Newsletter


  SOCIAL MEDIA

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Szukaj

   Czy warto stosować kolagen?

   Kolagen - czy warto pić?

   Czy warto stosować kolagen?

   Zastanawiasz się nad suplementacją kolagenu w swojej codziennej diecie? Sprawdź jakie zastosowanie ma płynny kolagen Collibre i poznaj zalety kuracji kolagenowych. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz obiektywnej informacji czy warto stosować kolagen w ramach uzupełniania jego niedoboru w ciele człowieka. Dowiedz się więcej.

   Po co potrzebny ciału kolagen?

   Białko, jakim jest kolagen – stanowi strukturę tkanek i organów człowieka. Jest głównym składnikiem substancji międzykomórkowej organizmów żywych. Jest odpowiedzialne za ruchomość i elastyczność stawów, sprężystość i napięcie skóry czy naczyń krwionośnych. Gdyby pozbawić nagle organizm kompletnie kolagenu, stałby się kruchym, zwiotczałym i nieruchomym tworem. Dlatego ważne jest, aby liczba włókien kolagenowych w ciele człowieka była utrzymywana na wysokim poziomie. Człowiek ważący 75 kg posiada w sobie 7,5 kg białek kolagenu. Dzięki takim zasobom kolagenu procesy zachodzące w ciele człowieka mają solidne wsparcie, a Ty energię i piękny wygląd.

   Czy warto pić kolagen?

   Naturalne procesy starzenia, a poziom kolagenu

   Kolagen jak większość elementów budulcowych organizmu człowieka podlega ciągłej wymianie i odnowie. Komórki organizmu umierają, a ich miejsce zastępują nowe. Ten proces zachodzi bezwiednie i ciągle w czasie całego naszego życia. W młodości, zmiany związane z rozwojem ciała, wzrostem, tworzeniem się nowych struktur i ich wymianie przebiegają najszybciej. To dzięki tej “sprawności” do odnowy i regeneracji drobne rany zdobyte w okresie dziecięcym znikają bez śladu. Nasza skóra jest jędrna i gładka, a sprawność i siła mięśni i układu ruchowego dają nieograniczone możliwości. Niestety, ciało człowieka jest zaprogramowane na konkretne okresy życia. Po osiągnięciu dojrzałości, okresu beztroskiej nauki na studiach, pierwszej pracy czy miłości, przychodzi punkt kulminacyjny. Szczyt możliwości do zastępowania starych komórek nowymi. Organizm zaczyna zwalniać z obrotów w 30 roku życia. Dochodzą do tego czynniki stresu, środowiskowe, umiarkowana aktywność czy nieodpowiednia dieta, które przyspieszają procesy starzenia. I tak przechodzimy przez życie, obserwując zmiany w naszym ciele. Tracimy na sprawności, ruchomości stawów, pojawiają się bóle, czy inne objawy z układu ruchu. Nasza skóra traci na elastyczności i pojawiają się pierwsze, a potem następne zmarszczki. Cykl życia trwa. Spożycie kolagenu nie zatrzyma procesów starzenia, ale może je opóźnić i wesprzeć organizm w utrzymaniu jego struktur w należytym stanie. To już coś.

   Czy warto stosować suplementację kolagenem?

   Kolagen stanowi zalecane źródło białka strukturalnego mające niebywały wpływ na nasz organizm. Stosowanie kolagenu wiąże się z regularnością i co najmniej 2 miesięczną kuracją. Z uwagi na skuteczniejszą przyswajalność kolagenu w układzie pokarmowym zalecane jest stosowanie hydrolizatu – płynnego kolagenu. Kolagen do picia Collibre zawiera maksymalną dzienną dawkę kolagenu 10 000 mg, w przystępnej 140 ml porcji. Hydrolizowany kolagen uzupełniony witaminami poprawiającymi jego wchłanialność stanowi doskonały wybór. Aby zadbać o swoje ciało i pomóc mu odzyskać sprawność i elastyczność – sięgnij po suplement z płynnym kolagenem Collibre. Sprawdź, jak Twoje ciało zmieni się w czasie suplementacji i odkryj na nowo swoją skórę, włosy i paznokcie. Popraw wytrzymałość i wydolność organizmu. Zadbaj też o zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną i równowagę, między pracą a domem. Gdyż sam kolagen nie zastąpi pełnowartościowych posiłków i wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które wraz z nimi dostarczasz do swojego kochanego ciała.