki te wpływają również na remineralizację kości.

Kolagen suplement diety Active Drink

Kolagen firmy Collibre Active Drink to suplement przystosowany specjalnie dla osób prowadzących bardzo aktywny i dynamiczny styl życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w regeneracji chrząstek, stawów czy kości, jak i chcesz cieszyć się swoją aktywnością fizyczną, unikając kontuzji, ten suplement jest skierowany do Ciebie. Ciekawostka: czy wiesz, że ok. 10% procent tkanki mięśniowej składa się z kolagenu? Active Drink pomoże Ci uzupełnić jego niedobory, a ponadto zawiera w sobie witaminę C, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek, jak i wspiera układ odpornościowy. Co więcej, działa ona również doskonale na układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zawarty w kolagenie krzem przyczynia się do uelastycznienia kości i stawów, co dodatkowo wspiera również działanie samego kolagenu.

Suplementy diety kolagen

Kolagen jako suplement diety działa bardzo “sprytnie” w naszym organizmie. W formie suplementu kolagen, który wchodzi w skład błon komórek nerwowych, występuje jako krótkie peptydy kolagenowe. Komórkowe receptory mają natomiast rozpoznać kompletne białko. W chwili, kiedy natrafiają one na te krótkie fragmenty kolagenu zawartego w suplementach, otrzymują komunikat, że jest on w trakcie rozkładu. W taki właśnie sposób w organizmie zostaje zwiększona produkcja kolagenu, aby nie doszło do jego zbyt wielkiego ubytku w ciele człowieka.

Suplementacja kolagenu stanowi więc rodzaj zachęty dla organizmu, aby rozpoczął on syntezę kolejnych, nowych białek kolagenowych. Nie mniej jednak musimy być czujni, ponieważ tylko najlepszej jakości kolageny jako suplementy dają oczekiwane efekty. Warto zatem zainwestować w porządny produkt, który przyniesie oczekiwane rezultaty i poprawi jakość zarówno naszej skóry, jak i funkcjonowanie całego organizmu. Suplementacja kolagenem Collibre to doskonały wybór!

Ważne linki: