• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
 • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Jak kolagen wpływa na skórę?

12 kwietnia 2021

Hydrolizowany kolagen naturalny od Collibre

Kolagen jest bardzo ważną częścią tkanki łącznej. Stanowi on bowiem spoiwo łączące skórę, chrząstki i kości. Organizm ludzki produkuje go samodzielnie, lecz już po ukończeniu 25 roku życia proces ten zaczyna spowalniać, a w wielu 60 lat zanika zupełnie. Dlatego też tak ważne jest, by dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu suplementować kolagen, bez którego nie jesteśmy w stanie żyć. Kolagen typu I, a może II? Jaki wybrać? Poznaj wpływ kolagenu na skórę i dowiedz się, czy kolagen jest odpowiedni dla każdego!

Spis treści:

 1. Jak kolagen wpływa na skórę
 2. Kolagen na skórę
 3. Kolagen na skórę twarzy
 4. Kolagen na skórę i włosy
 5. Kolagen na skórę i stawy
 6. Kolagen na skórę tabletki
 7. Kolagen na skórę do picia
 8. Skóra wieprzowa kolagen

Z poniższego tekstu uzyskasz informację, czym jest kolagen do picia, jak działa kolagen na skórę, jaki wpływ ma kolagen na twarz i włosy, jak hamuje on starzenie się skóry, jak suplementować kolagen na skórę w formie tabletek i jakie działanie posiada kolagen ze skóry wieprzowej w postaci zawiesiny do picia. Dowiesz się, jak ważna jest zawartość kolagenu w skórze, którego ubywa z wiekiem!

Kolagen na skórę

Jaki jest wpływ kolagenu na skórę? Przede wszystkim:

 • wygładza skórę, dodaje jej sprężystości i zapewnia jej odpowiednie napięcie
 • pozwala na sprawne gojenie się ran i zadrapań oraz sprzyja regeneracji złamanych kości
 • uelastycznia naczynia krwionośne oraz wpływa pozytywnie na krążenie krwi
 • działa zbawiennie na bolące stawy, uwalniając nas od ich bólu

Kolagen na skórę twarzy

Gdy zaczyna w naszym ciele ubywać wraz z wiekiem kolagenu, zauważamy tego widoczne oznaki – pojawiają się zmarszczki, skóra zaczyna obwisać i wyglądać staro. Aby tego uniknąć należy zastosować suplementację kolagenu, która spowolni proces starzenia się skóry twarzy i sprawi, że będzie ona elastyczna, jędrna, napięta oraz nabierze zdrowego, pięknego kolorytu. Kolagen na twarz możemy suplementować zewnętrznie i wewnętrznie. Pierwszy sposób obejmuje różnego rodzaju kosmetyki w postaci kremów, które stosujemy na skórę twarzy. Wewnętrzne działanie kolagenu odbywa się poprzez jego suplementację w postaci gotowego do spożycia płynu, zażywania kapsułek lub tabletek czy też saszetek z proszkiem do rozpuszczania w wodzie. Oba rodzaje stosowania kolagenu wpływają regenerująco na nasz organizm, przy czym podawanie go od wewnątrz działa także odbudowująco na inne części naszego ciała, czego nie można powiedzieć o punktowym stosowaniu kolagenu w formie kremu bezpośrednio na skórę twarzy.

 

Kolagen na skórę i włosy

Czy wiesz, że kolagen ma pozytywny wpływ na skórę? Kolagen w organizmie stanowi szereg zbawiennych aminokwasów, a to właśnie one sprawiają, że białko to jest tak niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania narządów oraz do odbudowy zniszczonych komórek. Czym są aminokwasy zawarte w tym suplemencie?

Prolina – działa ona na stawy i naczynia krwionośne. Uelastycznia ona również skórę oraz chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki zdolności wiązania wody, prolina pozwala także na szybszą regenerację skóry. Wysoka zawartość kolagenu w skórze to droga do młodego wyglądu.

Kolagen na skórę i stawy

Kolejnym ważnym składnikiem kolagenu jest glicyna, która jest szczególnie istotna dla syntetyzowania glukozy i kreatyny w ludzkim organizmie. Pełni ona ważną funkcję w budowie krwinek czerwonych oraz w transportowaniu aminokwasów. Kolagen zawiera w sobie aminokwas takie jak lizyna. Jest to bardzo ważna dla skóry i jej zdrowia substancja, która wpływa bezpośrednio na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Dodatkowo jej działanie sprzyja poprawie samopoczucia, wydolności i odporności całego organizmu – wpływ kolagenu na organizm i głębszych warstw skóry jest ogromny.

Kolagen na skórę tabletki

Odpowiednią dla organizmu ilość kolagenu można także pozyskać poprzez stosowanie diety bogatej w składniki zawierające ten niezmiernie ważny składnik, w produktach kosmetycznych oraz jako suplement, w postaci płynnej, w proszku czy też w formie tabletek. Dzięki stosowaniu suplementacji w postaci kapsułek miękkich czy też twardych z kolagenem, nasz organizm bardzo skutecznie zostaje uzupełniony kolagenem, gdy występują w nim jego niedobory. Należy jednak pamiętać, że decydując się na tego typu suplementację, powinno się korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł oraz stosować się do zaleceń dawkowania specyfiku, które opisane jest w ulotce od producenta. Wysoka zawartość kolagenu w organizmie to klucz do młodości.

Kolagen na skórę do picia

Preparaty do picia z kolagenem posiadają formę hydrolizowaną białka, która wpływa na łatwiejsze przyswajanie go przez organizm. Po jego wypiciu jest on absorbowany do układu trawiennego, a następnie do krwiobiegu, a z niego do wszystkich komórek organizmu. W efekcie tego spożyte cząsteczki kolagenu stymulują zwiększenie jego naturalnej produkcji w organizmie i w skórze. Kolagen w formie płynnej transportowany jest bezpośrednio do układu trawiennego, nie wymaga on rozpuszczenia, jak występuje to podczas przyjmowania suplementu w formie tabletek, zatem jego działanie określa się jako najszybsze i najskuteczniejsze z wszystkich form jego występowania.

Skóra wieprzowa kolagen

Kolagen występuje także w sposób naturalny w produktach, które warto wprowadzić do swojej diety, by wzmocnić działanie podczas jego suplementowania. Znajduje się w żelatynie, która jest składnikiem wszystkich galaretek czy też salcesonu. Zawierają go także kurze łapki, chrząstki drobiowe oraz nóżki oraz skóra wieprzowa. By pozyskać źródło kolagenu z tego typu podrobów, należy wygotować z nich wywar, a następnie spożywać go w formie pitnej przez okres nie mniejszy niż 4 tygodnie, by zauważyć efekty jego działania w skórze i nie tylko.

 

 

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu:

Wysoka zawartość kolagenu w naszych produktach to gwarancja jakości. Pozytywnie działa na włosy, skórę i paznokcie – osobiście poznaj fenomen Collibre!