Przejdź do treści

Darmowa dostawa od 200 zł

23% taniej z naszą subskrypcją

Wysyłka za granicę

Kup teraz, zapłać później z PayPro

Wysyłka w 24 h

Kolagen do picia – jak stosować?

jak stosować kolagen do picia?

To jak wygląda nasza skóra, w jakiej kondycji są nasze kości, stawy oraz czy zmagamy się z łamliwością paznokci lub włosów zależy od szybkości i poziomu powstawania kolagenu w organizmie. Po osiągnięciu 30 roku życia proces ten znacznie spowalnia. Wtedy dla zdrowia zalecane jest stosowanie suplementów, które nie tylko pomagają utrzymać młody wygląd, ale są realnym wsparciem stawów, kości i całego organizmu.

 

Spis treści

Czym jest kolagen?

Naturalny kolagen

Kolagen rybi

Kolagen wieprzowo – wołowy

W jakich produktach jest kolagen?

Wpływ kolagenu na organizm

Właściwości kolagenu

Ból mięśni i problem ze stawami

Nawilżenie i elastyczność skóry

Procesy starzenia

Jaki kolagen wybrać?

Rodzaje kolagenu

Kolagen w tabletkach

Kolagen do picia

Kolagen w proszku

Jak zażywać kolagen?

Kiedy stosować kolagen?

Zalety suplementacji

Skuteczność preparatu

Podsumowanie

 

Czym jest kolagen?

Kolagen to po prostu budulcowy składnik tkanki łącznej w naszym ciele, który zawiera włókna kolagenowe. Stanowi około 30% wszystkich białek, które występują w organizmie oraz 70% naszej skóry, włosów i paznokci. Możemy go znaleźć nie tylko w skórze, ale także w chrząstkach, mięśniach, stawach, czy nawet zębach i rogówce oka.

Jest to składnik, który ma realny wpływ na nawilżenie, gładkość i elastyczność oraz nawilżenie skóry. Co więcej, przyczynia się do tego, że rany się szybciej goją, a kości zrastają. Proces syntezy kolagenu ma wpływ także na funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych – żołądka, nerek i wątroby oraz naczyń krwionośnych.

 

Naturalny kolagen

W naszym organizmie od naszych narodzin następuje naturalna produkcja kolagenu. Jednak niestety, z każdym rokiem życia spowalnia. Kolagen pochodzący z ludzkiego organizmu tak samo jak ten suplementowany ma realny wpływ zarówno na nasz wygląd, jak i zdrowie czy poziom funkcjonowania. Przyjmuje się, że suplementację kolagenu należy rozpocząć między 26 a 30 rokiem życia, czyli wtedy, gdy spowolnienie produkcji kolagenu naturalnego jest dość znaczne i może powodować ogólne osłabienie organizmu – niedobór kolagenu wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Kolagen rybi

Jednym z rodzajów dostępnych na rynku kolagenów, jest kolagen rybi. Ten suplement diety jest on pozyskiwany z gatunku ryb słodkowodnych. Stosowany jest w ramach suplementacji i aby skutki niedoboru kolagenu nie były zbyt widoczne. Oprócz tego rodzaju kolagenu dostępny jest także kolagen wieprzowy lub kolagen wołowy.

 

Kolagen wieprzowo – wołowy

Kolejny rodzaj to kolagen wołowy. Dzięki Collibre.eu, możesz rozpocząć suplementację kolagenem właśnie tego rodzaju. Co go wyróżnia? Przede wszystkim jest pozyskiwany z chrząstek bydła. Jest bardzo dobrze tolerowany i dość szybko zauważa się jego dobroczynne działanie na organizm człowieka. Wpływa on także na procesy trawienne – zmniejsza stany zapalne w układzie pokarmowym i wspomaga jego działanie.

Picie kolagenu wieprzowego i wołowego ma wpływ na poprawę stanu skóry – jej nawilżenie i elastyczność.

 

W jakich produktach jest kolagen?

Zastanawiasz się, jak możesz uzupełnić niedobory kolagenu? Oczywiście jednym z rozwiązań jest suplementacja, ale musisz wiedzieć, że są niektóre pokarmy również zawierające ten produkt. Naturalny kolagen możesz pozyskać m.in. z:

  • golonki,
  • galaretek,
  • produktów zawierających żelatynę wieprzową,
  • podrobów,

Naturalny kolagen znajduje się także w kurzych łapkach. Ich spożywanie może uzupełnić niedobory kolagenu i poprawiać wygląd skóry.

 

Wpływ kolagenu na organizm

Jeśli zależy Ci na wyglądzie skóry, reumatoidalne zapalenie stawów jest Twoim problemem lub bóle mięśni Ci dokuczają to warto zastanowić się nad włączeniem kolagenu do picia do swojej diety. Odpowiednia ilość kolagenu w organizmie sprawi, że pierwsze zmarszczki pojawią się później, układ pokarmowy będzie zaopiekowany, a Ty będziesz mógł zapomnieć o bólach mięśni czy stawów.

U niektórych osób spożywanie kolagenu do picia będzie miało niesamowite efekty w krótkim czasie. Warto pamiętać, że wybór kolagenu w formie płynnej czy w tabletkach jest kwestią indywidualną. Dzięki niemu z pewnością będziesz mógł pozbyć się zmarszczek i zadbać o jędrność skóry, a Twoje włosy będą silne i lśniące. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz naszego bloga, kolagen do picia czy warto ?

 

Właściwości kolagenu

kolagen wlasciwosci

Skuteczne produkty i preparaty zawierające kolagen pomogą Ci utrzymać dobrą kondycję skóry. Musisz wiedzieć, że to niejako na kolagenie spoczywa obowiązek utrzymania w odpowiedniej kondycji Twojego organizmu – zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Suplementy z kolagenem zapobiegają powstawaniu rozstępów, zmarszczek oraz wspierają nasz cały organizm.

 

Ból mięśni i problem ze stawami

Podczas wysiłku bolą Cię stawy lub mięśnie? Jeśli tak, to rozsądne będzie uzupełnienie diety o produkty z kolagenem. Dzięki temu zadbasz o ich odpowiednie nawilżenie i procesy regeneracji. To białko wpływa także na poziom ich sztywności i tym samym elastyczność. Dlatego jeśli masz takie trudności, warto sięgnąć po kolagen do picia. Odpowiedni poziom kolagenu i dbanie o produkcję kolagenu w organizmie przyczyni się do mniejszego ryzyka powstawania obrzęków i urazów.

 

Nawilżenie i elastyczność skóry

Nawilżenie i elastyczność skóry to coś, za co odpowiada m.in. kwas hialuronowy. Kolagen ma na niego realny wpływ. Zarówno nawilżenie, jak i elastyczność przekładać się będą na odporność na urazy i procesy gojenia się ran. Aby poprawić elastyczność należy zwrócić szczególną uwagę na suplementację kolagenu. Dobrym rozwiązaniem będzie wygodny kolagen do picia, który możesz zabrać ze sobą wszędzie.

 

Procesy starzenia

Jednym ze składników opóźniających procesy starzenia się jest kolagen. Dba on nie tylko o elastyczność skóry, ale i chroni ją przed działaniem wolnych rodników, co wpływa na jej ogólną kondycję. Jędrna i pozbawiona zmarszczek skóra jest możliwa po odpowiednim dobraniu suplementów.

 

Jaki kolagen wybrać?

Zastanawiasz się, nad wyborem kolagenu? Kolagen morski, czyli rybi, nie gwarantuje stu procentowej pewności co do stanu zdrowia zwierząt, z którego jest pozyskiwany. W przeciwieństwie do kolagenu wołowego lub wieprzowego. Sięgając po produkt, sprawdzaj jego pochodzenie i skład.

 

Rodzaje kolagenu

Na rynku dostępne są następujące rodzaje kolagenu:

  • wołowy,
  • wieprzowy,
  • rybi.

 

Kolagen w tabletkach

Kolagen w tabletkach jest wygodny i sprawia, że skutki uboczne niedoborów są szybko niwelowane. Pamiętaj, wybór odpowiedniej formy suplementu powinien być indywidualną decyzją.

 

Kolagen do picia

Dobrym rozwiązaniem jest kolagen do picia. Pozwala on szybko uzupełnić niedobory. Co więcej możesz go przyjmować w odpowiedniej dla Ciebie formie płynnej.

 

Kolagen w proszku

Dostępny jest także kolagen w proszku. Czyli produkt do samodzielnego przygotowania. Jeśli do picia kolagen jest dla Ciebie dobrą formą, to możesz pomyśleć także o tym produkcie.

 

Jak zażywać kolagen?

Wszystko zależy od formy, na którą się zdecydujesz. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić jego skład. Witamina C to obowiązkowy składnik, który powinien być skompletowany razem z kolagenem. Witaminy i aminokwasy w składzie podnoszą właściwości i skuteczność kolagenu (zarówno w formie pitnej, jak i w tabletkach).

 

Kiedy stosować kolagen?

Przede wszystkim wtedy, gdy w Twoim organizmie jest niedobór składnika. Dlatego przed rozpoczęciem suplementacji wykonaj komplet badań i skontaktuj się z lekarzem specjalistą.

 

Zalety suplementacji

zalety kolagenu

Uzupełnianie diety kolagenem jest dobrym rozwiązaniem, a efekty picia kolagenu zauważysz szybko. Pozwala wspierać naturalne procesy w organizmie i dbać o odpowiedni poziom kolagenu.

 

Skuteczność preparatu

Jeśli chcesz uzupełnić białko młodości i witaminy w organizmie sięgnij po wysokiej jakości preparaty. Kolagen i jego produkcja mają znaczenie. Sposób pozyskiwania ma znaczenie. Hydrolizat kolagenu to składnik wysoce przyswajalny, dlatego efekty jego stosowania będą szybko widoczne.

 

Podsumowanie

Pamiętaj! Przyjmując kolagen dla zdrowia możesz być pewny, że wygląd skóry ulegnie poprawie, a Twój organizm będzie lepiej i sprawniej funkcjonował – efekty stosowania kolagenu zobaczysz szybko. Preparat sprawi, że możesz zapomnieć o bolesności kończyn czy kręgosłupa i wypadających włosach. Skutki uboczne kolagenu są niewielkie (dotyczą np. alergików – reakcja alergiczna), ale zalety kolagenu zdecydowanie je przewyższają.

Włącz go w dietę po 26 roku życia. Kolagen do picia zniweluje zmarszczki, zaparcia i zadba o organizm, równając się niemal medycynie estetycznej! Po miesiącu stosowania kolagenu do picia, możesz zauważyć najlepsze efekty.

Nadal zastanawiasz się, czy warto zastosować kurację kolagenem do picia i czym jest hydrolizowany kolagen? Odwiedź naszego bloga! Mamy tam mnóstwo ciekawych artykułów na temat tego, jak cenne właściwości niesie za sobą stosowanie kolagenu. Dowiesz się również o tym, jak długo stosować kolagen.

 

 

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu:

Data publikacji:

9 min. czytania

Więcej artykułów

Poznaj produkty

Obserwuj nas

@Collibrelife