Jak kolagen wpływa na skórę?
12 kwietnia 2021

Kolagen jest bardzo ważną częścią tkanki łącznej. Stanowi on bowiem spoiwo łączące skórę, chrząstki i kości. Organizm ludzki produkuje go samodzielnie, lecz już po ukończeniu 25 roku życia proces ten zaczyna spowalniać, a w wielu 60 lat zanika zupełnie. Dlatego też tak ważne jest, by dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu suplementować kolagen, bez którego nie jesteśmy w stanie żyć. Kolagen typu I, a może II? Jaki wybrać? Poznaj wpływ kolagenu na skórę i dowiedz się, czy kolagen jest odpowiedni dla każdego!
Spis treści:
- Jak kolagen wpływa na skórę
- Kolagen na skórę
- Kolagen na skórę twarzy
- Kolagen na skórę i włosy
- Kolagen na skórę i stawy
- Kolagen na skórę tabletki
- Kolagen na skórę do picia
- Skóra wieprzowa kolagen
Z poniższego tekstu uzyskasz informację, czym jest kolagen do picia, jak działa kolagen na skórę, jaki wpływ ma kolagen na twarz i włosy, jak hamuje on starzenie się skóry, jak suplementować kolagen na skórę w formie tabletek i jakie działanie posiada kolagen ze skóry wieprzowej w postaci zawiesiny do picia. Dowiesz się, jak ważna jest zawartość kolagenu w skórze, którego ubywa z wiekiem!
Kolagen na skórę
Jaki jest wpływ kolagenu na skórę? Przede wszystkim:
- wygładza skórę, dodaje jej sprężystości i zapewnia jej odpowiednie napięcie
- pozwala na sprawne gojenie się ran i zadrapań oraz sprzyja regeneracji złamanych kości
- uelastycznia naczynia krwionośne oraz wpływa pozytywnie na krążenie krwi
- działa zbawiennie na bolące stawy, uwalniając nas od ich bólu
Kolagen na skórę twarzy
Gdy zaczyna w naszym ciele ubywać wraz z wiekiem kolagenu, zauważamy tego widoczne oznaki – pojawiają się zmarszczki, skóra zaczyna obwisać i wyglądać staro. Aby tego uniknąć należy zastosować suplementację kolagenu, która spowolni proces starzenia się skóry twarzy i sprawi, że będzie ona elastyczna, jędrna, napięta oraz nabierze zdrowego, pięknego kolorytu. Kolagen na twarz możemy suplementować zewnętrznie i wewnętrznie. Pierwszy sposób obejmuje różnego rodzaju kosmetyki w postaci kremów, które stosujemy na skórę twarzy. Wewnętrzne działanie kolagenu odbywa się poprzez jego suplementację w postaci gotowego do spożycia płynu, zażywania kapsułek lub tabletek czy też saszetek z proszkiem do rozpuszczania w wodzie. Oba rodzaje stosowania kolagenu wpływają regenerująco na nasz organizm, przy czym podawanie go od wewnątrz działa także odbudowująco na inne części naszego ciała, czego nie można powiedzieć o punktowym stosowaniu kolagenu w formie kremu bezpośrednio na skórę twarzy.
Kolagen na skórę i włosy
Czy wiesz, że kolagen ma pozytywny wpływ na skórę? Kolagen w organizmie stanowi szereg zbawiennych aminokwasów, a to właśnie one sprawiają, że białko to jest tak niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania narządów oraz do odbudowy zniszczonych komórek. Czym są aminokwasy zawarte w tym suplemencie?
Prolina – działa ona na stawy i naczynia krwionośne. Uelastycznia ona również skórę oraz chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki zdolności wiązania wody, prolina pozwala także na szybszą regenerację skóry. Wysoka zawartość kolagenu w skórze to droga do młodego wyglądu.
Kolagen na skórę i stawy
Kolejnym ważnym składnikiem kolagenu jest glicyna, która jest szczególnie istotna dla syntetyzowania glukozy i kreatyny w ludzkim organizmie. Pełni ona ważną funkcję w budowie krwinek czerwonych oraz w transportowaniu aminokwasów. Kolagen zawiera w sobie aminokwas takie jak lizyna. Jest to bardzo ważna dla skóry i jej zdrowia substancja, która wpływa bezpośrednio na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Dodatkowo jej działanie sprzyja poprawie samopoczucia, wydolności i odporności całego organizmu – wpływ kolagenu na organizm i głębszych warstw skóry jest ogromny.
Kolagen na skórę tabletki
Odpowiednią dla organizmu ilość kolagenu można także pozyskać poprzez stosowanie diety bogatej w składniki zawierające ten niezmiernie ważny składnik, w produktach kosmetycznych oraz jako suplement, w postaci płynnej, w proszku czy też w formie tabletek. Dzięki stosowaniu suplementacji w postaci kapsułek miękkich czy też twardych z kolagenem, nasz organizm bardzo skutecznie zostaje uzupełniony kolagenem, gdy występują w nim jego niedobory. Należy jednak pamiętać, że decydując się na tego typu suplementację, powinno się korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł oraz stosować się do zaleceń dawkowania specyfiku, które opisane jest w ulotce od producenta. Wysoka zawartość kolagenu w organizmie to klucz do młodości.
Kolagen na skórę do picia
Preparaty do picia z kolagenem posiadają formę hydrolizowaną białka, która wpływa na łatwiejsze przyswajanie go przez organizm. Po jego wypiciu jest on absorbowany do układu trawiennego, a następnie do krwiobiegu, a z niego do wszystkich komórek organizmu. W efekcie tego spożyte cząsteczki kolagenu stymulują zwiększenie jego naturalnej produkcji w organizmie i w skórze. Kolagen w formie płynnej transportowany jest bezpośrednio do układu trawiennego, nie wymaga on rozpuszczenia, jak występuje to podczas przyjmowania suplementu w formie tabletek, zatem jego działanie określa się jako najszybsze i najskuteczniejsze z wszystkich form jego występowania.
Skóra wieprzowa kolagen
Kolagen występuje także w sposób naturalny w produktach, które warto wprowadzić do swojej diety, by wzmocnić działanie podczas jego suplementowania. Znajduje się w żelatynie, która jest składnikiem wszystkich galaretek czy też salcesonu. Zawierają go także kurze łapki, chrząstki drobiowe oraz nóżki oraz skóra wieprzowa. By pozyskać źródło kolagenu z tego typu podrobów, należy wygotować z nich wywar, a następnie spożywać go w formie pitnej przez okres nie mniejszy niż 4 tygodnie, by zauważyć efekty jego działania w skórze i nie tylko.
Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu:
Wysoka zawartość kolagenu w naszych produktach to gwarancja jakości. Pozytywnie działa na włosy, skórę i paznokcie – osobiście poznaj fenomen Collibre!