• Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa już od 200 zł Darmowa dostawa już od 200 zł
  • Bezpieczne formy płatności Bezpieczne formy płatności
Logo mobile

Kolagen dla sportowców

12 października 2020

Kolagen dla sportowców

Dzięki aktywności fizycznej dajemy organizmowi możliwość spalenia zbędnych kalorii, procesów hormonalnych, wydalania produktów przemiany materii wraz z potem. Ćwiczymy nie tylko ciało, ale też układ sercowo-naczyniowy, mięśnie poprawiając sylwetkę i dajemy sobie zastrzyk dopaminy i serotoniny – hormonów szczęścia. Jaką rolę w aktywności fizycznej sportowców spełnia kolagen? Jaka ilość kolagenu będzie wskazana? I jaki rodzaj kolagenu jest dobry? Sprawdź w naszym artykule.

Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia i kondycji organizmu.

Dzięki wysiłkowi fizycznemu nasz organizm odczuwa wiele korzyści. Uprawianie sportu zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, otyłość, problemy hormonalne, ale również obniża ciśnienie krwi zmniejszając ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Wysiłek związany ze sportem oczyszcza też umysł, rozładowuje napięcie i stres dnia codziennego. Z treningami łatwo jednak przesadzić, przez co zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na wiele składników. Istotna wtedy jest regeneracja, która umiejętnie ochroni układ mięśniowo-szkieletowy. Da nam przestrzeń do odnowienia przeciążonych połączeń mięśniowych, ścięgien czy stawów.

 

 

Po co kolagen w sporcie?

Znając właściwości białka jakim jest czysty kolagen, czyli odporność na rozciąganie i elastyczność możemy skutecznie wesprzeć nasz organizm w jego uzupełnieniu. Kolagen stanowiący nawet do 30 proc. całkowitej masy białka w organizmie człowieka jest istotnym składnikiem stawów, ścięgien, kości, chrząstek i mięśni. Chroni również przed bakteriami czy toksynami oddziaływując na błony śluzowe – które gdyby nie on, mogłyby wtargnąć do naszego organizmu. Szczególnie kiedy dochodzi do przeciążenia układu ruchu, suplementacja kolagenem do picia Collibre ACTIVE z dodatkiem witaminy C okaże się pomocna. Mówiąc o przeciążeniach, kontuzje są nieodłącznym elementem osób uprawiających sport. Stosując nawet odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem i wprowadzając stopniowo jego intensywność, ryzyko wystąpienia urazów jest niezależne, nawet od dyscypliny sportowej, jaką uprawiamy. Warto wybrać dobry kolagen na stawy, zwłaszcza gdy wykonujesz intensywne treningi – wybierz dobry typ kolagenu i ciesz się zaletami tego białka!

Jak wesprzeć produkcję kolagenu?

Odpowiednia dieta i suplementacja kolagenem dla sportowców w formie proszku lub płynu pomoże nam w osiągnięciu sukcesu, jakim jest zdrowie i sprawność fizyczna. Chociaż są różne rodzaje kolagenu, to regularna kuracja hydrolizowanym kolagenem do picia Collibre ACTIVE dzięki zawartej w nim maksymalnej dziennej dawce 10 000 mg kolagenu i witaminom C i E – które wspierają proces wchłaniania i dystrybucji kolagenu w ciele, przyspiesza regenerację po wysiłku. Warto wprowadzić ją w momencie, kiedy czujesz ból podczas uprawiania sportu. W takiej sytuacji Twój organizm informuje Cię o potrzebie dodatkowej pomocy. Dzięki temu ruchomość Twoich stawów będzie większa, a dodatkowo uchronisz się przed zużyciem stawów, ścięgien i więzadeł. Kolagen dla sportowców doskonale wpływa też na skórę (zwiększa elastyczność skóry), włosy i paznokcie, przez co oprócz lepszych efektów w sporcie, osiągniesz lepszy wygląd i spowolnisz procesy starzenia. Taki kompleksowy efekt kuracji płynnym kolagenem do picia zapewni Ci bardzo dobre efekty widoczne gołym okiem, a przyspieszenie regeneracji organizmu i pozbycie się bólu związanego z przeciążeniem mięśni będzie wisienką na torcie Twoich prozdrowotnych zachowań. 

Osoby aktywne fizycznie szybko docenią dobry rodzaj kolagenu, który jest kluczowym elementem tkanki chrzęstnej. Czyty kolagen i witamina C to trafny wybór dla każdego, kto szuka skutecznego wsparcia dla swojej aktywności oraz chce mieć dobre samopoczucie.

Kiedy wprowadzić suplementację kolagenem w płynie?

Jeśli aktywnie uprawiasz sport, ćwiczysz, bierzesz udział w biegach czy maratonach fitness, zacznij stosować kurację kolagenową (suplement diety) już teraz. Nawet jeśli nie odczuwasz bólu po wysiłku, czy nie doświadczasz kontuzji. Regularne uzupełnienie kolagenu w ludzkim organizmie, w związku z jego utrata wraz z wiekiem, pozytywnie przełoży się na Twoje sukcesy w sporcie. Sięgnij po wygodne drinki do picia z hydrolizowanym kolagenem Collibre ACTIVE i rozpocznij kurację kolagenową, daj sobie dodatkowy zastrzyk energii do kolejnych sukcesów sportowych – kolagen do picia to strzał w 10. Lepiej zapobiegać, bo skutki niedoboru kolagenu bywają naprawdę bardzo widoczne!

Zapraszamy na naszego bloga – poznasz odpowiedź na ważne pytania, takie jak czym jest hydrolizat kolagenu, czy wybrać kolagen rybi, a może kolagen wołowy, jakie składniki odżywcze powinny być jeszcze w suplemencie kolagenowym, co przyczynia się do syntezy kolagenu, jak dbać o kondycję stawów oraz jak wspierać proces produkcji kolagenu.